پنج + 4 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

احتمال فیلترینگ اینستاگرام افزایش یافت

سینا عطایی

نوشته

6 ماه قبل | 19 دیدگاه | اخبار داخلی ، شبکه‌های اجتماعی

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور گفت اگر دولت طرحی به جز فیلترینگ اینستاگرام را در نظر دارد انجام دهد، اما اگر راهی باقی نمانده باشد فیلتر کردن Instagram در دستور کار قرار می‌گیرد. احتمال فیلترینگ اینستاگرام افزایش یافت و در ادامه با هم درباره آن صحبت خواهیم کرد، با ترنجی همراه باشید.

جواد جاویدنیا، معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور در خصوص فیلترینگاینستاگرام (Instagram) عنوان کرد اقدام‌های اخیر شرکت اینستاگرام و مسدودسازی صفحه فرماندهان سپاه و مسئولان کشور بزرگ‌ترین بی‌احترامی این شرکت آمریکایی علیه مردم ایران است. وی افزود ما این اقدام‌ها را در گذشته نیز پیش‌بینی کرده‌ایم و حتی وزارت ارتباطات قصد مذاکره با آن‌ها را داشت، اما این موارد کافی نبوده است.

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور گفت اگر دولت طرحی به جز فیلترینگ اینستاگرام را در نظر دارد انجام دهد، اما اگر راهی باقی نمانده باشد فیلتر کردن Instagram در دستور کار قرار می‌گیرد.

جواد جاویدنیا، معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور در خصوص فیلترینگاینستاگرام (Instagram) عنوان کرد اقدام‌های اخیر شرکت اینستاگرام و مسدودسازی صفحه فرماندهان سپاه و مسئولان کشور بزرگ‌ترین بی‌احترامی این شرکت آمریکایی علیه مردم ایران است. وی افزود ما این اقدام‌ها را در گذشته نیز پیش‌بینی کرده‌ایم و حتی وزارت ارتباطات قصد مذاکره با آن‌ها را داشت، اما این موارد کافی نبوده است.

آمار جالب اینستاگرام

آمار جالب اینستاگرام

اینستاگرام در چه صورتی فیلتر می‌شود؟

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور در ادامه افزود:

هدف ما فیلترینگ اینستاگرام نیست، اما یک موضوعی همیشه مطرح است؛ اگر دشمن حمله کند و یک پل ارتباطی وجود داشته باشد که از آن طریق بتواند وارد کشور شود یا باید آن پل مستحکم شود و احتمال آسیب دیدن از بین برود و در غیر این صورت کار عاقلانه این است که آخرین حربه را به کار گرفته و پل ارتباطی را قطع کنیم. پس فیلتر کردن گام آخر است.

وی در ادامه بیان کرد حدود 5 سال قبل طرح فیلترینگ هوشمند اینستاگرام مطرح شد و همان زمان دادستانی با این طرح مخالف کرد، اما دولت برای اجرای آن اصرار داشت و با هزینه‌های زیاد به مرحله اجرا رسید که پس از چند روز این طرح نیز کارساز نبود.

وی افزود از این رو اعلام می‌کنیم اگر دولت طرحی به جز فیلترینگ اینستاگرام را در نظر دارد انجام دهد، اما اگر راهی باقی نمانده باشد فیلتر کردن اینستاگرام در دستور کار قرار می‌گیرد. این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد در حال حاضر مدل‌های داخلی مناسبی از این شبکه اجتماعی وجود دارد که می‌تواند جایگزین اینستاگرم شود.

نظر شما چیست؟ محبوبترین شبکه اجتماعی ایران در نهایت فیلتر خواهد شد؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. ehsan1102000
  ehsan1102000
  ترنجِ رسیده  22  4

  این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد در حال حاضر مدل‌های داخلی مناسبی از این شبکه اجتماعی وجود دارد که می‌تواند جایگزین اینستاگرم شود.

