3 × 5 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اپل و سامسونگ در مذاکرات برای اتخاذ استاندارد جدید سیم‌کارت e-SIM

صدرا مخملی

نوشته

5 سال قبل | یک دیدگاه | فناوری‌های نوین

انجمن GSM، یا GSMA نهادیست که استاندارد های لازم برای ارتباطات را در ابعاد صنعتی تبیین می‌کند. این نهاد قرار است بزودی استانداردی جدید را معرفی کند. یک استاندارد تعبیه شده جدید برای سیم‌کارت‌ها تحت عنوان e-SIM که اکنون سامسونگ و اپل نیز برای انجام مراحل نهایی به این انجمن اضافه شده اند. در ادامه همراه باشید.

استاندارد تعبیه شده سیم کارت اجازه می دهد e-SIM ها به نوعی غیر قابل جدا شدن از تلفن همراه تلقی شوند. البته بد نیست بدانید مشتریان می توانند در زمان نیاز، میان اپراتورهای مختلف جا به جا شوند، بدون اینکه لازم باشد سیم کارت جدیدی دریافت کنند! تنها به یک اپلیکیشن بر روی دستگاه نیاز داریم.

انتظار می رود که استاندارد جدید، در زمان نامعلومی از سال ۲۰۱۶ آماده شود. اگر به یاد داشته باشید، سال گذشته، آیپدهای LTE معرفی شدند که به جای استفاده از سیم کارت های معمولی از Apple SIM بهره می بردند. کاربران از این طریق می توانستند به اپراتورهای مختلف دسترسی داشته باشند و در موقع لزوم، هر کدام را که مایل بودند انتخاب کنند.

Financial Times این مورد را نیز اعلام کرد که هنوز بسیار زود خواهد بود که Apple SIM جای خود را به e-SIM بدهد و احتمالا نسل بعدی آیفون ها مجهز به سیم کارت های مخصوص اپل خواهد بود. اپراتورها زیادی در حال همکاری با شرکت های تولیدکننده تلفن هوشمند هستند تا هر چه سریع تر به سوی e-SIM مهاجرت کنند.  این اتفاق شاید چندان به سود شرکت های بزرگ نباشد اما اپراتورهایی چون T-Mobile و اسپرینت به راحتی می توانند نام خود را در کنار شرکت های بزرگ قرار دهند.

phonearena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  SAMSUNG 2015none

  دود بر پیشرو ترین ابر شرکت فناوری الکترونیک، سامسونگ الکترونیکس. B-)

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,194 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,891 ترنج
 3. 3# m.b - 14,094 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,115 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,527 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,959 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,929 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,774 ترنج
قاصدک 24
تترایران
صدرا مخملی
صدرا مخملی
شروعی تازه ....
کانال تلگرام ترنجی