پنج × چهار =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

به کجا می رویم؟ مرگ بر اثر حمله کوسه یا سلفی بهتر؟

صدرا مخملی

نوشته

4 سال قبل | 9 دیدگاه | ترنجی

تقریباً از اوایل سال گذشته بود که با اخباری چون مرگ مردم در هنگام گرفتن سلفی روبه‌رو شدیم که واقعاً تأسف‌بار است چون ارزش زندگی بیشتر از آن است که برای یک سلفی جذاب و هیجان انگیز آن را به خطر بی اندازیم. طبق آماری جدیدی که توسط سایت ماشابل از چند منبع معتبر جمع آوری شده، تعداد مرگ و میر بر اثر گرفتن سلفی در امسال ۱۲ مورد گزارش‌شده که نسبت به مرگ بر اثر حمله کوسه کمی ناراحت‌کننده و عجیب به نظر می‌رسد چون طبق اطلاعات منابع فقط ۸ موردحمله کوسه در سال ۲۰۱۵ گزارش‌شده است. با ما همراه باشید تا به جزییات این خبر نگاهی داشته باشیم.

همان‌طور که مطلع هستید هفته پیش بود که یک جهانگرد در تاج‌محل هنگام گرفتن سلفی سقوط کرد و دار فانی را وداع گفت. این اتفاق‌ها بیشتر اوقات زمان‌هایی اتفاق می‌افتد که اشخاص سعی می‌کنند با به خطر انداختن جان خود و قرار گرفتن در محیط های غیرقابل دسترس عموم اقدام به گرفتن سلفی کنند که درنهایت موجب آسیب رساندن به  خود و دیگران می‌شوند. این‌گونه اتفاقات زمانی اوج می‌گیرند که مردم با به دست گرفتن مونوپاد یا همان دسته سلفی از خود بی‌خود می‌شوند و شرایطی محیطی را به کل فراموش می‌کنند. متأسفانه این آمار هر روز در حال افزایش است و در کشور خودمان هم برخی از این گونه اتفاقات به وقوع می‌پیوندد مانند تصادف دو خانمی که در حال خواندن آهنگ و ضبط فیلم سلفی دچار حادثه شدند.

Screen-Shot-2015-09-21-at-4.13.14-PM-1

حمله کوسه به مردم هم مورد نادری است که اکثراً برای موج‌سوارها و کسانی که در محیط‌های تائید نشده شنا می‌کنند اتفاق می افتد. واقعاً نگران‌کننده است که این دو مورد نادر که به‌ندرت اتفاق می‌افتند در حال رقابت با هم هستند. از تمامی کاربران ترنجی تقاضا می شود در هنگام گرفتن سلفی مراقب محیط اطراف خود باشید و دست به انجام دادن کار های عجیب برای سلفی گرفتن نزنید. نظرات خود را درباره این آمار با ما در میان بگزارید.

 [su_button url=”http://mashable.com/2015/09/21/selfie-deaths/?utm_source=feedly&utm_medium=webfeeds#TZe6looj5kkJ” target=”blank” background=”#159f84″]Mashable[/su_button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. حبیبnone  0  0

  ایرانیا زرنگ تر از این حرفان!
  دیروز یکی رفته wc و سلفی گرفته و میگه:
  من و یبوست،همین الان یهویی!

 2. Reza 6snone  0  0

  من خودم شخصاً نه دوربین جلو رو قبول دارم نه عکس سلفى رو،عکس باید حساب کتاب شده گرفته بشه و یه کار خوشکل در بیاد نه که شصت نفر خیره به یک نقطه که یا فقط چشاشون معلومه یا گردن به بالاشون،ولى خب تو هر دوره اى یه چیزى باید مد شه تا چهار نفر هم از اون مد نون بخورن(مونوپاد).

 3. rubikernone  0  0

  اینم یکی از معایب موبایل و تکنولوژی

 4. HEDAYATnone  0  0

  واقعا به کدام سو میرویم!
  فقط یک احمق میتونه زندگیش رو برای سلفی متفاوت در فیسبوک و،،، بخطر بندازه تا جلب توجه کنه!!
  تنها کاری که میتونیم کنیم تاسف خوردنه!

  مچکر از همه دوستان
 5. 0  0

  دوستان همه باهم از فردا
  کمپین نه به سلفی
  هرکی سلفی بگیره ضد انقلابه
  خخخخخخ

10 کاربر برتر
 1. 1# ahmad - 11,139 ترنج
 2. 2# Peiman - 8,014 ترنج
 3. 3# Milad7 - 7,927 ترنج
 4. 4# علی شیخ زاده - 7,481 ترنج
 5. 5# Sajad - 7,242 ترنج
 6. 6# _V_ - 6,579 ترنج
 7. 7# Pouya - 5,882 ترنج
 8. 8# m.b - 5,646 ترنج
 9. 9# Chalton - 5,628 ترنج
 10. 10# نیما عرفانی - 4,657 ترنج
کانال تلگرام ترنجی