 2. REZA
  REZA
  ترنجِ خیلی رسیده  11  1

  دشمن دشمن دشمن…
  چقد این کلمه واسه ایرانیا خسته کنندس.

  بنظرم اگه اینستا فیلتر بشه اپراتور ها کلی ضرر میکنن،چون من بع شخصه هفتاد درصد حجمم و اینستا میبره،اگع فیلتر شه از اونجایی که مثل تلگرام یه پیامرسان نیست و مردم مجبور به استفادش نیستن پس کمتر میرن دورش ،و بسته های ارزون تری میخرن.
  البته کلی هم کسب و کار توش هست که مثل تلگرام نابود میشن.

 3. milad7ir
  milad7ir
  ترنجِ خیلی رسیده  13  4

  👳🏼‍♂️ موجود عجیبه

 4. afsoongaregisoo
  ترنجِ نرسیده  14  49

  باید فیلتر شکن ها رو هم فیلتر کنن .اپراتور ها هم اجازه کد ندن .به لجن کشیده شد فرهنگ ایرانی با همین شبکه های مجازی

 5. Arrow
  Arrow
  ترنجِ رسیده  29  5

  والا تا اونجایی که من دارم میبینم اکثرا مردم ایران یا خوشحالن که اینا مسدود شدن یا براشون مهم نیست فکر نکنم غیر یه عده معلوم الحال کسی ناراحت شده باشه از این اقدام اینستاگرام

 6. Farcry
  ترنجِ نرسیده  29  2

  ای بی ……ها.تا یه چیز میشه میگن به مردم بی احترامی کرده.مطمئن باشین اینایی که حسابشون بسته شد نه جزو مردمن و نه محبوبیتی بین مردم دارن.

 7. αяsαłłααη1992
  ترنجِ نرسیده  10  0

  زورشون به خر نمیرسه به پالونش لگد میزنن
  قطعا این کار هم مث فیلتر تلگرام به شکشت میخوره

 8. Sobhan
  ترنجِ نرسیده  11  1

  مدیران کشور چقدر بیخود و چندشید

 9. aadel
  ترنجِ نرسیده  9  0

  پول ندارن به سیل زده ها کمک کنن اما واسه فیلترینگ همیشه پول هست

 10. silver30
  silver30
  ترنجِ نرسیده  8  1

  افسونگر ذهنیتت تو حلق دشمن

 11. HM-Royal
  HM-Royal
  ترنجِ رسیده  9  1

  از طرف مردم حرف نزنید… به مردم هم هیچ بی احترامی نشده اون جماعت ارتباطی با مردم ندارند…هر چی بدبختی داریم از ایناست.فقط زندگی انگل وارشون دچار تداخل شده .

 12. Mohammad 13759
  ترنجِ رسیده  1  2

  این همه سال فقط صفحاتی که در حال افزایش دانایی مردم بودن رو اینستاگرام بست و کسی در جهان صداش در نیومد اینستاگرام در حال ترویج فقر وفحشا در تمام جهان می باشد و مقام زن را پایین اورد ؛ چرا صفحاتی که در مورد امپراطوری کوروش مطلب زدند و نحوه حکومت عرفان وتصوف را می نوشتند و توضیح میدادند را بست. ایا مطمئن هستید اینستاگرام فضایی خوبی است ایا به دانش شما چیزی اضافه شده است یا فقط اطلاعات مضخرف به شما انتقال یافته .

10 کاربر برتر
 1. 1# ahmad - 10,220 ترنج
 2. 2# Peiman - 7,996 ترنج
 3. 3# علی شیخ زاده - 6,862 ترنج
 4. 4# Sajad - 6,398 ترنج
 5. 5# Pouya - 5,881 ترنج
 6. 6# Milad7 - 5,329 ترنج
 7. 7# _V_ - 4,589 ترنج
 8. 8# m.b - 4,353 ترنج
 9. 9# Mortazavi - 4,192 ترنج
 10. 10# نیما عرفانی - 3,940 ترنج
کانال تلگرام ترنجی