حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

عکس های ماه گرفتگی ۲۶ تیر ۹۸

نوشته

3 سال قبل | بدون دیدگاه | نجوم

از اواخر شب گذشته، سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸ شاهد آخرین ماه گرفتگی (Lunar Eclipse) سال ۲۰۱۹ بودیم که نقطه اوج آن در بامداد امروز ۲۶ تیر ۹۸ بود. عکس و فیلم های بسیار زیبایی از آن ثبت شد؛ در ادامه با ترنجی همراه باشید تا عکس های ماه گرفتگی ۲۶ تیر ۹۸ را ببینیم.

خسوف ۲۶ تیر ۹۸

عکس های ماه گرفتگی ۲۶ تیر ۹۸

عکس های ماه گرفتگی ۲۶ تیر ۹۸

علاقه‌مندان به پدیده‌های نجومی به ویژه ماه گرفتگی از ساعات پایانی روز سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸ تا بامداد روز چهارشنبه 26 تیر 98 این فرصت را داشتند تا آخرین خسوف سال 2019 را مشاهده کنند. اما با توجه به شرایط آب و هوایی حاکم بر برخی از شهر‌های ایران (به خصوص در استان‌های شمالی و تهران)، علاقه‌مندان به رصد این پدیده با وجود ابری بودن آسمان با مشکل مواجه شدند. گفتنی است خسوف سه شنبه 25 تیر 98 فارغ از شرایط جوی، در تمامی شهرهای ایران به طور واضح قابل رویت بود و در این گرفت حدود 67 درصد از سطح ماه درون سایه زمین قرار داشت.

تصویر اصلی مطلب را اما ما در مشهد ثبت کردیم که دقیقا در نقطه اوج ماه گرفتگی ۲۶ تیر ۹۸ بود. در ادامه با هم گالری عکس های ماه گرفتگی ۲۶ تیر ۹۸ را خواهیم دید:

عکس های ماه گرفتگی ۲۶ تیر ۹۸

آخرین ماه گرفتگی سال 2019 به شکل نیم سایه در سه شنبه 25 تیر 98 از ساعت 23:13 دقیقه آغاز شد که البته این بخش از گرفت قابل مشاهده نبود، اما گرفت جزئی و قابل رویت از ساعت 31 دقیقه و 43 ثانیه بامداد چهارشنبه 26 تیر 98 شروع شد و علاقه‌مندان در 4 قاره سیاره زمین در ساعت 2 و 44 ثانیه شاهد به اوج رسیدن این گرفت جزئی بوده‌اند. این گرفت جزئی در ساعت 3 و 29 دقیقه و 39 ثانیه به پایان رسید. در مجموع این گرفت حدود 2 ساعت و 58 دقیقه به طول انجامید. گفتنی است این خسوف از ساروس 139 شکل گرفته بود که به عنوان بیست و یکمین گرفت از 79 گرفتگی این ساروس محسوب می‌شود.

شما این پدیده نجومی را رصد کردید؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)