چهار + شانزده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اطلاعات کارت بانک تجارت و سرمایه با ملت لو رفته است؟

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 3 دیدگاه | اخبار داخلی ، امنیت

جدیدترین اخبار پیرامون بانک ها به ما می گوید که احتمالا شاهد لو رفتن اطلاعات ۱۰ میلیون کارت بانکی هستیم. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم آیا اطلاعات کارت بانک تجارت و سرمایه با ملت لو رفته است؟

اطلاعات کارت بانک تجارت و سرمایه با ملت

لو رفتن اطلاعات کارت بانکی

لو رفتن اطلاعات کارت بانکی

شروع این ماجرا با انتشار خبری در توییتر و ریتوییت کردن آن بود که نشان می‌داد ظاهرا ایمیلی توسط برخی کاربران دریافت شده که فایل پیوست آن که بیش از ۵۰۰ مگابایت بوده حاوی اطلاعات بیش از ‍۱۰ میلیون کارت بانکی است.

در این ایمیل به دارنده کارت بانکی که ایمیل او نیز ظاهراً در جریان این سرقت گسترده اطلاعات لو رفته بود کلیه اطلاعات حیاتی و مخفی کارت بانکی او نیز اطلاع داده شده تا مویدی باشد بر ادعای لو رفتن این حجم گسترده از اطلاعات. نکته عجیب دیگر این بوده که در تصاویر منتشر کننده، نام آدرس ارسال کننده ایمیل به دامنه رسمی یکی از بانک‌های کشور اشاره دارد.

لو رفتن اطلاعات بانکی

لو رفتن اطلاعات بانکی

بعد از انتشار این خبر و بررسی موضوع از سوی پلیس فتا مشخص شد که ظاهرا اطلاعات منتشر شده توسط این ایمیل صحیح بوده و اطلاعات کارت بانکی مندرج در فایل، مربوط به مشتریان از کلیه بانک‌های کشور است.

البته در ادامه مشخص شد که تاریخ انقضای بسیاری از کارت‌هایی که در این فایل قرار داشته‌اند مدت‌هاست که به سر آمده و این بدان معناست که اطلاعات مذکور از مدت‌ها پیش لو رفته است و اگر بانک‌ها و مسئولین امنیت سرورهای آنها متوجه آن شده‌اند تا به این لحظه هیچ اطلاعیه رسمی و یا غیررسمی را مبنی بر نشت اطلاعات کاربران اعلام نکرده‌اند.

اتفاق بدتر این است که اگر هم مدیران بانک‌ها متوجه لو رفتن اطلاعات در این حجم وسیع نشده باشند که باید به صورت اساسی فکر به حال حفره‌های امنیتی این بانک‌ها کرد.

هنوز هیچ کدام از این سه بانک این موضوع را تایید نکرده اند و این خیلی عجیب است.

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  tahersibtahersib
  ترنجِ نرسیده
  12
  3

  من کارمند بانک تجارت هستم، تا بحال سواستفاده گسترده‌ای از اطلاعات کارت‌ها گزارش و جایی هم تایید نشده که اطلاعاتی از کارت‌ها لو رفته باشه
  هرچند بحث امنیت اطلاعات بانک‌ها بحث جداگانه‌ای هست ولی امکان سوءاستفاده از این اطلاعات با اجباری کردن رمز دوم یکبار مصرف تقریبا به صفر خواهد رسید.
  درز این اخبار صرفاً جنبه‌ی منفی روانی برای بعضی بانک‌ها داره و کاربرد دیگه‌ای نداره.

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  خخخ ایران است دیگر

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,725 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,853 ترنج
 3. 3# m.b - 12,525 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,653 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,226 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,428 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,835 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,564 ترنج
کانال تلگرام ترنجی