11 + 6 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

قیمت واقعی پراید ۱۱۱ حدود ۳۵ تا ۳۶ میلیون تومان است

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 4 دیدگاه | اخبار داخلی، خودرو

وزیر صنعت درباره بازار خودرو و صنعت خودرو گفت: این صنعت مانند هر بخشی دیگر مشکلاتی دارد و همچنین وضعیت فعلی خودرو در شان ملت ایران نیست اما نباید صنعت خودروسازی را تعطیل کرد. به عقیده وی قیمت واقعی پراید ۱۱۱ حدود ۳۵ تا ۳۶ میلیون تومان است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

قیمت واقعی پراید ۱۱۱

قیمت پراید ۱۱۱

قیمت پراید ۱۱۱

رحمانی ادامه داد: اینگونه نیست که از صنعت خودرو حمایت ویژه ای داشته باشیم بلکه این صنعت هم مانند دیگر صنایع است و ما وظیفه داریم از همه صنایع حمایت کنیم تا تولید، رونق بگیرد. طرح ساماندهی خودرو در حال انجام و هدف از اقدامات ما این است که از وضع موجود به وضعی برسیم که در شان ملت ایران باشد و این موضوع به گذشت زمان نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه قیمت تمام شده خودرو یعنی قیمت محاسباتی و قیمت بازار داریم، ‌ اضافه کرد: فعلاً به علت نوسانات حوزه کلان اقتصادی مانند ارز و جنبه های روانی بازار، برخی تقاضاها برای حفظ ارزش پول به طور غیرواقعی ایجاد شد.

رحمانی افزود: از ابتدای امسال تا کنون ۶ میلیون تقاضای خرید خودرو داشتیم در حالی که کل تولید خودرو، در سال، یک میلیون دستگاه است. وی درباره نتایج قیمت گذاری خودرو بر مبنای ۵ درصد زیر حاشیه بازار گفت: خودرو از آبان تا اسفند پارسال تاکنون ۵ تا ۱۵ درصد کاهش قیمت داشت و از اسفند پارسال با موج دوم افزایش قیمت مواجه شدیم اما اکنون این روند کاهشی شده است.

رحمانی اضافه کرد: کاهش سود سپرده های بانکی از اسفند پارسال یکی از علل افزایش قیمت در موج دوم بوده و اکنون به علت کنترل نرخ ارز، قیمت ها کاهشی شده است. وی با بیان اینکه خودرو پراید هزار و ۶۶۰ دلار وابستگی ارزی دارد، گفت: داخلی سازی این قطعات را آغاز کردیم و هر قدر ارزبری کمتری شود تاثیر نرخ خودرو از نوسانات نرخ ارز کمتر می شود.

رحمانی تاکید کرد: ساخت داخل و اصلاح ساختار را جدی گرفتیم و از خودرو ساز خواستیم اموال غیر تولیدی نداشته باشند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه برای اصلاح صنعت خودرو جدی هستیم، ‌گفت: هر کدام از خودرو سازان بزرگ مکلف شدند اموال غیرتولیدی خود را بفروشند و از این محل، حداقل ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای رونق تولید، تامین کنند.

قیمت پراید برای سایپا چقدر تمام می‌شود؟

چرا خودروهای تولیدی در پارکینگ می مانند ؟

رحمانی با اشاره به اینکه میانگین تولید روزانه خودرو، ۴ هزار دستگاه است، گفت: همیشه تعدادی خودرو در پارکینگ هایخودروسازان موجود است و اکنون هم به علت تحریم و کمبود برخی قطعات، تعدادی خودرو در پارکینگ ها موجود می باشد که مشکل آن در حال حل شدن است. ‌همزمان با تولید، ‌خودروهای پارکینگ تحویل مشتریان می شود.

