یک + شانزده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

مشتریان ناراضی سایپا از عدم تحویل پیش فروش ها

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 15 دیدگاه | اخبار داخلی ، خودرو

بسیاری از مشتریان نسبت به عدم تحویل خودروهای پیش فروش شده سایپا معترض هستند و مشخص نیست چه زمانی خودرویشان به آنها تحویل داده می‌شود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره مشتریان ناراضی سایپا از عدم تحویل پیش فروش ها صحبت کنیم.

عدم تحویل پیش فروش های سایپا

 

گروه خودروسازی سایپا مدتی است که با بدعهدی‌های خود مشکلات زیادی را برای مشتریان به وجود آورده است؛ زیرا در شرایط فعلی اقتصادی برخی از مردم توانستند سرمایه خود را به کالا تبدیل کنند و برخی دیگر نیز پول‌های پس‌انداز شده خود را به خرید خودرو اختصاص دادند، اما سرمایه برخی از مشتریان همچنان در دستان خودروسازان داخلی مانند سایپا و ایران خودرو باقی مانده و تکلیف آنها نیز نامشخص است.

در حال حاضر به تدریج هزینه تولید برای خودروسازان افزایش می‌یابد و در چنین شرایطی با اجرای طرح‌های فروش ویژه میزان تعهدات آنها نیز هر روز تغییر پیدا می‌کند. اخیرا رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرده بود تولید خودرو در اسفند 97 نسبت به آبان 97 حدود 3 برابر رشد داشته است.

وی تاکید کرد در برخی از اوقات خودرو متناسب با نیاز مشتری نداریم و باید در این خصوص با مشتری مصالحه کرد و تا زمانی که شرایط تولید خودرو فراهم نباشد، می‌بایست با جایگزین کردن خودرو رضایت مشتریان را جلب کنیم. وزیر صنعت در حالی چنین اظهاراتی را مطرح می‌کند که مدتی قبل سایپا از عدم امکان تولید محصولات رنو، برلیانس و آریو خبر داد. همچنین تولید کیا سراتو نیز متوقف شده است و حالا تکلیف تحویل خودروهای پیش فروش شده سایپا مشخص نیست.

کاهش تولید سایپا

لوگو سایپا

لوگو سایپا

طبق آمارهای 5 ماهه اول سال 98 به این موضوع پی می‌بریم که خودروسازان داخلی توانستند در این بازه زمانی حدود 320 هزار و 339 دستگاه خودرو تولید کنند که نسبت به بازه زمانی مشابه سال 97 شاهد کاهش 27 درصدی هستیم. آخرین آمارهای خودروسازان مربوط به مرداد ماه نیز حاکی از تولید 60 هزار و 747 خودرو است که نسبت به تیرماه حدود 67 درصد کاهش پیدا کرده است. بر اساس این آمار میزان تولید سایپا در 5 ماهه نخست سال جاری حدود 4.11 درصد کاهش یافته است.

بر اساس گفته‌های اخیر سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس و طبق گزارش سازمان تعزیرات حکومتی حدود 17 هزار مشتری از عدم دریافت خودروهای پیش فروش شده خودروسازان شکایت کرده‌اند. تعداد مشتریان سایپا که خودرو خود را تحویل نگرفته‌اند و از عملکرد سایپا ناراضی هستند، بسیار زیاد است، در همین راستا یکی از مشتریان ناراضی سایپا در خصوص مشکل خود عنوان کرد:

برای خرید یک خودرو پراید 132 در سال گذشته مراحل ثبت نام را انجام دادم و سایپا وعده داد که این خودرو در مردادماه به من تحویل می‌شود، اما در شرایطی که در بهمن ماه تکمیل وجه کرده‌ایم، مجددا به ما گفتند که 120 روز پس از تکمیل وجه این خودرو به دست ما می‌رسد که این وعده آنها نیز محقق نشد. برای عدم تحویل خودرو پیش فروش خود از نمایندگی مورد نظر پیگیری کردم، اما تنها پاسخ آنها دعوت به صبر بود. سایپا از نظر قانونی وظیفه دارد تا هنگامی که خودروهای معوق خود را به مشتریان تحویل نداده است، اجازه پیش فروش جدید را نداشته باشد، اما باز هم شاهد پیش فروش محصولات این شرکت خودروسازی هستیم. ما باور داریم که سایپا باید جریمه تاخیر در تحویل را به ما پرداخت کند؛ زیرا ما حدود 6 ماه است که تنها سرمایه خود را در اختیار شرکت سایپا قرار داده‌ایم و هنوز خودرو به ما تحویل نشده است و زمان احتمالی آن نیز مشخص نیست.

پاسخ نمایندگی‌های سایپا به تاخیر تحویل پیش فروش ها

سایپا

سایپا

یکی از نمایندگی‌های سایپا در خصوص عدم تحویل خودروهای پیش فروش شده سایپا عنوان کرد به دلیل کمبود قطعه برخی از خودروهای تولید شده ناقص مانده‌اند و به ناچار آنها را به انبارها منتقل کرده‌ایم که چنین موضوعی باعث شد تا آن دسته از مشتریانی که برای خرید خودرو از محصولات سایپا مراحل ثبت نام را انجام داده بودند، با بدعهدی مواجه شده و به همین دلیل از مشتریان می‌خواهیم برای تحویل خودرو عجله نکنند.

