1 × چهار =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

چین در حال حاضر، بزرگترین تولید کننده انرژی خورشیدی در جهان است

نوشته

4 سال قبل | یک دیدگاه | انرژی‌های نو، علوم پایه

کمتر کسی گمان می‌برد که چین به یکی از بزرگ‌ترین کشورهای تولیدکننده انرژی خورشیدی مبدل شود اما تلاش بی‌وقفه دانشمندان و مهندسان چینی سبب شد تا امروز، چین به بزرگ‌ترین تولیدکننده انرژی خورشیدی در جهان تبدیل شود. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده از سوی سازمان ملی انرژی چین، تولید انرژی خورشیدی توسط این کشور در سال ۲۰۱۷ بیش از دو برابر سال گذشته بوده است. کارشناسان سازمان انرژی چین معتقدند که نیروگاه‌های خورشیدی این کشور در پایان سال جاری، توان تولید ۷۷٫۴۲ گیگاوات انرژی الکتریکی را خواهند داشت. کشور چین با افزایش ظرفیت تولید انرژی الکتریکی از طریق استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر مانند خورشید توانست به بزرگ‌ترین تولیدکننده انرژی خورشیدی در جهان مبدل شود. ظرفیت تولید انرژی خورشیدی در چین از میانگین کشورهای بزرگی همچون آلمان، ژاپن و ایالات‌متحده آمریکا بسیار بالاتر است و همین موضوع سبب شده تا میزان مصرف سوخت‌های فسیلی مانند نفت و زغال‌سنگ در این کشور به‌شدت کاهش یابد.

اگرچه ظرفیت بالای چین برای تولید و بهره‌برداری از انرژی خورشیدی غیرقابل انکار است اما تولید این مقدار انرژی از طریق خورشید تنها ۱ درصد از تولید انرژی کل این کشور است. با این وجود، کمپانی NEA در نظر دارد تا ظرفیت تولید انرژی خورشیدی را در سال ۲۰۲۰ به بیش از ۱۱۰ گیگاوات برساند. برنامه افزایش ظرفیت تولید انرژی خورشیدی توسط کمپانی NEA سبب خواهد شد تا صرفه‌جویی چین در مصرف سوخت‌های فسیلی از ۱۱ درصد کنونی به ۲۰ درصد در سال ۲۰۳۰ افزایش پیدا کند. کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی در چین می‌تواند بسیاری از مشکلات بزرگ این کشور از جمله مشکل آلودگی هوا را بهبود بخشد.

کشور چین با وجود جمعیت بسیار زیاد خود، به‌خوبی توانسته بهران مصرف انرژی را کنترل نماید. سایر کشورهای جهان نیز مانند آمریکا در تلاش هستند تا با برنامه‌ریزی های بلندمدت خود، ظرفیت تولید انرژی خورشیدی را افزایش داده تا وابستگی‌ها به منابع انرژی تجدید ناپذیر و فسیلی کاهش یابد. همان‌طور که گفته شد، کشورهای پیشتاز عرصه بهره‌وری از انرژی های خورشیدی مانند آلمان، ژاپن و آمریکا در رقابت تنگاتنگی با یکدیگر قرار دارند که این رقابت می‌تواند به سود تمام مردم جهان ختم شود چراکه کاهش استفاده انسان از سوخت‌های فسیلی که علاوه بر آلودگی هوا سبب گرمایش بیش از حد زمین شده‌اند، می‌تواند شرایط جوی زمین را به‌طور قابل توجهی بهبود بخشد.

[button type=”default” color=”” target=”” link=”https://www.engadget.com/2017/02/05/china-becomes-biggest-solar-energy-producer/”]engadget[/button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. REZAREZA
  ترنجِ خیلی رسیده

  اینده همینه.

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,931 ترنج
 2. 2# ahmad - 17,094 ترنج
 3. 3# m.b - 15,555 ترنج
 4. 4# Mahdi - 13,515 ترنج
 5. 5# Sajad - 12,489 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,502 ترنج
 7. 7# Dr.Nazer - 9,244 ترنج
 8. 8# The Destroyer - 9,192 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,154 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,793 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
محمد عادل فرخی
بگشای تربتم را بعد از وفات و بنگر، کز آتش درونم دود از کفن برآید
کانال تلگرام ترنجی