4 − 2 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

آپدیت جدید ویندوز ۱۰ می ۲۰۱۹ عرضه شد و امکان کنترل آپدیت های ویندوز را به شما می دهد

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | یک دیدگاه | Windows ، آپدیت

آپدیت جدید ویندوز ۱۰ از سوی مایکروسافت منتشر شد. این آپدیت علاوه بر رفع مشکلات گذشته، قابلیت های جدیدی را به این سیستم عامل اضافه می کند. آپدیت جدید ویندوز ۱۰ می ۲۰۱۹ عرضه شد و امکان کنترل آپدیت های ویندوز را به همراه قابلیت Sandbox شما می دهد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

 آپدیت ویندوز ۱۰ می ۲۰۱۹

 آپدیت جدید ویندوز ۱۰ می ۲۰۱۹

آپدیت جدید ویندوز ۱۰ می ۲۰۱۹

شرکت مایکروسافت اظهار داشت که آپدیت جدید ویندوز ۱۰ با نام آپدیت ویندوز ۱۰ می ۲۰۱۹ آماده استفاده است. بزرگترین تغییر این آپدیت آن است که پس از حدود ۴ سال که کاربران امکان کنترل آپدیت ویندوز خود را نداشتند، اکنون می توانند خود کنترل این آپدیت ها را به دست بگیرند.

در زمان رونمایی از ویندوز ۱۰ یکی از بزرگترین تغییراتی که درباره آن ذکر شد، بهبود سیستم های آپدیت بود. اگرچه سیستم های آپدیت بهبود یافته بودند، با این وجود، سیستم Cumulative برای بسیاری از افراد کارایی نداشت. این آپدیت ها ماهانه ارائه می شدند و افراد برای آپدیت های جزئی نیز باید همین آپدیت های کلی را انجام می دادند. مایکروسافت اظهار داشته که پس از آپدیت جدید ویندوز ۱۰ آپدیت ها جزئی تر و ساده تر خواهند شد.

اکنون با نصب آپدیت جدید ویندوز ۱۰ کاربران بسیاری از اینکه می توانند کنترل آپدیت سیستم خود را در دست داشته باشند، بسیار راضی تر خواهند بود. برای کاربرانی که به دنبال شفافیت بیشتر هستند، مایکروسافت لینکی به نام Windows Release Health Dashboard را قرار داده تا بتوانند راحت تر در جریان مسائل مختلف قرار بگیرند.

قابلیت Sandbox ویندوز ۱۰

قابلیت Sandbox ویندوز ۱۰

این آپدیت بدون تردید ویژگی های دیگری را نیز در بر دارد. در این آپدیت یک تم نوری جدید ارائه شده و کورتانا نیز دیگر بخشی از نوار ابزار نیست و اپلیکیشن مخصوص به خود را در نوار ابزار دارد.

قابلیت Sandbox ویندوز ۱۰

این آپدیت ویژگی های پیچیده تری از جمله ویندوز سندباکس نیز دارد. ویندوز سندباکس به کاربر اجازه اجرای اپلیکیشن ها در یک نسخه مجازی از سیستم ‌عامل و تست برنامه ‌ها و فایل‌ ها را در یک محیط امن که از سیستم اصلی مجزا است، می دهد. این سیستم شباهت هایی نیز به هایپر وی دارد، اما استفاده از سندباکس بسیار ساده تر است.

اگر به چک کردن آپدیت جدید ویندوز 10 علاقه مند هستید، می توانید در قسمت آپدیت ویندوز خودT آن را جست و جو کنید و در صورتی که سیستم شما دارای سخت افزار یا نرم افزار مسدود کننده نباشد، آن را دریافت خواهید کرد. شما می توانید از طریق لینک Windows 10 Download نیز این آپدیت را انجام دهید.

شما آپدیت ویندوز ۱۰ می ۲۰۱۹ را دریافت کرده اید؟ نظر شما درباره این آپدیت چیست؟

anandtech

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Cyrus
  CyrusAbolfazlqqhq
  ترنجِ نرسیده

  حیف تموم اون حجم هایی که رفت!
  ولی سندباکس چیز جالبی بود
  برای برنامه نویسا بهشته چون میتونن ، یک فایل رو تست کنن بدون اینکه به سیستم آسیبی برسه
  نرم افزار های مخرب رو میشه راحت اون تو اجرا کرد

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,673 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,826 ترنج
 3. 3# m.b - 12,502 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,633 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,183 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,403 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,815 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,554 ترنج
کانال تلگرام ترنجی