این نمایندگی در خصوص شرایط تولید تیبا در گروه خودروسازی سایپا افزود خودروهای تیبا به میزان متقاضیان و ثبت نام کنندگان تولید شده است، اما تعدادی از آنها ناقص هستند. همچنین تکمیل خودروهایی چون تیبا تا حدودی زمان‌بر است که به همین دلیل نتوانستیم این خودرو ثبت نامی مشتریان را به آنها تحویل دهیم. همچنین یکی دیگر از نمایندگی‌ها اعلام کرد برای تولید تیبا معمولی مشکلی نداریم، اما برای تولید تیبا صندوق دار با مشکل مواجه‌ایم که امیدواریم این مشکل نیز برطرف شود.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در خصوص عدم تحویل به موقع خودرو به مشتریان عنوان کرد:

از وقتی که تغییر و تحول در بخش‌های مدیریتی انجام شده است، قدم مثبتی در خصوص تحویل به موقع خودروها صورت پذیرفته و در این بازه زمانی عرضه خودرو روند افزایشی به خود گرفته است. خودروسازان تا به امروز توانسته‌اند تا حدودی تعهداتشان را به سرانجام برسانند. هم‌اکنون آن دسته از مشتریانی که طی 3 ماه اخیر برای خرید خودرو مراحل ثبت نام را انجام دادند، پس از 2 ماه خودروهایشان را تحویل خواهند گرفت و خودروهای ناقص در انبارها نیز در حال گذراندن مراحل تکمیل هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. mTAAHAAm
  mTAAHAAmmTAAHAAm
  ترنجِ رسیده
  10
  1

  من 18 خرداد تحویل فوری ثبت نام کردم و بعد از سه ماه هیچ خبری نیست.
  آقا هی تبلیغ نکنید تحویل فوری تحویل فوری.
  ممئنا اگه تحویل دادند می فروشم و از لج اینها هم شده ماشین دست چندم خارجی می گیرم.
  جالبه که می خوان قضیه موبایل را هم این شکلی کنند.
  بنظرم هر گونه همکاری به این صورت مشکل اخلاقی_وجدانی-انسانی و ملی داره.

  • Avatar
   AlitiAliti
   ترنجِ رسیده

   سلام.بنظرم خوشحال باش هنوز نگرفتی.من 19خرداد پذیرش شدم فوری اعتباری 3روز پیش تحویل گرفتم،از بس داغونِ لوازمی ک روش گذاشتن،پلاک رو صندلی عقب انداختم و نصب نکردم.اگه بخرن میخوام بدم بره.دعا کن از اون توی انبارها نباشه ماشینت فقط.17قطعه کسری داشته از برج 3،بعد ظاهرأ رفتن از لوازم یدکی ها کسری هارو جور کردن گذاشتن روش!سایت وان کار نظرامو خوندی احتمالا باهمین اسم.روی گلگیر چندتا رنگ پریدگی داره،سقف هم کلی خش و خوردگی رنگ!فقط با عجله زدن رفتن!ایمیل زدم کلی حرف بارشون کردم ک وجدان ندارید،ماشینتون انگار فحشِ از بس بد جمع شده ولی جوابی ندادن.
   دوستانی هم ک توهین میکنن،باید3ماه پیش توی بازار لنگ ماشین میبودن تا درک کنن چرا ثبت نام کردیم!با39ت مدل93 بهت میدادن نهایت.بعداز3ماه حداقل باهمون مبلغ ماشینی ک اسمأ مدل98،راه نرفته،1سال بیمه و بیمه بدنه هم داره رو با منت دادن بالاخره.
   بله،نظر دادن و احمق فرض کردن راحتِ،ولی حق انتخابی نمیمونه بااین گرونیها و بودجه ای ک با بدبختی جور شده!درک کنید چرا ملت دارن میخرن ازشون.موفق باشید

 2. Amin B3DA
  Amin B3DAAminB3DA
  ترنجِ خیلی رسیده
  12
  11

  او احمقی که خرید میکنه و اینارو گنده میکنه و عین آب به علف هرز باعث رشدشون میشه اینارم تحمل کنه

 3. Arrow
  ArrowArrow
  ترنجِ رسیده
  9
  6

  اینا همونایی هستن که تا دیدن داره ماشین گرون میشه ریختن تو صف خرید خودرو و حماسه افرینی کردن پس حقشونه

 4. silver30
  silver30silver30
  ترنجِ نرسیده
  3
  8

  گوسفندان ناراضی مینوشتی بهتر بود

 5. silver30
  silver30silver30
  ترنجِ نرسیده
  4
  1

  ناراحت شدن نداره یکم بیشتر فکر کنی میفهمی کی باعث گرانی این قوطی کبریتا شده.

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,840 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,890 ترنج
 3. 3# m.b - 12,596 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,699 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,334 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,478 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,863 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,590 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,589 ترنج
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
تبلیغ سمت چپ
تبلیغ سمت چپ
کانال تلگرام ترنجی