11 + یازده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

پیام رسان الو گوگل به پایان خط رسید

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | یک دیدگاه | پیام رسان ، گوگل

سه ماه قبل بود که در ترنجی خواندیم “الو خداحافظ و شکست دیگر برای گوگل در بازار پیام رسان ها و حالا نوبت خداحافظی واقعی است. پیام رسان الو گوگل امروز به پایان خط رسید و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ترنجی همراه باشید.

گوگل الو

گوگل الو

سرویس پیام‌رسان Google Allo از دی‌ماه سال گذشته به‌روزرسانی نشده بود تا در فروردین ماه گوگل از برنامه زمانبندی تعطیل شدن گوگل الو خبر دهد و در نهایت در آذر ماه رسما زمان دقیق تعطیل شدن سرویس Google Allo را اعلام کند

سرویس پیام‌رسان گوگل الو امروز برای همیشه تعطیل می‌شود و همین حالا هم وقتی به صفحه اصلی این پیام‌رسانمراجعه می‌کنید در کنار پیغام خداحافظی توصیه گوگل برای استفاده کاربران از سرویس پیام‌رسان Android Messages را می‌بینید.

این در حالیست که گوگل که چند سال گذشته را به پشتیبانی از گسترش پروتکل پیام‌رسان RCS اختصاص داده است هنوز به طور گسترده عرضه نشده و روند آن سرعت پایینی دارد.

خداحافظ الو

در پروتکل پیام‌رسان RCS هنگامی که کاربر با استفاده از اپلیکیشن پیامک مبتنی بر این پلتفرم اقدام به ارسال پیام می‌کند اگر کاربر مقصد دارای اپلیکیشنی با پشتیبانی از RCS باشد می‌تواند به طور خودکار نسخه غنی‌تری از پیام را که می‌تواند شامل تصویر، لینک و .. باشد را دریافت کند و در غیر این صورت متن پیام ارسال شده را در قالب همان متن ساده دریافت خواهد کرد.

پیام‌رسان گوگل الو در ماه سپتامبر سال 2016 در حالی همراه با دستیار مجازی گوگل یعنیGoogle Assistant عرضه شدکه حضور همزمان آن در کنار گوگل هنگ‌ اوت (Google Hangouts) و برنامه پیامک اندروید مسنجر گیج‌کننده بود. اگر چه در ابتدای عرضه گوگل الو شما فقط می‌توانستید از این برنامه برای گفتگوی صوتی یا متنی با دستیار مجازی Google Assistant استفاده کنید.

نظر شما چیست؟ تجربه کاربر شما با الو چطور بود؟

gsmarena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. mehrdad_ma
  mehrdad_mamehrdad_ma
  ترنجِ خیلی رسیده

  گوگل حدود ۷_۸ تا پیام رسان اجتماعی ساخته و هر دفعه شکست خورده
  اونم برنامه هایی که گوگل پشتیبانان بود
  ولی مسئولین کشور ما میخوان یه شبه ۴۰ میلیون نفر رو به شبکه های مجازی فوق ایمنشون هدایت کنن

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 18,721 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,264 ترنج
 3. 3# m.b - 13,169 ترنج
 4. 4# Sajad - 11,009 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,976 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,931 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,987 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,798 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,690 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,647 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی