هجده − 10 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

حق اختراع دل برای یک لپتاپ با دو نمایشگر با طرحی نو جداشدنی

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | یک دیدگاه | لپ‌تاپ

در حالی که موبایل با دو نمایشگر یکی از ترندهای این روزهاست و ZTE و ویوو در این راه محصولاتی تولید کرده اند. در بازاری که نوآوری در بازار لپتاپ ها خیلی حلزون طور رشد می کند، این بار اما در دل (Dell) که یکی از نام های خوشنام و قدیمی در این بازار است، یک اتفاق نو رخ می دهد. حق اختراع دل برای یک لپتاپ با دو نمایشگر با طرحی نو جداشدنی منتشر شده و با هم درباره آن با هم صحبت می کنیم.

لپتاپ با دو نمایشگر

لپتاپ با دو نمایشگر

 

در حال حاضر دستگاه های قابل توجهی در دنیای لپتاپ ها و کامپیوترهای شخصی داریم که یک نمایشگر جداشونده دارند. تبلت های زیادی هم در همین دسته وجود دارند. در این فرم‌فکتورهای فعلی در حقیقت دستگاه به شکلی است که تمام پردازش در پشت نمایشگر انجام می شود و کیبرد بخش کم اهمیتی از آن است. اینجا اما حق اختراع دل متفاوت و دستگاه با دو نمایشگر قابل اتصال ارایه می شود که پردازش اصلی در بخش پایین است. اینجا حتی کیبرد خیلی عجیب به نظر می رسد.

این پتنت «سیستم‌های رسیدگی اطلاعات با چند نمایشگر جداشونده» نامگذاری شده و نشان می‌دهد کاربر می‌تواند به روش‌های گوناگون از چند نمایشگر جداشونده برای یک لپتاپ استفاده نماید.

لپتاپ با دو نمایشگر

لپتاپ با دو نمایشگر

برای این دو نمایشگر جداشونده نوارها‌ی استوانه‌ای آهنی تعبیه شده که خاصیت مغناطیسی دارند و بدین ترتیب استفاده از آنها یا جدا کردنشان از لپتاپ بسیار ساده خواهد شد. کاربر به راحتی می تواند از یکی از این نمایشگر‌های برای خود استفاده کند و دیگری را در اختیار مشاهده‌کنندگان، یا حتی مدیر خود قرار دهد و محتوایی را برایش به نمایش درآورد.

در سناریوی دیگری که توسط شرکت دل (Dell) در این حق اختراع به تصویر درآمده، می‌توان به استفاده همزمان از این نمایشگر اشاره کرد. بسیاری از تولیدکنندگان محتوا برای ویرایش فیلم‌هایشان از دو مانیتور استفاده می‌کنند و بدین شکل می‌توانند در لحظه دو محتوای کامل پیش روی خود داشته باشند.

با استفاده از لپتاپ‌های جدید شرکت دل بر اساس این حق اختراع و دو نمایشگر جدا شونده آن، تدوینگران ویدیو می توانند بدون استفاده از مانیتوری جدید، گجتی کاربردی را در اختیار داشته باشند و از آن بهره لازم را ببرند. قرار گرفتن نوارهای استوانه‌ای و لولاهای مغناظیسی بکار رفته برای این لپتاپ، موجب می‌شود قرار گرفتن صفحه نمایش در محل‌های مختلف  آسانتر شود و کاربر گزینه‌های متعددی در اختیار خود داشته باشد.

نظر شما درباره حق اختراع دل برای یک لپتاپ با دو نمایشگر با طرحی نو جداشدنی چیست؟

digitaltrends

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  PeimanPeiman z3
  ترنج لاگژری
  2
  1

  جالبه🤔

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 18,801 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,312 ترنج
 3. 3# m.b - 13,244 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,076 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,055 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,981 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,001 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,803 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,710 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,689 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی