18 − چهار =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

هک گوشی اندرویدی با ارسال پیامک به دلیل حفره امنیتی

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 3 دیدگاه | Android ، امنیت

پیامک ها شاید موجودات ساده و بدون نگرانی باشند اما خیلی از نفوذهای امنیتی توسط آن ها رخ می دهد. طبق گزارش امنیتی جدیدی هک گوشی اندرویدی با ارسال پیامک به دلیل حفره امنیتی وجود دارد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

هک گوشی اندرویدی با پیامک

پیامک تبلیغاتی

پیامک

پیامک‌هایی که برای شما ارسال می‌شوند، ممکن است حاوی بدافزارهایی باشند که به گوشی آسیب می‌رساند. برخی حتی اقدام به دزدیدن ایمیل شما خواهند کرد.

پیامک‌های آلوده در موارد مختلفی ضربات متفاوت را به گوشی خواهند زد. برخی گوشی را وادار به کرش می‌کنند و برخی حاوی یک لینک به سایتی آلوده هستند. یک تحقیق جدید که توسط بنیاد Check Point Research صورت گرفته نشان می‌دهد که گوشی‌ها شرکت‌هایی مانند هواوی، ال‌جی، سامسونگ و سونی همگی در خطر هک پیامکی اندروید هستند.

در این شکل از هک، هکرها می‌توانند با استفاده از یک پیامک مشخص به تمامی ترافیک ایمیلی شما دست پیدا کنند. این هکرها از یک سیستم سنتی استفاده می‌کنند. این تکنیک به آن‌ها اجازه می‌دهد که با فرستادن تنظیمات تازه برای گوشی‌های تازه، به ایمیل‌ها دسترسی داشته باشند.

هر گوشی نیازمند یک روش متفاوت است. نسبت به گوشی پیامک ممکن است نیازمند شماره IMSI یا کد پین باشد. اما نتیجه یکسان است. هکر کاربر را متقاعد می‌کند که پیامک تنها یک سری تغییر تنظیمات از سوی اپراتور است.

آپدیت اندروید ۹ گلکسی جی ۳ ۲۰۱۷

این مشکل به این خاطر به وجود آمده که سیستم ارسال تنظیمات به شدت ریسک‌پذیر است. ممکن است شرکت‌های طراح تلاش کنند که برخی اقدامات امنیتی را ایجاد کنند، اما همچنان هکرها توانایی دور زدن آن را دارند. برخی گوشی‌های سامسونگ حتی نیازمند شناسایی نیستند و بدون شناسایی، گوشی هک خواهد شد.

البته شرکت‌ها آرام آرام در حال توجه به مسئله هک پیامکی اندروید هستند. سامسونگ چند ماه پیش با آپدیت امنیتی خود این مشکل را برطرف کرد. ال‌جی هم چنین آپدیتی را عرضه کرد. هواوی اما تا عرضه سری میت 30  آپدیتی را بیرون نخواهد داد. ممکن است چندین ماه تا عرضه آپدیت طول بکشد. سونی هم که کلا این مشکل را قبول نمی‌کند و برنامه‌ای ندارد.

همانطور که گفتیم، سیستم تنظیمات پیامکی به شدت ریسک‌پذیر است. این شرکت‌ها هم سهم بزرگی از بازار اندروید را دارند و عدم توجه آن‌ها بسیار خطرناک است. هکرها حتی نیاز به ابزار زیادی هم ندارند. تنها لازم است که یک مودم GSM یا یک گوشی ساده داشته باشند. با استفاده از یک سری نرم‌افزار پایه آن‌ها می‌توانند به راحتی پیامک‌ها را طراحی و ارسال کنند. می‌توانید از این پیامک‌ها بگذرید و لینک‌ها یا تنظیماتی که برای شما ارسال می‌شود را اجرا نکنید. تا زمانی که شرکت‌ها یک راه‌حل دقیق ارائه دهند، باید حواس خود را به خوبی جمع کنید.

نظر شما درباره این باگ امنیتی چیست؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  ALiKiNG
  ترنجِ نرسیده
  5
  5

  اندروید 10 مجسمش چ شکلیه؟😁

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 18,721 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,264 ترنج
 3. 3# m.b - 13,169 ترنج
 4. 4# Sajad - 11,009 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,976 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,931 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,987 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,798 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,690 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,647 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی