دو × چهار =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

چیزهایی که کودکان در دنیای مجازی پنهان می کنند

صدرا مخملی

نوشته

4 سال قبل | یک دیدگاه | مطالب ترنجی

روابط عمومی شرکت (ایدکو )توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران؛جای تعجب ندارد که کودکان حجم زیادی از اسرار خود را از پدر و مادرشان پنهان کنند. با توجه به خصوصیات عصر اینترنت، واضح است که بخشی از آن اسرار تا حدودی مربوط به اینترنت و کامپیوتر باشد. چنین چیزی خیلی خوب است اما نه هنگامی که این اسرار برای رفاه کودک شما یک تهدید به حساب آید.

لابراتوار کسپرسکی اخیرا روی چگونگی سپری کردن وقت خود هنگام آنلاین بودن هم برای والدین هم برای کودکان مطالعاتی را انجام داده است. در این آزمایش به منظور صحت پاسخ والدین و فرزندان  هر کدام جداگانه مورد پرسش قرار گرفتند. به طور کلی، ۴۴% از کودکان پذیرفتند که رازهایی دارند که والدین آن ها نباید از وجود آن ها مطلع شوند. این لزوما به این معنا نیست که کودکانی که باقی آنها، رازی ندارند. به احتمال زیاد، بدان معنی است که ۴۴% از کودکان به والدین خود اعتماد کرده اند تا پیگیر پاسخ های آن ها نشوند.

اکثر مخفی کنندگان راز حقایقی نسبتاً بی ضرری را پنهان می کنند، مثل مدت زمانی که آن ها آنلاین هستند. با این حال، آن ها رازهایی نسبتاً ترسناک هستند. دسترسی برخی از کودکان به دستگاه هایشان به منظور دانلود برنامه های خاصی است که بدون اجازه ی پدر و مادرشان است  یا اینکه از وب سایت هایی بازدید می کنند که مورد تایید پدر و مادر آن ها نیست. برخی از کودکان در فضای مجازی با کسانی دوست هستند که پدر و مادر این کودکان این رابطه را نمی پسندند یا حتی اطلاعی از آن ندارند. واضح است که اسرار آن ها خطرناک باشد، اما میزان این خطرها مورد به مورد ارزیابی شده است.

هرچند اسراری نگران کننده تر هم وجود دارد. به عنوان مثال، ۴% از کودکان حتی به پدر و مادر خود نمی گویند که مزاحمان سایبری را دیده و با آن ها روبرو شده اند. در حالی که این درصد بسیار کم بنظر می رسد اما این مشکل ممکن است خطر واقعی را برای کودک در بر داشته باشد. همچنین در برخی کشورها میزان مخفی کاری اسرار فرزندان از والدین بسیار بالاتر است. به عنوان مثال در آمریکا، ۱۵% از کودکان دارای اسرار مخفی آنلاین هستند.

والدین باید این مشکل را جدی بگیرند و برای آن نگران باشند. تا زمانی که آن ها در مورد آن می دانند، می توانند در اولین فرصت به کمک کودکان خود برآیند. مزاحمت سایبری یک موضوع مهم در وب سایت ما است و در حال حاضر راهنمایی های بسیار مفیدی به طور خاص برای والدین در نظر گرفته شده است. با این حال، راهنمایی های مذکور را در نظر بگیرید. به منظور کمک به کودک خود، پدر و مادر باید یک رابطه ی پر از اعتماد با فرزند خود ایجاد کنند.

علاوه بر این، سه چهارم کودکان اذعان کردند که در صورتی که والدین در مورد خطرات سایبری با آنها صحبت کنند امکان امن ماندن آن ها بیشتر خواهد شد. همچنین مشخص شد کودکان اثربخشی ابزار کنترل والدین در برابر خطرات آنلاین را درک می کنند. کودکان می گویند که اگر والدین توصیه برنامه های کاربردی مناسب به آن ها ارائه و در مورد برنامه های خطرناک هشدار دهند و به آنها وب سایت هایی که مناسب هستند را از روشی دوستانه توصیه کنند، آنها در امان خواهند ماند.

منبع: کسپرسکی آنلاین

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  v.jnone

  یه مثل تورکی هست میگه : منیم آننیم آچیخدی
  یعنی با کسی تعارف ندارم
  شخصا خوشم نمیاد کسی به گوشی و لپتابم دست بزنه اما ازم بخواد که بررسیش کنه هیچ مشکلی ندارم حسابمون پاکه :mail: 🙂

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 15,695 ترنج
 2. 2# ahmad - 13,958 ترنج
 3. 3# m.b - 11,120 ترنج
 4. 4# Sajad - 9,853 ترنج
 5. 5# _V_ - 8,517 ترنج
 6. 6# Amir galaxy - 8,495 ترنج
 7. 7# Mahdi - 8,329 ترنج
 8. 8# The Destroyer - 8,160 ترنج
 9. 9# نیما عرفانی - 8,153 ترنج
 10. 10# Peiman - 8,082 ترنج
کانال تلگرام ترنجی