20 − پنج =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

ایران خودرو از دنا آپشن کروز کنترل و رینگ اسپرت آلیاژی را حذف می کند

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 6 دیدگاه | خودرو

یکی از تولیدات محبوب ایران خودرو را می توان دنا دانست. کروز کنترل یکی از آپشن های محبوب در خانواده ی دنا است و ایران خودرو برنامه داشت تا این قطعه را بر روی سورن توربوی جدید هم نصب نماید. حال به نظر می رسد به خاطر مشکلات پیش آمده در بحث تامین قطعه، از این پس ایران خودرو دنا را بدون کروز کنترل به مشتریان خود تحویل می دهد. هنوز مشخص نیست که حذف این قطعه در دنا پلاس هم رخ می دهد یا خیر؟ در ادامه با ترنجی همراه باشید.

حذف کروز کنترل از دنا

حذف کروز کنترل از دنا

بر اساس تصاویر ارسالی از جانب مخاطبان، گویا ایران خودرو بعد از حذف رینگ اسپرت آلیاژی از فهرست امکانات برخی خودروهای خود، حال کروز کنترل را هم در دنا حذف کرده است. حذف کروز کنترل از روی دنا، در بخش حساب کاربری مشتریان دنا در وبسایت رسمی فروش ایران خودرو نمایش داده می شود و گویا در قراردادهای چاپی جدید هم دیگر نامی از کروز کنترل ذکر نمی شود.

برخی احتمال می دهند که دناهای فاقد کروز کنترل، طرح غربیلک فرمان متفاوتی نسبت به مدل های فعلی دارند و فرمانی مشابه به سورن ELX بر روی آن ها نصب می شود. باید به این نکته اشاره کرد که وقتی وارد سایت ایران خودرو می شوید و به بخش محصولات مراجعه می کنید، هنوز حذف رینگ آلیاژی و کروز کنترل در بخش معرفی دنا با کد ۷۰۱ و ۷۰۲ اعلام نشده است.

کروز کنترل قطعه ای است که سابقه ی زیادی در صنعت خودروی جهان دارد و امروزه بسیاری از محصولات تولیدی دنده ای و اتوماتیک بازار جهانی به این آپشن مجهز هستند. کروز کنترل باعث می شود که راننده بدون فشار دادن بر روی پدال گاز، از روی غربیلک فرمان سرعت خودرو را تنظیم کند و با کمترین نوسان سرعت مسیر خود را ادامه دهد. با توجه به کاربردی بودن این آپشن، ایران خودرو برای ارتقای سطح امکانات رفاهی دنا و دنا پلاس، همیشه این دو محصول ملی را با کروز کنترل عرضه کرده است. حال باید ببینیم که با حذف این آپشن آیا استقبال از این گروه خودرویی همچنان ادامه خواهد داشت یا خیر؟ نظر شما در این زمینه چیست؟

asbe-bokhar

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. علی شیخ زاده
  علی شیخ زادهOliver queen
  ترنج لاگژری  24  0

  در کشوری که یک ضبط ابتدایی روی ماشین صفر کیلومتر قرار نمیدن نباید انتظار بیشتری داشت

 2. Saeed Mohammadipouya
  Saeed MohammadipouyaSaeed Mohammadipouya
  ترنجِ رسیده  12  1

  خودم دنا دارم و کروز داره بنظرم حذفش درست نیست واقعا عالیه تو جاده

 3. اپل، روح فناوری :)
  ترنجِ نرسیده  17  0

  باز خوبه زه کنار لازم نداره 🙂

 4. BeFair
  BeFairBeFair
  ترنجِ خیلی رسیده  2  4

  چی گذاشتن براش؟

10 کاربر برتر
 1. 1# ahmad - 11,142 ترنج
 2. 2# Peiman - 8,014 ترنج
 3. 3# Milad7 - 7,957 ترنج
 4. 4# علی شیخ زاده - 7,481 ترنج
 5. 5# Sajad - 7,252 ترنج
 6. 6# _V_ - 6,591 ترنج
 7. 7# Pouya - 5,882 ترنج
 8. 8# m.b - 5,657 ترنج
 9. 9# Chalton - 5,636 ترنج
 10. 10# نیما عرفانی - 4,657 ترنج
کانال تلگرام ترنجی