8 − 1 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اپ مپ حالا شبیه به گوگل مپ ویژگی Street View را دارد

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 2 دیدگاه | اپل

در ترنجی خواندیم که سیستم عامل iOS 13 رسما معرفی شد و تم تاریک و بهبودهای کلی را ارایه می کرد. در حین معرفی ویژگی‌های جدید iOS 13 اپل نقشه جدید خود را هم نشان داد که حالا ویژگی شبیه به Street View گوگل خواهد داشت. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

این ویژگی به شما اجازه می‌دهد که یک نقطه روی نقشه مشخص کنید و سپس محل مورد نظر را به صورت ۳۶۰ درجه مشاهده کنید به نحوی که گویا در همان نقطه قرار دارید. این ویژگی همراه با iOS 13 عرضه خواهد شد اما هنوز مشخص نیست که این ویژگی، کدام نقاط دنیا را پشتیبانی می‌کند.

این ویژگی به کمک دیتاها و اطلاعاتی که اپل در سال‌های اخیر جمع‌آوری کرده به وجود آمده است. حتما در اخبار دیده‌اید که اپل خودروهایی با دوربین‌های ۳۶۰ درجه در خیابان‌ها داشته که اطلاعات تصویری جمع‌آوری می‌کردند. به کمک همین تصاویر، حالا چنین ویژگی به اپل مپس اضافه خواهد شد.

اپل می‌گوید که این بروزرسانی برای نقشه، ابتدا برای کاربران ساکن آمریکا و سپس چند کشور دیگر عرضه خواهد شد. زمان عرضه این ویژگی نیز تا پایان سال جاری میلادی اعلام شده است.

اپل سال‌ها است که تلاش می‌کند بتواند خود را از سلطه نقشه گوگل رها کند و از زمان iOS 6 تا به حال، مدام نقشه خود را بهتر و بهتر کرده است. اما همچنان به نظر می‌رسد راه زیادی باقی مانده تا اپل بتواند نقشه خود را به سطح گوگل مپ برساند. البته آنطور که Apple در WWDC 2019 نشان داد، ویژگی Street View در نقشه این شرکت بسیار روان‌تر و بهتر از نقشه گوگل خواهد بود اما همچنان باید منتظر بمانیم تا برزورسانی مربوط به این ویژگی عرضه شود و سپس با نقشه گوگل مقایسه کنیم. شما در این زمینه چه فکر می‌کنید؟

theverge

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. mehrdad_ma
  mehrdad_mamehrdad_ma
  ترنجِ خیلی رسیده

  آخی

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,908 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,910 ترنج
 3. 3# m.b - 12,617 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,719 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,368 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,500 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,868 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,600 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,589 ترنج
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
تبلیغ سمت چپ
تبلیغ سمت چپ
کانال تلگرام ترنجی