1 × چهار =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

دارا خسروشاهی مدیر عامل اوبر شد

محمد جعفری

نوشته

3 سال قبل | 2 دیدگاه | اخبار ، اخبار رسمی شرکت‌ها ، استارت آپ

در روز یک‌شنبه  با رای مدیران اوبر دارا خسروشاهی مدیرعامل جدید این شرکت شد، منبعی مطلع از این موضوع اطلاع داد که کمپانی سن‌فرانسیسکو-کالیفرنیایی اوبر این موضوع را به صورت رسمی اعلام خواهد کرد. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

بنابر اعلامیه قبلی اوبر، این غول حمل و نقل تصمیم به انتخاب مدیر عامل به صورت داخلی سپس اعلام آن به صورت عمومی دارد . آقای خسروشاهی در حال حاضر مدیرعامل Expedia  شرکتی واقع در واشنگتن که موارد معتبری مانند Hotels.com، HomeAway، و Orbitz را مدیریت می‌کند است. این مرد 48 ساله ایرانی- آمریکایی از سال 2005 در Expedia  مشغول به کار است و شاهد رشد بزرگ این شرکت درست همانند وضعیتی که اوبر در آن قرار دارد بوده است.

انتظار می‌رود خسروشاهی که از دانشگاه Brown فارق‌التحصیل شده است  به زودی بر تخت سلطنت مدیر عامل پیشین و بنیان‌گذار اوبر، Travis Kalanick که توسط سرمایه‌گذاران از اوبر بیرون شد بنشیند. آقای خسروشاهی از طرف هیئت مدیره اوبر پس از اینکه این سمت از طرف Jeff Immelt پذیرفته نشد به مدیرعاملی اوبر انتخاب شد. منابع نزدیک به اوبر اعلام کردند که مدیر عامل Hewlett Packard Enterprise خانم Meg Whitman نیز به این منسب انتخاب شده بود که با احترام این وظیفه را رد کرد و در منصب خود باقی‌ ماند. از آقای خسروشاهی خواسته شده تا اوبر را بازسازی کند و به این غول صنعت حمل و نقل کمک کند تا به وضعت پیشین خود قبل از مشکلات اخیر که منجر به استعفای مدیرعامل قبلی و یک دعوای حقوقی با آلفابت بر سر رموز تجاری مرتبط با تکنولوژی‌های خودران شد برگردد.

در حال حاضر اوبر با بزرگ‌ترین بحران خود از زمان پیداش دست و پنجه نرم می‌کند، با مشکلاتی که منجر به تقسیم هیئت مدیره آن به نبرد برای کنترول ارزشمندترین استارتاپ دنیا شد.   به تازگی  منابع مالی عظیمی برای  متهم کردن Kalanick به حیله خرج شده است تا وی را از صندلی خود در هیئت مدیره برکنار کنند و   او را به طور کامل از شرکت بیرون کنند.

نظرات خود را با ترنجی درمیان بگذارید.

androidheadlines

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. احمد
  احمدahmadabdinejad
  ترنج لاگژری

  بهش افتخار میکنم

 2. پارسا گل‌نیا
  پارسا گل‌نیاParsa Golnia
  ترنجِ نرسیده

  به امید این که همه بچه های ترنجی مثل ایشون موفقیت کسب کنن D:

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,673 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,826 ترنج
 3. 3# m.b - 12,502 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,633 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,184 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,408 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,815 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,554 ترنج
کانال تلگرام ترنجی