چهار + 19 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

بازگشت ارزش سهام مایکروسافت به ۱ تریلیون دلار و عبور از آمازون و اپل

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | بدون دیدگاه | عملکرد تجاری شرکت ها ، مایکروسافت

ممکن است فکر کنید شرکت سازنده ویندوز بود که هفته پیش یک کامپیوتر شش هزار دلاری و استند هزار دلاری معرفی کرد، زیرا سهام مایکروسافت طی پنج بازه نقل و انتقالات اخیر هفت درصد رشد کرده و برای دومین بار به بیش از یک تریلیون دلار رسیده است! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره بازگشت ارزش سهام مایکروسافت به ۱ تریلیون دلار و عبور از آمازون و اپل صحبت کنیم.

در طی مدت زمان مشابه سهام آلفابت و فیسبوک به ترتیب دچار افت 3.5 و 2.9 درصدی شدند. اپل نیز با وجود رشد 9 درصدی هنوز 18.2 درصد با رکوردی که مهر پارسال ثبت کرد فاصله دارد. همه این اتفاقات باعث شده اند مایکروسافت با نزدیک ترین رقبای حال حاضرش یعنی اپل و آمازون بیش از صد میلیارد دلار فاصله داشته باشد.

سهام مایکروسافت

سهام مایکروسافت

گفته شده این نتایج به دلیل تاثیر نگرفتن مایکروسافت از قوانین سخت گیرانه حال حاضر وزارت دادگستری آمریکا بر شرکت های بزرگ تکنولوژی این کشور به علترفتارهای انحصارطلبانه و فعالیت های پر رنگش در حوزه سرویس دهی به شرکت هاست که باعث می شود کمتر تحت تاثیر رکود بازار قرار بگیرد.

«الکس زوکین»، تحلیلگر شرکت سرمایه گذاری Piper Jaffray در این باره گفته:

موقعیت مایکروسافت با توجه به تقسیم سرمایش اش در حوزه هایی فراتر از IT برای حفظ ارزش سهام مشتریان در مقابل رکوردهای اقتصادی بهتر از همیشه است. با این همه به گفته آن ها آن ها هیچ ضعف یا رکودی در اقتصاد مشاهده نشده است. راهکار فعلی ما برای سهام مایکروسافت «بخر و فراموشش کن» است زیرا به نظر این شرکت در میانه رشدی قابل توجه قرار دارد.

در حال حاضر 36 تحلیل گر پیشنهاد به خرید سهام مایکروسافت داده اند و پیش بینی می کنند سهامش هفت درصد دیگر هم رشد کرده و از 131.4 دلار کنونی به 143 دلار برسد. با این حال دو تحلیگر فروش سهان این شرکت را توصیه می کنند و یک نفر هم صبر کردن را بهترین تصمیم می داند.

مایکروسافت سومین شرکت آمریکایی بود که ارزشش به یک تریلیون دلار رسید، اما از وقتی موفق به انجام این کار شد همواره عنوان باارزش ترین شرکت تکنولوژی آمریکایی را به دوش کشیده است.

نظر شما درباره این رشد دوباره مایکروسافت چیست؟ به نظر می رسد که امریکایی ها در باشگاه ۱ تریلیون دلاری ها با یک دیگر رتبه ها را جا به جا می کنند!

bloomberg

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 17,672 ترنج
  2. 2# ahmad - 14,823 ترنج
  3. 3# m.b - 12,501 ترنج
  4. 4# Sajad - 10,633 ترنج
  5. 5# Mahdi - 10,176 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 9,399 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 8,813 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
  9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
  10. 10# Dr.Nazer - 8,553 ترنج
کانال تلگرام ترنجی