دو × یک =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

مینیون ها از اولین تصویر منتشر شده از پلوتو محبوب تر هستند

صدرا مخملی

نوشته

5 سال قبل | 8 دیدگاه | ترنجی

بالاخره گام بزرگ دیگری درزمینهٔ فضانوردی برداشته شد و ناسا اولین عکس از سیاره کوتوله پلوتو را منتشر کرد. امروز که اولین عکس از این سیاره کوتوله دورافتاده منتشر شد افق های تازه‌ای درزمینهٔ اکتشاف فضا گشوده شد. در ادامه همراه باشید.

به نقل از ویکی‌پدیا

[su_quote]پلوتو ازنظر بزرگی پس از اریس، دومین سیاره کوتوله منظومه خورشیدی است که از هنگام کشف در سال ۱۹۳۰ تا ۲۴ اوت ۲۰۰۶ نهمین سیاره سامانه خورشیدی بود؛ اما اکنون بنا بر تعریف نوین اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی یک سیاره کوتوله و همچنین به عنوان نمونهٔ نخست از رده جدید اجرام فرانپتونی به شمار می‌رود. «پلوتو» گویش زبان انگلیسی است و در زبان فرانسه به آن «پلوتون» می‌گویند.[/su_quote]

البته لازم به ذکر است که طبق اندازه‌گیری‌های جدید کاوشگر افق‌های جدید، اکنون پلوتو با قطر ۲۳۶۸ کیلومتری، از اریس با قطر ۲۳۲۶ کیلومتر بزرگتر است و از نظر اندازه، بزرگترین جرم کمربند کوئیپر و بزرگترین سیاره کوتوله منظومه شمسی است.

Screen_Shot_2015-07-14_at_9.32.41_AM.0

طبق  اطلاعاتی از سایت Google Trends به دست آمده و چند مورد جستجو توسط این ابزار مقایسه شده‌اند، مینیون های بامزه از مواردی مثل ناسا، پلوتو، افق‌های تازه و شرکت ۲ بیشتر جستجو شده‌اند و طرفداران بیشتری دارند. البته این موارد فقط مربوط به سال ۲۰۱۵ است. همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید این آمار از سال ۲۰۰۴ تا سال ۲۰۱۵ ترتیب داده شده‌اند. در این آمار انیمیشن شرک  ۲ و کلمه ناسا در سال ۲۰۰۴ بیشترین جستجو را داشته‌اند اما در مرور زمان همه‌ی این موارد سقوط کرده و از چشم کاربران خارج‌شده‌اند اما داستان برای مینیون های زرد پفکی متفاوت است. از اواخر سال ۲۰۱۳ مینیون ها با رشد عظیمی رو به رو شدند و تمام شرکت‌های فضایی و سیارات را در گرد خاک خود گم کردند. خوب است بدانیم که مینیون ها برای اولین بار در انیمیشن من نفرت‌انگیز که در سال ۲۰۱۰ معرفی شد حضور داشتند و  بعد از ۳ سال دوباره در انیمیشن من نفرت‌انگیز دو حضور پیدا کردند که با استقبال عظیم هواداران رو به رو رقیبانی مانند The Croods را تار و مار کرد. کمی عجیب است که یک انیمیشن بتواند موارد علمی و نجومی را در آمار و ارقام پشت سر بگذارد البته در دنیای بزرگ اینترنت هیچ‌چیز غیرممکن نیست.

نظرات خود را درباره این آمار مینیونی در میان بگذارید.

[su_button url=”http://www.theverge.com/2015/7/14/8959801/minions-pluto-nasa-chart” target=”blank” background=”#46bfb1″]The Verge[/su_button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  ramin.tomcatnone

  “مینین” خونده میشه (minien)

 2. minion نوشته میشه ولی به خواننده بستگی داره که چجوری تلفظ کنه

 3. Avatar
  Ari khannone

  انصافا خیلی با حالن!!!کاش این مینیون ها واقعیت داشتن!!خخخخخ

 4. Avatar
  eulernone

  اتفاقا این نشان دهنده بی سواد بودن و مضحک بودن دنیای ماست

 5. Avatar
  kingali3000none

  چه جالب!
  منتظر انیمیشنش هستم!

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,784 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,724 ترنج
 3. 3# m.b - 13,932 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,842 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,400 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,118 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,883 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,875 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,766 ترنج
قاصدک 24
تترایران
صدرا مخملی
صدرا مخملی
شروعی تازه ....
کانال تلگرام ترنجی