پنج × 3 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

پژو ۳۰۱ ایران خودرو با تامین قطعه سازان داخلی تولید خواهد شد

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | یک دیدگاه | اخبار داخلی ، حتما بخوانید ، خودرو

با توجه به تحریم های جدید، واردات قطعات خودرو به شدت کاهش یافته است. در همین راستا، پژو ۳۰۱ توسط ایران خودرو داخلی سازی می شود. برجام باعث شد بسیاری از شرکت های خودروسازی دوباره وارد کشور شوند و همچنین با شرکت های داخلی برای تولید مشترک خودرو همکاری کنند. یکی از این محصولات، پژو ۳۰۱ بود. پس از مشکلات پیش آمده خبر می رسد که پژو ۳۰۱ ایران خودرو با تامین قطعه سازان داخلی تولید خواهد شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

با شروع دور تازه تحریم ها، شرکت های رنو و پژو از کشور خارج شدند و این موضوع باعث توقف بسیاری از پروژه ها شد. ایران خودرو که وظیفه تولید خودروهای پژو را در ایران بر عهده دارد، به دنبال داخلی سازی پژو ۳۰۱ است. در آینده نزدیک نشست مشترکی میان ساپکو و سازندگان پروژه تولید این خودرو برگزار می شود. این نشست در رابطه با خودکفایی تولید قطعات این خودرو خواهد بود.

تولید پژو ۳۰۱ با قطعات ایرانی

پژو ۳۰۱ ایران خودرو

پژو ۳۰۱ ایران خودرو

این نشست امروز برگزار می شود و 500 نفر از نمایندگان خودروسازان در آن حضور خواهند داشت. پژو از پروژه تولید این خودرو کنار گذاشته شده است، البته پژو نمی تواند بخاطر تحریم ها در این پروژه حضور داشته باشد. با توجه به وضع تحریم های جدید، شرکت ها با مشکلات زیادی در تولید خودرو مواجه شده اند. این موضوع کاهش تولید خودرو و همچنین افزایش قیمت آن ها را در بازار به همراه داشته است.

قیمت خودرو در مدت زمان یکسال، نزدیک به ۳ برابر شده است. علاوه بر افزایش قیمت رسمی، قیمت خودروها در بازار آزاد نیز با افزایش قابل توجهی همراه بوده است.

ایران خودرو و سایپا برای کنترل قیمت خودرو در بازار آزاد، محصولات خود را به صورت فوری در اختیار خریداران قرار می دهند؛ با این حال چنین راه حلی نیز نتوانسته جلوی افزایش قیمت خودرو را بگیرد. بومی سازی قطعات می تواند باعث افزایش تولید شود، البته امیدواریم این موضوع کاهش بیشتر کیفیت خودروهای داخلی را در پی نداشته باشد.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید ایران خودرو از پس تولید پژو ۳۰۱ برخواهد آمد؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  mostafa3mostafa3
  ترنجِ خیلی رسیده
  12
  3

  اگر قطعات ایرانی باشه بدرد گ و هم نمیخوره
  به قول خودشون دستگاههای که قطعات رو میسازن 30سال پیش خریدن اون هم دسته دوم 😅😂
  چه شود پژو 301

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,744 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,853 ترنج
 3. 3# m.b - 12,534 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,659 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,249 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,431 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,842 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,566 ترنج
کانال تلگرام ترنجی