1 × یک =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

پتنت مایکروسافت برای تبلت تاشو سرفیس منتشر شد

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 2 دیدگاه | شایعات ، مایکروسافت

همانطور که سال 2017 سال درخشیدن نمایشگرهای کم حاشیه و نسبت تصویر عریض 18:9 یا بیشتر بود، انتظار می رود سال 2018 یا 2019 نیز شاهد تغییراتی در بخش نمایشگرها باشیم که این یکی بیشتر شبیه به انقلاب است تا بهبود. نمایشگرهای تاشو آینده ای هستند که یک دسته جدید دستگاه ها را به بازار خواهند آورد و شرکت های مختلف در حال محک زدن بهترین خروجی ممکن با نمایشگر تاشو هستند. از سامسونگ بگیرید که حدودا 6 پتنت متفاوت در این زمینه ثبت کرده است تا پتنت های مخلتف شرکت های دیگر. مایکروسافت اما که دستش از بازار موبایل به شدت کوتاه مانده است تلاش دارد برای ارایه دسته جدید دستگاه ها خود را آماده کند و بتواند نماینده خوبی برای ارایه داشته باشد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا پتنت مایکروسافت برای تبلت تاشو سرفیس را با هم ببینیم.

مایکروسافت در طراحی و تولید محصولات تبدیل پذیر خود عملکرد درخشانی در زمینه مدیریت لولاها داشته است. از تبلت های مایکروسافت تا سرفیس استودیو و سرفیس بوک همه محصولاتی هستند با قابلیت تغییر پوزیشن کارکرد و این عمل به شکلی بسیار کم نقص و دوست داشتنی انجام می شود. با این اوصاف می توان انتظار داشت که اگر مایکروسافت بخواهد یک دستگاه تبدیل پذیر دیگر بسازد بتواند از رقبا پیشی بگیرد.

در گالری تصویری که بالاتر دیدید درباره لولا ها و مکانیسم تبلت تاشو سرفیس صحبت شده است، دستگاهی که قرار است یک نمایشگر بزرگ داشته باشد و وقتی تا می شود این نمایشگر به دو بخش تقسیم شود.

این تبلت قرار است 3 حالت بالا را داشته باشد، یکی شبیه به لپتاپ باشد، یکی به شکل تبلت با نمایشگر پیوسته و دیگری به شکلی عجیب که نمی توانیم کاربرد آن را برای یک تبلت تصور کنیم مگر چیزی مثل تماشای ویدیو یا بازی دو نفره برای دو شخص دو طرف نمایشگر!

این پتنت در سازمان WIPO توسط مایکروسافت ثبت شده است و احتمالا نسخه ویژه ای از ویندوز 10 را که با کد Andromeda شناخته می شود را ارایه خواهد کرد. نظر شما درباره تبلت تاشو سرفیس چیست؟‌ آیا تبلت یا موبایل های تاشو با نمایشگر منعطف می توانند آینده را شکل بدهند؟ تصور کنید موبایل خود را که آن را باز می کنید و یک نمایشگر بزرگتر دارید! جذاب است اما اولین سوالی که برای ما پیش می آید این است که با آن نسبت تصویر قرار است چه عملی در آن واحد انجام شود؟ نظر شما چیست؟

phonearena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. mTAAHAAm
  mTAAHAAmmTAAHAAm
  ترنجِ رسیده  0  0

  ظاهرا گوشی و تبلت های تاشو دارن فراگیر می شن.

 2. PeimanPeiman z3
  ترنج لاگژری  0  0

  قطعا انقلاب بعدی همین تاشو ها هستند که به نظر میرسه سامسونگ و مایکروسافت از همه جلو تر باشند

10 کاربر برتر
 1. 1# ahmad - 12,524 ترنج
 2. 2# Milad7 - 11,894 ترنج
 3. 3# m.b - 8,846 ترنج
 4. 4# Sajad - 8,545 ترنج
 5. 5# Peiman - 8,025 ترنج
 6. 6# _V_ - 7,937 ترنج
 7. 7# علی شیخ زاده - 7,481 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 6,872 ترنج
 9. 9# The Destroyer - 6,501 ترنج
 10. 10# نیما عرفانی - 6,010 ترنج
کانال تلگرام ترنجی