2 × دو =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

نرم افزار فایل منجیر ES و دیگر محصولات DO Global از گوگل پلی حذف شدند

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 5 دیدگاه | گوگل

گوگل طی بیانیه ای فعالیت شرکت DO Global که یکی از بزرگترین توسعه دهندگان برنامه های اندرویدی شمرده می شود روی گوگل پلی استور ممنوع کرده و گفته است که به مرور بیش از 100 برنامه طراحی شده توسط این شرکت را حذف می کند. حتی جالب است که بدانید نرم افزار فایل منجیر ES و دیگر محصولات DO Global از گوگل پلی حذف شدند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

شرکت DO Global که در اصل شرکتی چینی شمرده می شود تا پیش از ممنوع شدن فعالیتش روی اپ استور گوگل یکی از بزرگترین توسعه دهندگان برنامه های اندرویدی شمرده می شد. برنامه هایی با مجموعا بیش از 600 میلیون بار دانلود که حوزه های مختلفی را پوشش می دادند. برخورد سخت گوگل با DO Global در حقیقت دنباله خبری است که چندی پیش منتشر شد.

وب سایت خبری بازفیدنیوز (BuzzFeed News ) مدتی پیش طی خبری از وقوع کلاه برداری تبلیغاتی گسترده درون برخی برنامه های اندرویدی خبر داد. در پی این خبر، گوگل فعالیت بعضی توسعه دهندگان برنامه های اندرویدی را ممنوع و بسیاری از برنامه های آن ها را از اپ استور خود حذف کرد. بسیاری از این برنامه ها بدون اطلاع کاربر از امضای مجازی او برای افزایش شمار بازدیدهای تبلیغات آنلاین بدون اجازه استفاده می کردند. کاربران در مواردی حتی نیازی به باز کردن برنامه هم نداشتند. این رسوایی به سرعت دامن توسعه دهندگان بزرگی مثل DU Group و برنامه های مشهوری مثل Omni Cleaner، RAM Master، Smart Cooler، Total Cleanerو AIO Flashlight را هم گرفت.

بازفید در آن زمان گزارش داد که پس از آزمایش بیش از 5 هزار برنامه مختلف، متوجه فعالیت مشکوک برنامه های طراحی شده توسط شرکت چینی DU Group شده است. در پی این رسوایی گوگل ابتدا اعلام کرد که بیش از 125 برنامه اندرویدی را به اتهام تقلب و کلاه برداری تبلیغاتی حذف خواهد کرد. در حال حاضر هم نوک پیکان گوگل DO Global را نشانه رفته است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که این نرم افزارها بتوانند دوباره به گوگل پلی بازگردند؟ آیا گوگل باید مستقیما این نرم افزارها را حذف می کرد یا با تذکر دادن موضوع را مدیریت می نمود؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  nima.1987nima.1987
  ترنجِ رسیده
  11
  19

  گوگل هم خودشو مسخره کرده!
  در اصل اینا مربوط به جنگ تجاری با امریکا میشه و به قول علی کسگم
  از ترس…. کسگم که تحریم نشی، وگرنه چی شد بعد این همه سال اینا جاسوسی شدن؟

 2. Arrow
  ArrowArrow
  ترنجِ رسیده
  8
  1

  سر گوگل کلاه گذاشته بودن🤣🤣🤣

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,672 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,823 ترنج
 3. 3# m.b - 12,501 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,633 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,176 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,399 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,813 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,553 ترنج
کانال تلگرام ترنجی