13 + 17 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اخراج چند کارمند گوگل به دلیل افشای اسناد محرمانه

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 2 دیدگاه | گوگل

گوگل یکی از کارکنانش را به اتهام افشای اطلاعات پرسنل برای رسانه‌ها اخراج کرده است. علاوه بر این دو نفر دیگر هم ظاهرا در نتیجه تلاش برای مقابله با اقدامات محدود کننده گوگل تعلیق شده اند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره اخراج چند کارمند گوگل به دلیل افشای اسناد محرمانه صحبت کنیم.

اخراج چند کارمند گوگل به دلیل افشای اسناد محرمانه

آیا گوگل از کارمندان خود جاسوسی می کند؟

گوگل قبلا فضای کاری مطلوبی را برای کارکنانش فراهم کرده بود که در آن همه می توانستند به اطلاعات کامل پروژه های دیگر دسترسی پیدا کنند اما این اواخر و پس از جنجال های بسیاری که در مورد همکاری با پنتاگون و سانسور موتور جستجوی چینی راه افتاد، بخشنامه های جدیدی صادر شد که دسترسی به بسیاری از پروژه ها را محدود به پرسنل شاغل در آنها کرده است.

«کنت واکر» مدیر ارشد امور بین الملل گوگل با ارسال یادداشتی به کارکنان به آنها هشدار داد که دسترسی، به اشتراک گذاری و کپی غیرمجاز داده های طبقه بندی شده و محرمانه تخطی از سیاست های شرکت تلقی شده و می تواند به اخراج آنها منجر شود.

یکی از دو پرسنل تعلیق شده ظاهرا در تلاش برای دستیابی به اسنادی بوده که به شرح وظایف وی ارتباطی نداشته اند. این در حالی است که نفر دوم به دنبال یافتن سرنخ هایی از یک افزونه بوده که به باور پرسنل گوگل برای نظارت بر آنها و ردیابی فعالیت هایشان از سوی مدیران به کار می رود.

برخی کارکنان گوگل تعلیق این دو را به ناقوس مرگ فرهنگ باز و آزادی تعریف کرده اند که سالها در فضای کاری کمپانی گوگل جریان داشت. اختلافات و تنش های میان مدیران بلندپایه گوگل و کارکنان این شرکت طی ۱۸ ماه گذشته عمیق تر شده و به نظر نمی رسد به این زودی ها قابل ترمیم باشد.

نظر شما درباره این تصمیم گوگل چیست؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. mehrdad_ma
  mehrdad_mamehrdad_ma
  ترنجِ خیلی رسیده
  1
  1

  بازم بخاطر چین 😣

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,479 ترنج
 2. 2# ahmad - 16,238 ترنج
 3. 3# m.b - 14,432 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,569 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,796 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,158 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 9,073 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,064 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
تبلیغات متنی و بنری
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی