3 × یک =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

بسته اینترنت بدون اینستاگرام چیست؟

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 9 دیدگاه | اخبار داخلی ، شبکه‌های اجتماعی

احتمالا به یاد دارید بازه ای بود که بسته های مخصوص تلگرام عرضه می شد و چون در این بسته ها دسترسی فقط برای تلگرام باز بود، قیمت کمتری داشتند. حالا اما تلگرام که فیلتر شده و در دسته «اسمش را نبر» ها نشسته است. فیلترینگ اینستاگرام هم که خوشایند دسته ثابت توجهی است. پس شاید بهتر باشد بسته های اینترنت بدون اینستاگرام عرضه کنند! بله، طرح بسته اینترنت بدون اینستاگرام شاید برای شما هم خیلی بهت آور باشد اما گویا حقیقت دارد! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم بسته اینترنت بدون اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام

اینستاگرام

به تازگی تصویر نامه ای خیلی محرمانه در شبکه های اجتماعی منتشر شده که در آن سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات از اپراتورهای ارتباطی خواسته است تا «با توجه به ضرورت صیانت از فرهنگ ایرانی اسلامی، حفاظت از حریم خانواده ها و حمایت از محتوای داخلی، با قید فوریت ترتیبی اتخاذ کنند تا بسته ها و طرح های فروش اینترنت بدون امکان اتصال و استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام تهیه و در لیست بسته های فروش اپراتورها قرار گیرد.»

این نامه با امضای حسین فلاح جوشقانی رئیس رگولاتوری و معاون وزیر ارتباطات به شرکت مخابرات، اپراتورهای مجازی موبایل، دارندگان پروانه اینترنت ثابت (FCP، SERVCO و FWA ) و اپراتورهای موبایل ابلاغ شده است.

در توضیح این نامه جمال هادیان زواره سخنگوی وزارت ارتباطات به خبرنگار مهر، گفت: این نامه بخشی از دستورالعملی است که از سوی مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات ابلاغ شده و از سوی رگولاتوری برای اجرا به اپراتورها صادر شده است.

وی با تاکید براینکه این نامه هیچ‌گونه محرمانگی نداشته و به صادرکننده نامه که رگولاتوری است در این باره تذکر داده شده است، افزود: بخشنامه های متعددی از سوی مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات ابلاغ می شود که یکی از بندهای یکی از بخشنامه ها، به تقاضای مردمی (کدام مردم؟!) برای فروش بسته های اینترنت بدون امکان استفاده از اینستاگرام مربوط می شود.

سخنگوی وزارت ارتباطات گفت: در این نامه از اپراتورها خواسته شده که اگر خانواده ها بسته اینترنتی بدون اینستاگرام بخواهند، امکانش فراهم باشد. بررسی فنی این دستورالعمل، در روزهای آینده و طی برگزاری جلسات با اپراتورها انجام می شود.

این موضوع هیچ ارتباطی با فیلترینگ اینستاگرام نخواهد داشت

هادیان تاکید کرد: این موضوع هیچ ارتباطی با فیلترینگ اینستاگرام نخواهد داشت و موضوعی که در شبکه‌های مجازی با عنوان «دستور وزارت ارتباطات برای فیلترینگ اینستاگرام» منتشرشده، صحت ندارد.

مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات درباره پایان مهلت فعالیت نسخه های فارسی تلگرام (هاتگرام و تلگرام طلایی) در ۳۰ آذرماه نیز گفت: هیچ ابلاغیه، دستورالعمل و بخشنامه ای درباره فعالیت نسخه های فارسی تلگرام به به وزارت ارتباطات داده نشده و تصمیم گیری درباره این موضوع نیز فعالیت برعهده وزارت ارتباطات نیست.

نظر شما درباره این حرکت چیست؟ فکر می کنید چه کاربرانی از این طرح بسته اینترنت بدون اینستاگرام استقبال می کنند؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Qualcomm
  QualcommQualcomm
  ترنجِ رسیده
  14
  4

  بزارید با این خیالها خوش باشند
  بنظره من استقبالی ندارد

 2. milad7ir
  milad7irmilad7ir
  ترنج لاگژری
  22
  4

  به جای این کارها فقر و فحشا رو فیلتر و ریشه کن کنند

 3. Avatar
  Amir7090Amir7090
  ترنجِ نرسیده
  7
  2

  میخوان ۲ نوع بسته بیارن

  بدون اینستا ۲۰ تومن

  با اینستا ۲۹۵۰۰

 4. علی شیخ زاده
  علی شیخ زادهOliver queen
  ترنج لاگژری
  4
  2

  دیگه رسما فیل.ترنته نه اینترنت

 5. Avatar
  baranbaran
  ترنجِ نرسیده
  3
  2

  عاشق این طرحاشونم که شکست میخوره ضایع میشن و سوژه ی خنده??

 6. Avatar
  Ahmad9300Ahmad9300
  ترنجِ رسیده
  2
  2

  اگه بسته های فعلی سر جاش باشه و افزایش قیمتم نداشته باشه به نظرم طرح خوبیه و فک میکنم تعداد قابل توجهی از والدین احتمالا از این جور بسته ها برای بچه هاشون استفاده کنن

 7. SHAHAB_MSD
  SHAHAB_MSDSHAHAB_MSD
  ترنجِ نرسیده
  3
  2

  همون مثل یه حالت کنترل والدین برای مروگرهاس ایده جالبیه بجای فیلترینگ

 8. Avatar
  Saeed393Saeed393
  ترنجِ نرسیده
  1
  1

  اخه کدوم احمقی میاد درحالی که اینستا رو گوشیش نصبه میاد بسته بدون اینستا میخره؟؟؟ اخه این چه حرف مفتیه اینا میزنن واقعا ادم حالش بهم میخوره
  کسی که نخواد اینشتا استفاده کنه میره برنامشو پاک میکنه این کار خیلی راحتتر از گشتن دنبال یه بسته هستش که نشه به اینستا دسترسی داشت

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,653 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,823 ترنج
 3. 3# m.b - 12,492 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,623 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,169 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,399 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,813 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,549 ترنج
کانال تلگرام ترنجی