پنج × 3 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

خیابان ها از نگاه یک خودرو خودران شرکت تسلا

سینا عطایی

نوشته

3 سال قبل | یک دیدگاه | مطالب ترنجی

خودورهای خودران بدون شک آینده صنعت خودرو هستند، آینده ای که دیر یا زود بالاخره به وقوع می پیوندد و آن روز می آید که ما شاید برای نوه های خود قصه کنیم که روزی روزگاری باید خودمان رانندگی می کردیم! تصورش خیلی بعید نیست، نگاهی به ۳۰ سال گذشته و پیشرفت فناوری داشته باشید! حال که نگاهی دقیق تر می کنم شاید نوه که نه، حتی برای فرزندان خود چنین قصه ای را تعریف کنیم! در ادامه می خواهیم نگاهی داشته باشیم به خیابان ها از نگاه یک خودرو خودران از شرکت تسلا، مسلما برای شما هم جالب است که این خودرو خودران چطور در خیابان رانندگی می کنند، با ترنجی همراه باشید.

elon-musk-says-teslas-fully-autonomous-cars-will-hit-the-road-in-3-years

خودرو های خودران برای فهمیدن اتفاقاتی که در خیابان و اطراف آن ها رخ می دهد نیاز به “دیدن” دارند، این دید توسط چند دوربین به آن ها داده می شود و سپس موضوعات موجود در ورودی از دوربین ها پردازش می شود. این پردازش باید خیلی دقیق و سریع باشد چرا که رانندگی و حادثه هایی که در ان رخ می دهد شوخی بردار نیست و خسارت جانی در پی دارد.

این ماشین ها موضوعات مختلف را شناسایی می کنند، علایم راهنمایی رانندگی را نیز همینطور، به خطوط جاده توجه می کنند و همه کارهایی که باید شما به عنوان یک راننده مقید به قوانین انجام دهید را انجام می دهند. اجازه بدهید ببینیم این اتفاق چطور رخ می دهد؟

تماشای نسخه باکیفیت ویدیو

بسیار تاثیرگذار بود اما سوالی که پیش می آید اینجاست که این خودرو ها در جاده هایی بدون علایم رانندگی، در شرایط آب و هوایی نامساعد و یا دید پایین چطور می توانند رانندگی کنند؟ در بزرگراه ها و با ترافیک عجیب چطور؟ مسلما این ها مواردی که با پیشرفت قدرت پردازش، دوربین ها و هوش مصنوعی می توانند بهبود بیابند.

نظر شما درباره خودروهای خودران چیست؟ ایده جذابی است نه؟ به خصوص پارک دوبل خودکار آن ها که خب البته هم اکنون روی خیلی از ماشین ها وجود دارد!

[button type=”default” color=”” target=”” link=”https://www.engadget.com/2016/11/19/tesla-self-driving-demo-shows-car-view/”]engadget[/button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. milad.daneshmilad.danesh
  ترنجِ نرسیده  0  0

  چقد امکاناتش شبیه پراید بود … کپی تا کی ???

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 12,910 ترنج
 2. 2# ahmad - 12,866 ترنج
 3. 3# m.b - 9,504 ترنج
 4. 4# Sajad - 8,870 ترنج
 5. 5# Peiman - 8,025 ترنج
 6. 6# _V_ - 7,996 ترنج
 7. 7# علی شیخ زاده - 7,498 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 7,290 ترنج
 9. 9# The Destroyer - 6,964 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 6,379 ترنج
کانال تلگرام ترنجی