11 + 2 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

قابلیت کانال به واتس اپ اضافه خواهد شد، کپی از تلگرام

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 2 دیدگاه | نرم افزار

هنوز وایبر بسته نشده بود که برخی کاربران پیام رسان سریع و خوش ساختی را پیدا کرده بودند که اطلاعاتش به صورت ابری ذخیره می شد و وقتی می خواستید نرم افزار را از موبایل خود پاک کنید،‌نگران گروه ها و چت های خود نبودید! این خود یک برتری ویژه بود، ویژگی که تلگرام برای اولین بار ارایه کرده بود و هیچ سرویسی مانند آن را ارایه نمی کرد. پس از بسته شدن وایبر کوچ ایرانیان به تلگرام آغاز شد و کمی بعدتر شاهد کانال در تلگرام بودیم. “کانال” به معنی یک راه یک طرفه برای انتشار گسترده محتوا است. حالا شنیده می شود قابلیت کانال به واتس اپ اضافه خواهد شد که رسما کپی از تلگرام به شمار می رود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره این قابلیت بیشتر صحبت کنیم.

فیس بوک خیلی شرکت شریفی از نظر نوآوری به شمار نمی رود. از کپی کاری های اینستاگرام از اسنپ چت بگیرید تا اضافه کردن برخی از آن ها حتی به خود فیس بوک! واتس اپ نیز ویژگی هایی از جمله پیش نمایش لینک، پاسخ مستقیم به پیام (Reply) از تلگرام به خود اضافه کرده بود. حالا به نظر می رسد مهم ترین ویژگی که سبب شده بود تلگرام، بشود تلگرام را ارایه کند!

کانال ها یک راه بدون هزینه و با مخاطب بسیار وسیع است که شما می توانید برای کسب و کار خود یا حتی مصارف شخصی استفاده کنید. حالا به نظر می رسد که قابلیت کانال به واتس اپ اضافه خواهد شد.

واتس اپ در بلاگ خود نوشت: “یک راه استفاده از گروه ها، دریافت اطلاعیه ها و رونمایی های مهم است، از جمله والدین و معلمان در مدارس، مراکز اجتماعی و سازمان های غیر انتفاعی. ما این تنظیم جدید را معرفی کرده ایم، بنابراین مدیران می توانند ابزارهای بهتر برای این موارد استفاده را داشته باشند”

التبه هنوز یک مشکل بزرگ برای واتس اپ وجود دارد و آن این است که در واتس اپ هنوز کاربران با شماره تلفن نمایش داده می شوند و برای عضویت در گروه های بزرگ عمومی مناسب نیست. تلگرام برای رفع این مشکل، قابلیت شناسه شخصی را رونمایی کرده بود که علاوه بر برطرف کردن این موضوع، صدا کردن شخص خاص در گروه را ممکن می ساخت.

واتس اپ در حال حاضر 1.5 میلیارد کاربر دارد و 200 میلیون آن ها در هند هستند. تلگرام به تازگی از مرز 200 میلیون کاربر گذشته است. تصور کنید اگر قابلیت کانال در واتس اپ دقیقا شبیه به تلگرام شود، چه کانال های چند صد میلیونی می تواند شکل بگیرد! نظر شما چیست؟ فکر می کنید واتس اپ موفق می شود؟

techcrunch

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  PeimanPeiman z3
  ترنج لاگژری
  8
  3

  چقدر عالی ، همین دیشب نصب کردم

 2. رسول آریان
  رسول آریانRasoul_Arian
  ترنجِ خیلی رسیده
  5
  5

  من واتس اپ هم روی گوشیم هست.
  ولی مشکل اینجاس که اعضا همدیگه رو با شماره موبایل میبینن. حریم خصوصی رو زیر سوال میبره.

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,721 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,843 ترنج
 3. 3# m.b - 12,513 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,643 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,211 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,418 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,829 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,557 ترنج
کانال تلگرام ترنجی