2 + چهار =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

تایید لو رفتن اطلاعات کارت بانک های ملت تجارت، سرمایه، سپه و قوامین

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 5 دیدگاه | اخبار داخلی، امنیت

سه روز پیش بود که در ترنجی خواندیم اطلاعات کارت بانک تجارت و سرمایه با ملت لو رفته است؟ امروز اما با وجود عدم تایید بانک ها اما تایید لو رفتن اطلاعات کارت بانک های ملت  تجارت، سرمایه، سپه و قوامین توسط ای-میل های پلیس فتا صورت گرفته است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

لو رفتن اطلاعات کارت بانک های ملت تجارت، سرمایه، سپه و قوامین

داستان لو رفتن اطلاعات بانکی از آنجایی آغاز شد که برخی از کاربران یک ایمیل به همراه فایل ۵۰۰ مگابایتی را دریافت کردند که حاوی اطلاعات بانکی نزدیک به ۱۰ میلیون کاربر ایرانی بود. اگر ذره‌ای شک در زمینه صحت و سقم این ایمیل وجود داشت، نشانی درگاه ارسال کننده و صحت اطلاعات شخصی کاربران که در آن درج شده بود، سندی بر تأیید این سرقت بود. بررسی‌های اولیه پلیس فتا نیز تأیید کردند که این اطلاعات کاملا درست بوده و ظاهرا سیستم بانکی کشور به سادگی در اختیار هکرها قرار گرفته است.

در روز گذشته، 5 بانک اصلی یعنی بانک سپه، ملت، تجارت، سرمایه و قوامین این اخبار را بی اساس خوانده و امنیت کافی داده‌های شخصی کاربران را تضمین کردند.

البته به گزارش ترنجی بانک تجارت در تماسی با شخص من عنوان کردند که اطلاعات کارت شما ریست شده و به چهار رقم آخر شماره ملی بازگردانده شده و با مراجعه با عابربانک اقدام به تعیین رمزهای جدید کنم.

امواج موبایل کارت بانکی را می سوزاند

به رقم این ادعا، هیچ یک از بانک‌های مورد نظر اقدام به انتشار بیانیه رسمی نکرده و با توجه به برخی از شواهد، به نظر می‌رسد که این سرقت بزرگ به تازگی اتفاق نیفتاده است. حال با وجود تکذیب گسترده بانک‌های کشور، «پلیس فتا» با ارسال یک ایمیل به تعداد زیادی از کاربران و دارندگان حساب‌های بانکی متصل به درگاه‌های الکترونیک و کارت‌های عضو شتاب، اعلام کرده است که اطلاعات بسیاری از کاربران مورد سرقت قرار گرفت است.

پلیس فتا در این ایمیل از به خطر افتادن مشخصات میلیون‌ها کارت بانکی خبر داده و از دارندگان کارت‌های عضو شتاب درخواست می‌کند که با مراجعه به شعب بانک‌های خود، اقدام به دریافت کارت بانکی جدید نمایند. در این ایمیل تاکید می‌شود که دارندگان حساب‌های بانکی تا زمان دریافت کارت جدید، از وجه نقد به جای کارت‌های بانکی استفاده کنند. در نتیجه به نظر می‌رسد که به رغم تکذیب بانک‌ها، سرقت اطلاعات حیاتی و مهم میلیون‌ها حساب بانکی کاملاً صحت داشته و حتی همین حالا نیز می‌تواند به سرقت‌های مالی و سوءاستفاده منجر شود.

این برای اولین مرتبه نیست که حساب‌های الکترونیک بانک‌های رسمی کشور با سرقت گسترده اطلاعات روبرو می‌شوند. از آنجایی که بسیاری از کاربران در حین ثبت نام به جهت دریافت کارت بانکی از دادن ایمیل امتناع می‌کنند، متصور است که برای بسیاری از مردم ایمیلی ارسال نشده است. در نتیجه در صورتی که شما نیز از کارت‌های بانکی عضو شتاب استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم که برای دریافت رمزهای جدید به عابربانک بانک خود مراجعه کنید.

 

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  hamid rezaGalaxy die
  ترنجِ رسیده
  40
  3

  هکر بیاد حساب منو هک کنه یه پولیم باید از جیب خودش بریزه تا مانده حساب بگیره

 2. Avatar
  Alireza74Alireza74
  ترنجِ رسیده

  کارت ملت دارم
  کلا هر کاری کردم نشد ی شارژ بگیرم
  میگ کارت محدود شده

  حالا دیگ نمیدونم چشه

 3. Amir galaxy
  Amir galaxyAmir galaxy
  ترنج لاگژری
  3
  1

  عجب !

 4. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری
  4
  1

  گند زدن 😐

 5. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری
  7
  1

  من 2 تومن تو بانک سپه داشتم از ترسم خارجش کردم 😐 😐 😐

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,862 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,754 ترنج
 3. 3# m.b - 13,949 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,904 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,426 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,124 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,893 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,893 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,766 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی