2 × دو =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

پاک کردن خودکار تاریخچه وبگردی و موقعیت مکانی توسط گوگل ارایه می شود

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 2 دیدگاه | گوگل

همه ما می‌دانیم که گوگل همه نوع اطلاعاتی درباره کاربران را جمع‌آوری و ذخیره‌سازی می‌کند تا خدماتی سفارشی‌تر و شخصی بدهد. همچنین همه ما می دانیم که کاربران همیشه حساس وجود دارند و نمی خواهند که اطلاعات آنها جایی ذخیره شود. خبر خوش برای این دست کاربران این خواهد بود که پاک کردن خودکار تاریخچه وبگردی و موقعیت مکانی توسط گوگل ارایه می شود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

بسیاری از فعالیت‌های آنلاین من و شما از جمله تاریخچه وب‌گردی و باز کردن وب‌سایت‌ها در کروم، استفاده از اپلیکیشن‌ها، موقعیت مکانی و کلی اطلاعات دیگر روی سرورهای گوگل ذخیره می‌شوند.

تا کنون، گوگل روش‌هایی برای حذف دستی این اطلاعات در اختیار کاربران قرار داده است ولی پاک‌سازی همه این اطلاعات، اگرچه دلایل زیادی برای این کار وجود دارد؛ باعث از دست رفتن بسیاری از تنظیمات و شخصی‌سازی‌ها در سرویس‌های گوگل می‌شود.

حالا، گوگل قابلیتی ارایه داده است تا کاربران به طور خودکار تاریخچه موقعیت مکانی و فعالیت‌های وب و اپلیکیشنی را برای مدت زمانی محدود نگه داشته و اطلاعات خارج از این بازه زمانی پاک شوند.

گوگل فعلا دو بازه زمانی به کاربران پیشنهاد می‌دهد: ۳ یا ۱۸ ماهه. با انتخاب یکی از این بازه‌های زمانی، کلیه اطلاعات قدیمی‌تر به طور خودکار پاک خواهند شد.

به این ترتیب، کاربران قادر خواهند بود از تنظیمات و گزینه‌های سفارشی‌سازی و شخصی‌سازی گوگل استفاده کنند اما اطلاعات زیادی از آن‌ها روی سرورهای گوگل ذخیره و نگه‌داری نمی‌شود. به نوعی، استفاده گوگل از اطلاعات شما محدود می‌شود.

در واقع، گوگل به شما پیشنهاد داده داده‌های اخیر جمع‌آوری شده را نگه‌داری کند که احتمالا مفیدتر هستند و اطلاعات قدیمی‌تر از بین بروند.

هنوز اطلاعات زیادی قابل پاک‌سازی خودکار نیستند

در حال حاضر، این ویژگی برای سه دسته از اطلاعات تاریخچه موقعیت مکانی، وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها فعال شده است. این اطلاعات شامل تاریخچه مرورگر وب کروم نیز می‌شود. اپ‌هایی که در اندروید نصب کردید، جست‌وجوهایی که انجام دادید و موقعیت مکانی شما در گوگل مپس و دیگر اپ‌های مربوطه نیز قابل پاک‌سازی خودکار هستند.

اما همه این اطلاعات، تمام آن چیزی که گوگل درباره ما ذخیره می‌کند؛ نیست و هنوز اطلاعات زیادی وجود دارد که به طور خودکار از روی سرویس‌های گوگل حذف نمی‌شوند.

برای مثال، فعالیت‌های صوتی یا دستورات صوتی، جست‌وجوهای یوتیوب و تاریخچه بازدیدهای ویدیویی هنوز به طور خودکار پاک نمی‌شوند.

انتظار داشتیم که گوگل اجازه می‌داد این اطلاعات را هم به طور خودکار پاک‌سازی کنیم ولی چرا چنین اجازه‌ای نداده؛ سوالی است که گوگل باید پاسخ دهد.

نظر شما درباره این اتفاق مهم در زمینه ذخیره‌سازی اطلاعات گوگل چیست؟ حرکت مثبتی به نظر می رسد.

techcrunch

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Amin B3DA
  Amin B3DAAminB3DA
  ترنجِ خیلی رسیده

  خیلی به درد نوجوانان ایرانی میخوره 😂

 2. Avatar
  ShiralShiral
  ترنجِ رسیده
  3
  1

  چون موتور های جستجو نقش جاسوس های پیشرفته رو دارند

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,791 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,880 ترنج
 3. 3# m.b - 12,550 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,679 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,277 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,444 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,848 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,574 ترنج
کانال تلگرام ترنجی