قیمت واقعی پراید

رحمانی با بیان اینکه قیمت واقعی پراید یا در واقع قیمت تمام شده پراید ۱۱۱ حدود ۳۵ تا ۳۶ میلیون تومان است، افزود: قیمت بازاری آن اکنون حدود ۵۰ تا ۵۱ میلیون تومان است. در پی آن هستیم تا شرایط عادی و کیفیت و تنوع و تیراژ خودرو، اصلاح شود. طرح ساماندهی و برنامه دو ساله داریم و خودرو سازی را به اهلش واگذار خواهیم کرد تا اصلاح شود. رشد صنعت منفی شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شاه بیت سیاست ما در سال ۹۷ حفظ وضع موجود تولید بود اما امسال علاوه بر آن، ‌نهضت ساخت داخل است. وی با اشاره اینکه نرخ رشد صنعت تا پایان امسال می تواند افزایش یابد و مثبت شود، افزود: پارسال نرخ رشد صنعت، منفی بود و حجم تولید کاهش یافت.

وی ادامه داد: پارسال ۲۴ هزار و ۴۱۴ مورد برای کارهای صنعتی جواز گرفتند که در مقایسه با سال پیش از آن، ۱۶ و هشت دهم درصد افزایش و از نظر اشتغال هم ۱۵ و نیم درصد افزایش داشته است. پروانه بهره برداری در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، هفت درصد افزایش داشت و در اشتغالزایی هم ۲ و ۲ دهم درصد مثبت بود. این نشان می دهد مردم امیدوارند و برای کار تولیدی انگیزه دارند. اما حجم تولید کاهش یافت و به همین علت رشد صنعت، منفی شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال بنا داریم در حوزه تولید قطعات، ۴۰۰ میلیون دلار داخلی سازی کنیم. برای عملی کردن این سیاست به نقدینگی و سرمایه در گردش نیاز داریم.

رحمانی افزود: بر اساس قانون، حداقل ۴۰ درصد تسهیلات بانکی باید به صنعت و معدن داده شود اما طبق آمار در سال ۹۷، حدود ۲۸ درصد عملی شد و بر اساس آمار ما، این رقم حتی کمتر بوده است.

وی گفت: تامین نقدینگی برای رونق تولید، حیاتی است اما بانک ها معمولا علاقمند هستند به دلالان و علاقمندان کار بازرگانی که پولدار هستند تسهیلات دهند زیرا بازگشت این تسهیلات در آن ها بیشتر است.

نظر شما چیست؟ قیمت واقعی پراید چقدر است؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Arsmdif
  ArsmdifArsmdif
  ترنج لاگژری
  19
  2

  غلط میکنین قیمت واقعی پراید ۳۱ میلیونه. الان ۶ ماهه دارن قیمت واقعی اعلام میکنن واسه کل ماشینا بعدم میگن ما داریم تلاش میکنیم قیمت ماشین رو به ثبات برسونیم. الان مثلا میخواین به مردم امید بدین با این قیمتای واقعی؟ فعلا که پراید همون ۵۴ میلیونه قیمت واقعی و غیرواقعی‌م نه داریم و نه خواهیم داشت. نمیدونم چرا این مردم دارن تحمل میکنن؟ بابا چی رو دارین تحمل میکنین به‌خدا دو ماه دیگه نون شب‌م ندارین و البته که خیلیا هم هستن که همین الانم نون شب ندارن؛ ولی چنان ساکتن و به قیمت آدامس‌م اعتراض نمیکنن که آدم فکر میکنه اقتصاد ایران از رتبه یک زده بالا دیگه عدد نداره😑

 2. afsoon
  afsoonafsoon
  ترنج لاگژری
  5
  1

  قیمت پراید شصت ملیون تومان هست .با اجبار دولت هم بالای چهل ملیون .مردم هم مجبور هستن بخرن چون هیچ ماشینی رو نمیتونن با این قیمت ها بخرن و محدود هستن .پراید با توجه به قدرت خرید مردم و حدالقل حقوق جامعه باید اکنون حدود سی ملیون تومان قیمت داشته باشه .

 3. The Destroyer
  The DestroyerThe Destroyer
  ترنج لاگژری
  3
  2

  36 میلیون میشه 3000 دلار. اونم برای ماشینی که تکنولوژیش مال 40 سال پیشه. با این پول در خارج از ایران میشه تویوتا کرولا دست 2 با کارکرد کم تا متوسط خرید ولی تو ایران با 36 میلیون تومن به جز 206 تیپ 2 دست 2 اونم با کارکرد بالا چیز دیگه ای نمیشه خرید و همین پراید

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,334 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,941 ترنج
 3. 3# m.b - 14,113 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,200 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,577 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,986 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,957 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی