15 − 2 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

بیکسبی غایب بزرگ مراسم معرفی گلکسی نوت ۱۰

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 8 دیدگاه | سامسونگ

اگر مراسم معرفی گلکسی نوت ۱۰ را از پیش از آغاز مراسم در سالن، روی یوتیوب نگاه کرده باشید می دانید که تیزرهای پیش از معرفی حضور بیکسبی را به شکل قابل توجهی نشان می داد اما وقتی وارد رویداد شدیم باید گفت که بیکسبی غایب بزرگ مراسم معرفی گلکسی نوت ۱۰ است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم این مسئله به چه معناست.

بیسکبی گلکسی نوت ۱۰

گلکسی نوت ۱۰

گلکسی نوت ۱۰

در مراسم دیشب که سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ را رسما معرفی کرد، یک بار هم اشاره‌ای به دستیار هوشمند بیکسبی نشد. سامسونگ چند سال قبل این دستیار دیجیتالی را به هدف رقابت با دستیارهای هوشمند الکسا، گوگل الکسا و سیری معرفی کرد. با توجه به اینکه سامسونگ بودجه هگفتی را صرف این پروژه کرده، عدم اشاره به این حوزه در یک مراسم مهم، اقدام عجیبی محسوب می‌شود. در مراسم مربوط به معرفی نسل قبلی گوشی گلکسی نوت، سامسونگ نسل دوم بیکسبی را معرفی کرد و به امکانات جدید آن پرداخت.

در سال ۲۰۱۹، نشانه‌های زیادی در رابطه با کاهش اهمیت بیکسبی دیده می‌شود. برخلاف پرچمداران سامسونگ در چند سال گذشته، گلکسی نوت ۱۰ فاقد دکمه بیکسبی است. در عوض، کاربران می‌توانند از طریق دکمه پاور به این دستیار هوشمند دسترسی پیدا کنند ولی بسیاری از کاربران از این موضوع اطلاعی ندارند زیرا در جریان مراسم معرفی به این موضوع اشاره‌ای نشد.

به‌صورت پیش‌فرض، فشردن و نگه داشتن دکمه پاور منجر به پدیدار شدن دستیار هوشمند بیکسبی می‌شود. این یعنی بسیاری از کاربران که برای خاموش کردن گوشی دکمه پاور را به مدت طولانی فشار می‌دهند، با این موضوع روبرو می‌شوند و به ناچار باید بیکسبی را به‌طور کامل غیرفعال کنند. احتمالا مانند آیفون X و مدل‌های جدیدتر، سامسونگ ترکیبی از دکمه‌های تنظیم صدا و دکمه پاور را برای آسان‌تر کردن فرایند خاموش شدن گوشی معرفی می‌کند. اما با توجه به این قابلیت پیش‌فرض، این موضوع استیصال بسیاری از کاربران را به همراه دارد.

بیکسبی 2

بیکسبی 2

البته بیکسبی هنوز دچار مرگ زودرس نشده است و در گوشی‌ها، تلویزیون‌ها و یخچال‌های سامسونگ همچنان وجود دارد. البته در همین زمینه باید به غیبت گلکسی هوم (اسپیکر هوشمند مبتنی بر بیکسبی) هم اشاره کنیم که بعد از گذشت یک سال از معرفی آن، خبر خاصی در مورد این گجت مطرح نمی‌شود.

سامسونگ اخیرا گفته که در سه‌ماهه سوم سال جاری این محصول روانه‌ی بازار می‌شود. شاید چنین اتفاقی بیفتد، ولی این تاخیر بسیار طولانی برای یک محصول نه‌چندان پیشرفته اصلا عادی نیست و این محصول در حال تبدیل شدن به ایرپاور سامسونگ است. با توجه به اینکه در مراسم معرفی گلکسی نوت ۱۰ خبری در مورد این اسپیکر مطرح نشده، شاید در ماه آینده در کنفرانس IFA در برلین به آن اشاره شود. اگر هم چنین اتفاقی نیفتد پس به احتمال زیاد این اسپیکر روانه‌ی بازار نخواهد شد.

آیا عدم اشاره به بیکسبی در مراسم رسمی به معنای کنار رفتن بیکسبی است؟ به هیچ عنوان نمی‌توان چنین چیزی را گفت. اما این اقدام شاید نشان‌دهنده‌ی این است که سامسونگ مانند گذشته نمی‌خواهد روی آن مانور بدهد و بیش از پیش به‌عنوان یک ویژگی صرفا موجود در گوشی‌های سامسونگ در نظر گرفته می‌شود. افراد انگشت‌شماری که طرفدار این دستیار بودند، حالا هم می‌توانند از آن بهره ببرند. ولی برای اکثریت کاربران، بیسکبی هیچوقت مورد توجه گسترده‌ای قرار نگرفت. به‌نظر می‌رسد بعد از گذشت چند سال، بالاخره سامسونگ متوجه این قضیه شده است.

نظر شما چیست؟ شما موبایل سامسونگ که بیکسبی داشته باشد دارید؟ از آن استفاده کرده اید؟

theverge

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. mehrdad_ma
  mehrdad_mamehrdad_ma
  ترنجِ خیلی رسیده
  9
  2

  حذف بشه کلا بهتره

  تا سرویس های گوگل هستن و یکپارچه این دستیار به هیچ دردی نمیخوره

 2. Avatar
  chalton
  ترنجِ نرسیده
  20
  7

  امتیاز نوت 10 پلاس اومد،122👏👏👏👏👏

 3. Vaez
  VaezVaez
  ترنج لاگژری
  4
  5

  کی گفته بیکسبی رفته
  او تیزر ۳ دقیقه ای نوت۱۰ اتفاقا باهاش کار میکنه

 4. Taskin
  TaskinTaskin
  ترنجِ نرسیده

  من پرچمدار ندارم اما با همینام بلد نیستم از بیکسبی استفاده کنم اصن انگار فرقی نداره کارم راه میوفته همینطوری
  اما اگر پیشرفتش زیاد بشه طی چند سال آینده
  اونوقت باحال میشه

 5. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  اصلا از بیکسبی استفاده نمیکنم 🚬

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,815 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,890 ترنج
 3. 3# m.b - 12,565 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,679 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,308 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,457 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,854 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,578 ترنج
کانال تلگرام ترنجی