17 − 14 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

قیمت خودروهای پیش فروش شده تا تحویل دی ۹۷ افزایش نخواهد داشت

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 3 دیدگاه | اخبار داخلی، خودرو

دیروز بود که در ترنجی خواندیم سرانجام قیمت پیش فروش های سایپا مشخص شد. رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت قیمت خودروهای پیش فروش شده با موعد تحویل شهریور تا دی ۹۷ افزایش پیدا نمی‌کند و خودروسازان موظفند خودروهای پیش فروش شده از اول شهریور تا ۳۰ دی‌ماه را به قیمت قبل تحویل دهند. در حقیقت قیمت خودروهای پیش فروش شده تا تحویل دی ۹۷ افزایش نخواهد داشت. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن بیشتر صحبت کنیم.

سرانجام قیمت پیش فروش های سایپا مشخص شد

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد در گذشته هم اعلام کردیم که خودروسازان باید به تعهد‌های خود عمل کنند و به این موضوع حساس هستیم و آن را پیگیری می‌کنیم. همچنین هیچ مماشاتی با خودروسازان داخلی نخواهیم داشت؛ چرا که آن‌ها با قرارداد قطعی پیش فروش کرده‌اند و باید به این تعهد عمل کنند. هر زمان به مردم قول می‌دهیم باید به آن عمل کنیم. خودروسازان در پیش فروش‌های عادی به مردم قول داده‌اند که طبق قیمت زمان تحویل درج شده در قرارداد، خودرو را به مشتریان تحویل می‌دهند و می‌بایست به آن عمل کنند.

 

وزیر صنعت تاکید کرد خریداران به شایعه‌ها و خبرهای غیرواقعی توجه نکنند. خودروسازان وظیفه دارند تعهدهای قبلی خود را بر اساس قیمت و زمان تحویل مندرج در قرارداد عمل کنند. همچنین وزیر صنعت در روزهای گذشته عنوان کرده بود که از حقوق مردم دفاع خواهد کرد و به همین منظور از مدیران ایران خودرو و سایپا خواسته بود تا طبق قراردادها مراحل تحویل خودروها را انجام داده و به این ترتیب قراردادهای قطعی مشمول افزایش قیمت نخواهد شد.

قیمت خودروهای پیش فروش شده تا تاریخ مذکور افزایش پیدا نمی‌کند

وزیر صنعت در ادامه تاکید کرد افزایش قیمت خودرو فقط برای پیش فروش‌ها و فروش‌های آینده خواهد بود. در واقع قیمت خودروهای پیش فروش شده با موعد تحویل شهریور تا دی ۹۷ افزایش پیدا نمی‌کند. البته در شرایطی که قیمت خودرو یا تاریخ تحویل قطعی در قرارداد درج شده باشد، ملاک همان خواهد بود. همانطور که اشاره شد خودروسازان باید به تعهدهای خودشان پایبند باشند و اگر بدقولی کنند، سازمان حمایت برای دفاع از حقوق مصرف‌کنندگان برخورد نظارتی را انجام خواهد داد.

نظر شما درباره این تصمیم وزارت صنعت و معدن چیست؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Amin B3DA
  Amin B3DAAminB3DA
  ترنجِ خیلی رسیده

  فک کنم منظورتون تحویل دی 98 باشه (توی کل متن). تحویل شهریور و دی 97 که گذشته

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,334 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,941 ترنج
 3. 3# m.b - 14,111 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,200 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,577 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,986 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,957 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی