6 + 7 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

با وجود کاهش تعداد فروش آیپد سهم اپل از بازار تبلت افزایش پیدا کرده است

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 2 دیدگاه | تبلت

دیروز با هم در ترنجی بازار موبایل جهانی در چارک ۳ سال ۲۰۱۸ را بررسی کردیم و به حقایق جالبی رسیدیم. امروز از موسسه IDC بازار تبلت جهانی در چارک ۳ سال ۲۰۱۸ را با هم بررسی خواهیم کرد که اطلاعات جالبی را به ما می دهد. مثلا شاید برای شما جالب باشد که بدانید با وجود کاهش تعداد فروش آیپد سهم اپل از بازار تبلت افزایش پیدا کرده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

وضعیت بازار تبلت جهانی در چارک ۳ سال ۲۰۱۸

وضعیت بازار تبلت جهانی در چارک ۳ سال ۲۰۱۸

همانطور که در جدول بالا سهم شرکت های مختلف از بازار تبلت جهانی در چارک ۳ سال ۲۰۱۸ را شاهد هستید و می توانید با دوره مشابه سال قبل مقایسه کنید، چیزی که مشخص است کاهش سهم همه شرکت ها به جز هوآوی است. هر چند کم اما شاهد رشد فروش هوآوی هستیم و افت فروش برندهای بزرگی چون اپل و سامسونگ.

هر چند که اپل هم در فروش آیپد پسرفت داشته است اما اول در نظر داشته باشید که همچنان در این بازار هم اپل فقط پرچمدار و با میانگین قیمت بالا می فروشد. سپس این که با وجود کاهش تعداد فروش اما به دلیل کاهش کلی بازار تبلت جهانی و دیگر برندها، سهم این شرکت از بازار افزایش پیدا کرده است.

آیپد پرو ۲۰۱۸ که چند روز پیش معرفی شد به دلیل نوآوری های زیاد و دگرگونی کامل طراحی می تواند خیلی از کاربران آیپدهای قدیمی را متقاعد به آپدیت کند اما همچنان نمی توان انتظار جهش فروش فوق العاده را از برندها در این بازار داشت، چون اساسا آنطور که تصور می شد از بازار تبلت ها استقبال نشد!

نظر شما چیست؟ فکر می کنید هوآوی بتواند در بازار تبلت ها هم با خوبی بازار موبایل رشد کند؟ بازار تبلت ها نیز تقریبا شبیه به بازار کامپیوترهای شخصی شده و اپل و سامسونگ در تلاش هستند تا فاکتورهای شاخص برای برجسته ماندن در این بازار ارایه کنند.

gizchina

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. BeFair
  BeFairBeFair
  ترنجِ خیلی رسیده

  بدون شک اپل در بازار تبلت ها اول هست و عالیه کارش

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 18,783 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,297 ترنج
 3. 3# m.b - 13,221 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,060 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,046 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,970 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,001 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,803 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,705 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,663 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی