حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اندروید ۱۰ یا اندروید Q از سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی برای پرداخت و لاگین پشتیبانی خواهد کرد

سینا عطایی

نوشته

2 ماه قبل | یک دیدگاه | Android

سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی در حال حاضر هم در برخی موبایل های اندرویدی حضور دارد اما پشتیبانی از آن به صورت پیش فرض در سیستم عامل موبایل گوگل یعنی اندروید، وجود ندارد. امروز شنیده می شود که اندروید ۱۰ یا اندروید Q از سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی برای پرداخت و لاگین پشتیبانی خواهد کرد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن بیشتر صحبت کنیم.

Huawei Mate 20 pro 3D Face Unlock

Huawei Mate 20 pro 3D Face Unlock – toranji

طبق اطلاعاتی که از توسعه دهندگان XDA منتشر شده است، در بیلدهای اولیه اندروید ۱۰ یا اندروید کیو عبارتی دیده می شود که اشاره به سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی می تواند دلالت کند. این عبارت را پایین تر می بینید:

<string name=”security_settings_face_enroll_introduction_message”>Use your face to unlock your phone, authorize purchases, or sign in to apps.</string>

این سیست تشخیص چهره ۳ بعدی ایمن می تواند برای پرداخت ها هم استفاده شود و علاوه بر آن رمز گوشی شما را به طرفه العینی (!) باز کند. این برای کاربران آیفون X به این سو اصلا چیز جدیدی نیست و به قولی، آرزوهای اکوسیستم اندروید، خاطرات آن هاست! البته از یاد نبرید که ما درباره اندروید خام صحبت می کنیم.

اینکه چه دستگاهی از اکوسیستم اندروید و از پرچمدارهای مطرح با سیستم تشخیص چهره سه بعدی ارایه خواهد شد، هنوز دقیقا مشخص نیست اما گوگل پیکسل ۴ (Pixel 4) حدس بیراهی نیست. ما تا کنون درباره پرچمدار ۲۰۱۹ گوگل در ترنجی دو خبر خوانده ایم که اولی شماتیک پیکسل ۴ با طراحی تمام صحفه بود و دیگری پیکسل ۴ با طراحی تمام صفحه و بلندگوی استریو را نشان می داد.

نظر شما چیست؟ سیستم تشخیص چهره سه بعدی را می پسندید؟

techradar

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. علی شیخ زاده
  علی شیخ زاده
  ترنجِ خیلی رسیده  1  1

  اندروید همیشه یا از ios عقب می افته سا از شرکت های اندرویدی😃

10 کاربر برتر
 1. 1# احمد - 8,353 ترنج
 2. 2# Peiman - 7,753 ترنج
 3. 3# علی شیخ زاده - 5,626 ترنج
 4. 4# Pouya - 5,515 ترنج
 5. 5# Sajad - 4,831 ترنج
 6. 6# Mortazavi - 4,071 ترنج
 7. 7# دکتر رسول آریان - 3,747 ترنج
 8. 8# REZA - 2,913 ترنج
 9. 9# Amin - 2,801 ترنج
 10. 10# BeFair - 2,603 ترنج
کانال تلگرام ترنجی