هفت + سیزده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

یک قدم اشتباه و هک شدن تلفن اندرویدی شما از طریق گوگل کروم

صدرا مخملی

نوشته

5 سال قبل | 4 دیدگاه | ترنجی

گوگل کروم از ابتدای شروع کار خود گسترشی بی‌اندازه در بین کاربران داشت به‌گونه‌ای که در دو سال اول شروع به‌کار خود تبدیل به پرکاربردترین مرورگر دنیا شد و اینترنت اکسپلورر را پشت سر گذاشت. پس از اندروید ۴، کروم مرورگر پیش‌فرض اندروید بر روی بسیاری از تلفن‌های اندرویدی شد اما حالا محققان امنیتی ضعف‌های جدیدی از این مرورگر بر روی تقریباً تمام تلفن‌های اندرویدی یافتند که می‌تواند باعث واکنش و نگرانی گسترده‌ای در بین کاربران اندروید شود. با ترنجی در ادامه مطلب همراه باشید.

این خبر ممکن است باعث نگرانی شما شود پس بی‌مقدمه به آن می‌پردازیم.

خبر بد: به‌راحتی یک لیوان آب خوردن تنها با باز کردن یک لینک ناامن و آغشته به کد هکر، تلفن شما هک شده و تمامی کنترل تلفنتان به‌دست هکر منتقل شود و این اختیار که حجم‌های مختلف و برنامه‌ها بر روی تلفنتان دانلود و نصب شود. این فقط بخش کوچکی از این کابوس است.

خبر خوب: آن‌طورها هم که تصورش رو می‌کنید هنوز این بحث رایج نشده است.

گوگل هنوز دراین‌باره واکنشی نشان نداده ولی شواهد نشان می‌دهد که این مشکل می‌تواند برای هر تلفن اندرویدی که از کروم استفاده می‌کند خطرناک باشد و مرتبط به ورژن اندروید ندارد بااین‌حال این مشکل تنها مربوط به کروم بوده و می‌توانید با خیال راحت‌تر از بقیه مرورگرها استفاده کنید.

شرکت امنیتی Register که یکی از افراد پایه گوگل نیز عضو آن است، در اولین حمله‌های خود با استفاده از صفحه‌های پاپ آپ و … توانستند انواع برنامه‌ها را بر روی تلفن نصب و برخی از کنترل‌های سیستم را در اختیار بگیرند که از سوی دیگر این اطلاعات از طریق عضو گوگلی این تیم به‌عنوان یک باگ انتقال و انتظار می‌رود این ضعف امنیتی برطرف شود.

توصیه ترنجی به شما کاربران اندرویدی کروم این می‌تواند باشد که سعی کنید از صفحات پاپ آپی که امروزه به یک کلیک در سایت‌های دانلود باز می‌شوند، دوری‌کنید و سریعاً آنها رو ببندید؛ از افزونه AdBlocker استفاده کنید و از لینک‌های ناامن و تأیید نشده سرورها دوری‌کنید.

شما این مشکل را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ با دیدگاه خود از این مشکل ترنجی را همراهی کنید.

[su_button url=”http://www.theregister.co.uk/2015/11/12/mobile_pwn2own/” background=”#189d5c”]TheRegister[/su_button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  Sajjadnone

  من از این فابریکه راضیم…با کروم هرگز حال نمیکردم و کلا دیسیبل

 2. Avatar
  ..::SADEQ::..none

  ناموسن این اندروید و کروم دلشو به چی خوش کرده… بنظرم همراهش باید ۴ تا سگ هم بده به خریدار برای امنیت گوشیش تو فضای مجازی و غیره… :yahoo:

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,791 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,880 ترنج
 3. 3# m.b - 12,550 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,679 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,277 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,444 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,848 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,574 ترنج
کانال تلگرام ترنجی