15 − چهارده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

باگ جدید واتس اپ آن را از کار می اندازد

سینا عطایی

نوشته

5 ماه قبل | 3 دیدگاه | امنیت ، پیام رسان

طبق جدیدترین اخبار گفته می شود باگ واتس اپ می تواند باعث از کار افتادن این پیام رسان شود. هکرها می توانند با ارسال یک پیام در گروه، این برنامه را برای تمام اعضا دچار مشکل کنند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

باگ جدید واتس اپ

باگ جدید واتس اپ آن را از کار می اندازد

باگ جدید واتس اپ آن را از کار می اندازد

شرکت امنیتی Check Point اعلام کرده با ارسال یک پیام می توان به صورت همزمان برنامه واتس اپ را روی چندین دستگاه غیرفعال کرد. با توجه به محبوبیت بالای واتساپ، این موضوع می تواند خطرات جدی داشته باشد. در حال حاضر بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر از این پیام رسان استفاده می کنند و بیش از ۱ میلیارد گروه در آن وجود دارد.

روزانه به صورت میانگین ۶۵ میلیارد پیام توسط واتس اپ جابه‌جا می شود، بنابراین چنین باگی می تواند مشکلات زیادی برای کاربران ایجاد کند. باگ جدید واتساپ این امکان را برای هکرها فراهم می کند که با ارسال یک پیام در گروه، این برنامه را برای تمام کاربران حاضر در آن از کار بیاندازد. زمانی که دوباره مجبور به نصب این برنامه می شوید، امکان بازگشت به گروه و یا دسترسی به تاریخچه پیام ها در آن را ندارید.

زمانی که کاربری در یک گروه پیام ارسال می کند، این اپلیکیشن اطلاعات را برای شناسایی کاربر، مورد بررسی قرار می دهد. شرکت Check Point موفق به ساخت ابزاری شده که می تواند به این اطلاعات دسترسی پیدا کرده و آن ها را ویرایش کند و در نهایت اطلاعات جدید جایگزین قبلی شده و اپلیکیشن کاربران را از کار می اندازد.

واتساپ برای این مشکل بروزرسانی عرضه کرده است. برای دوری از باگ واتساپ باید هم اکنون جدیدنرین نسخه آن را نصب کنید. با نصب این نسخه، هکرها قادر به حمله به گوشی شما نخواهند بود. واتساپ به این موضوع اشاره کرده که با ارائه آپدیت، این مشکل را در اواسط ماه سپتامبر برطرف کرده است.

همانطور که می دانید، به تازگی امکانات جدیدی در اختیار کاربران قرار گرفته که می تواند از عضو شدن آن ها در گروه های مختلف جلوگیری کند

نظر شما چیست؟‌ واتس اپ دارید؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری  0  0

  ممنون بابت خبر الان آپدیتش کردم.

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری  0  1

  من کلا از واتس کم استفاده میکنم اکثرا از تلگرام استفاده میکنم واقعا تل خیلی کاربردی تر از واتسه 🙂 واقعا داخل ایرانن ، تلگرام سلطان بی چون و چرای آپ های ارتباطی هست

 3. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری  0  2

  من کلا از واتس کم استفاده میکنم اکثرا از ت ل گ ر ا م استفاده میکنم واقعا تل خیلی کاربردی تر از واتسه 🙂 واقعا داخل ایران ، ت ل گ ر ا م سلطان بی چون و چرای آپ های ارتباطی هست

10 کاربر برتر
 1. 1# ahmad - 12,539 ترنج
 2. 2# Milad7 - 11,983 ترنج
 3. 3# m.b - 8,873 ترنج
 4. 4# Sajad - 8,564 ترنج
 5. 5# Peiman - 8,025 ترنج
 6. 6# _V_ - 7,937 ترنج
 7. 7# علی شیخ زاده - 7,484 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 6,898 ترنج
 9. 9# The Destroyer - 6,520 ترنج
 10. 10# نیما عرفانی - 6,010 ترنج
کانال تلگرام ترنجی