سیزده + 4 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

واتس اپ از سال آینده تبلیغات نشان خواهد داد

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | بدون دیدگاه | پیام رسان

می دانیم که واتس اپ محبوب‌ترین نرم‌افزار پیام رسان دنیا که به صورت رایگان خدمات خود را به مشتریان و کاربران ارائه می‌دهد نیز تصمیم گرفته است که از این به بعد به صورت غیر رایگان درآمده و ساختار قبلی خود را تغییر دهد. در این راستا تبلیغات، روش درآمدی واتس‌اپ خواهد بود. خبر می رسد که واتس اپ از سال آینده تبلیغات نشان خواهد داد و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ترنجی همراه باشید.

تبلیغات واتس اپ

فیسبوک چند سال پیش شرکت واتس‌اپ را به قیمت ۱۹ میلیارد دلار خریداری کرد و حالا صاحب قدرتمندترین نرم‌‎افزار پیام رسان دنیاست. اما همانطور که می‌‎دانید گرداندن شبکه‌ای با این حجم میلیاردی از کاربران می‌تواند هزینه‌های سنگینی روی دست فیسبوک بگذارد و این شرکت به همین دلیل قصد دارد به روشی برای کسب درآمد از واتس‌اپ بیندیشد.

در ابتدای کار واتس اپ برنامه کسب درآمد این نرم‌افزار خرید اولیه بود و کاربر می‌توانست با یک بار خرید نرم‌افزار، دائم‌العمر از آن استفاده کند. بعدها این روش به پرداخت حق اشتراک یک ساله تغییر کرد و تنها کافی بود بعد از گذشت یک سال اولیه که رایگان است، برای سال‌های بعدی هر دوره تنها یک دلار پرداخت نمود که البته این روش هم ماندگار نماند و بعد از آن واتس‌اپ تصمیم گرفت به صورت کلی، خدمات خود را به صورت رایگان به کاربران ارائه دهد.

سال گذشته اولین بار بود که فیسبوک به صورت تلویحی از افزودن تبلیغات به واتس‌اپ صحبت کرد ولی حالا این شرکت به صورت رسمی تأیید کرده که از سال 2020 واتس‌اپ همراه با تبلیغات عرضه خواهد شد.

این موضوع را اولین بار، مت ناوارا، تحلیلگر شبکه‌های اجتماعی در حساب توئیتر خود به اشتراک گذاشت و در آن تصویری منتشر کرد که بیان شده در کنفرانس بازاریابی فیسبوک در هلند اعلام شده‌اند.

در نمای کلی نیز تبلیغات واتس‌اپ به نظر مشابه تبلیغات در اینستاگرام و برای مثال لا به لای استوری‌ها عرضه خواهد شد. خبر خوب این است که اگر شما از استاتوس‌ها در واتس‌اپ استفاده نمی‌کنید و یا استفاده بسیار اندکی دارید، شانس اینکه با تبلیغات در محیط نرم‌افزار روبرو شوید نیز بسیار کمتر خواهد بود.

خوشبختانه به کمک طراحی مفید این تبلیغات، نمی‌توان لقب آزاردهنده را به آنها داد و فیسبوک را به خاطر طراحی آنها سرزنش کرد ولی اگر شما از جمله افرادی هستید که از این نرم‌افزار به کرات استفاده می‌کنید باید خود را برای روبرو شدن با تبلیغاتی که قبلاً با آنها در محیط واتس‌اپ بیگانه بودید، آماده کنید.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که تبلیغات در محیط پیام رسان می تواند مطلوب کاربر باشد؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 17,721 ترنج
  2. 2# ahmad - 14,853 ترنج
  3. 3# m.b - 12,525 ترنج
  4. 4# Sajad - 10,653 ترنج
  5. 5# Mahdi - 10,226 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 9,428 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 8,835 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
  9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
  10. 10# Dr.Nazer - 8,563 ترنج
کانال تلگرام ترنجی