4 + 8 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

گوگل کروم پشتیبانی از HDR را اضافه می کند

سینا عطایی

نوشته

3 سال قبل | بدون دیدگاه | گوگل

حتما می دانید مدتی است که پرچمداران اندرویدی و حتی آیفون 10 از استاندارد HDR پشتیبانی می کنند. نرم افزارهای کمی وجود دارند که بتوانند از این برتری استفاده کنند و هنوز رابط کاربری آن قدر آماده بهره بردن از آن نیستند. حالا گوگل می خواهد به گوگل کروم یکی از محبوب ترین مرورگرهای اندروید را با پشتیبانی از HDR به روز کند. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

طبق جدیدترین اطلاعات استخراج شده توسط توسعه دهنده های XDA از برنامه کرومیوم می توان برداشت کرد که گوگل در حال آماده سازی کروم برای پشتیبانی از پخش محتوای HDR است. دو قابلیت که یکی که تنظیمات گستره رنگ و متادیتا HDR را در android.media.MediaFormat انجام می دهد و دیگری که محتوای VP9 متادیتای HDR را استخراج می کند و به MediaCodec ارسال می کند.

اما همه این ها چه معنایی می دهد؟ یعنی اگر شما وارد وب سایتی شوید که محتوای HDR داشته باشد، می تواند آن محتوا را تحت گوگل کروم روی یک گوشی اندرویدی که البته نمایشگر HDR دارد، تماشا کنید. در حال حاضر محتوای HDR موجود روی اینترنت بیشتر محدود به ویدیوهای HDR است و بزرگترین ارایه کننده های این محتوا که شامل  Netflix, Amazon, Hulu YouTube, Apple و گوگل می شود همگی خود نرم افزار ویژه خود را که محتوا را به صورت HDR ارایه می کنند.

باقی ارایه دهنده ها نیز تا زمانی که نمایشگر HDR توسعه زیادی پیدا نکنند تصمیم به ارایه این محتوا پیدا نخواهند کرد اما دید گوگل برای اضافه کردن این توانایی به گوگل کروم اندروید می تواند نشان از نزدیک بودن توسعه روز افزون این محتوا داشته باشد.

نظر شما درباره این قابلیت چیست؟ تا کنون محتوای HDR را تماشا کرده اید؟ دستگاهی با پشتیبانی از استاندارد دارید؟

gsmarena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 20,194 ترنج
  2. 2# ahmad - 15,891 ترنج
  3. 3# m.b - 14,094 ترنج
  4. 4# Mahdi - 12,115 ترنج
  5. 5# Sajad - 11,527 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
  8. 8# Dr.Nazer - 8,959 ترنج
  9. 9# Amir galaxy - 8,929 ترنج
  10. 10# _V_ - 8,774 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی