8 + 14 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

طبق مطالعات انجام شده‌، اعتیاد به استفاده از گوشی‌های هوشمند باعث عدم تعادل مغز می‌شود

عارف مظفری

نوشته

3 سال قبل | 2 دیدگاه | اخبار، پزشکی و سلامت

به طور معمول اصطلاح “اعتیاد به گوشی هوشمند” به خودی خود، بر ما حس خاصی را القا نمی‌کند اما جدای از پیامد‌های اجتماعی حاصل از وابستگی به گوشی‌های هوشمند، تحقیقات جدید نشان می‌دهند که قرار گرفتن موضوع استفاده زیاد از گوشی‌های هوشمند به عنوان قسمتی اعظم از روزمرگی ما، باعث ایجاد آسیب‌هایی جدی در مغز انسان‌ها، با به وجود آمدن نوعی عدم تعادل در آن می‌شود که به نظر موضوع بسیار بدی است. با ترنجی همراه شوید.

این یافته‌ها که حاصل مطالعات انجام شده‌ی مرکز علوم رادیولوژی آمریکای شمالی است، در جریان نشست‌های سالانه‌ی این سازمان‌ها مطرح شد. بررسی‌های انجام شده بر روی قسمت‌های مختلف مغز جوانان وابسته به گوشی‌های هوشمند با استفاده از یک طیف‌سنج شدت مغناطیس انجام گرفته است که بر اساس آن 19 تن مورد آزمایش با میانگین سنی 16 سال که به اینترنت و یا اسمارت‌فون‌هایشان وابسته بودند به همراه 19 شاخص سلامتی دیگر، مورد بررسی قرار گرفتند.

بر اساس یافته‌ها، دکتر Hyung Suk Seo که استاد دانشگاهی در شهر Seol کره در رشته‌ی نورولوژی می‌باشد، کره‌ی جنوبی مشخص کرد که میزان وابستگی در جوانان معتاد به فناوری در حالت‌هایی همچون افسردگی، اضطراب، بی‌خوابی به اوج خود می‌رسد. همچنین تست‌های MRS انجام شده نیز نشان می‌دهد با توجه به شاخصه‌های دیگر سلامتی، این گونه از جوانان دارای درجه‌ی بیشتری از نسبت ترشح اسید گاما آمینوباتیک (GABA) به گلوتامات-گلوتامین در قشر جلویی مغز خود هستند.

با توجه به این که هنوز نیاز به تحقیقات بیشتری در این زمینه برای درک هر چه بهتر این پیامد هاست، دکتر Seo بر این باور است که افزایش میزان سطوح GABA در مغز می‌تواند باعث کاهش عملکرد مغر و پردازش مسائل شناختی و عاطفی در دستگاه عصبی بشود.

 

نظر شما در رابطه با پیامد‌های بد حاصل از استفاده‌ی مداوم گوشی‌های هوشمند چیست؟

UberGizmo

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. mTAAHAAm
  mTAAHAAmmTAAHAAm
  ترنجِ رسیده

  و کاهش تمرکز

 2. Sir_HiraD
  Sir_HiraDSir_HiraD
  ترنجِ نرسیده

  هولی شت 😐

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,860 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,744 ترنج
 3. 3# m.b - 13,945 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,895 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,417 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,118 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,893 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,889 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,766 ترنج
قاصدک 24
تترایران
عارف مظفری
عارف مظفری
دنیای مجازی، دنیا‌ی اولِ منه :)
کانال تلگرام ترنجی