حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

ابعاد دقیق آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس اپل فاش شد

نوشته

2 هفته قبل | بدون دیدگاه | اپل، شایعات

اپل قرار است امسال اندازه آیفون‌های پریمیوم خود را افزایش دهد که از زمان آیفون 12 پرو ثابث باقی مانده بود. درحالی‌که مدتی است می‌دانیم سایز نمایشگر آیفون 16 پرو به 6.3 اینچ (از 6.1 اینچ فعلی) و آیفون 16 پرو مکس به 6.9 اینچ (از 6.7 اینچ فعلی) افزایش می‌یابد، اطلاعاتی از ابعاد دقیق این گوشی‌ها نداشتیم. امروز اما، افشاگر مشهور، Ice Universe، جزئیات دقیقی از ابعاد آیفون پروهای آینده را فاش کرده است.

ابعاد دقیق آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس

با وجود بزرگتر بودن گوشی‌های آینده اپل، یکی از ابعادی که در مدل‌های آیفون 16 پرو کاهش یافته است، حاشیه نمایشگر آن‌هاست. افشاگران چینی UniverseIce و Instant Digital، به‌تازگی ابعاد آیفون 16 پرو و ​​آیفون 16 پرو مکس را تأیید کرده و تصویری جامع از این دستگاه‌ها را ارائه کرده‌اند.

سال گذشته، اپل با استفاده از فناوری قالب‌گیری بیش از حد فشار تزریق کم یا LIPO، حاشیه نمایشگر را در مدل‌های آیفون 15 پرو کاهش داد. گفته می‌شود که امسال اپل از فناوری ساختار کاهش مرز (BRS) استفاده می‌کند که امکان چیدمان فشرده‌تر و کارآمدتر مدارهای زیر نمایشگر را فراهم کرده و درنتیجه حتی حاشیه‌های باریک‌تری را برای آیفون‌های جدید به‌ارمغان می‌آورد.

ابعاد دقیق آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس

ابعاد دقیق آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس

همان‌طور که جداول نشان می‌دهد، حاشیه نمایشگر در آیفون 16 پرو تنها 1.2 میلی‌متر است (از 1.71 میلی‌متر فعلی) که 30 درصد کاهش یافته است. درهمین‌حال، حاشیه نمایشگر آیفون 16 پرو مکس نیز به 1.15 میلی‌متر (از 1.55 میلی‌متر فعلی) می‌رسد که کاهش 26 درصدی را نشان می‌دهد. در مقایسه با گوشی‌های رقیب، حاشیه گوشی گلکسی اس 24 اولترا 1.5 میلی‌متر است.

انتظار می‌رود این ابعاد به گوشی‌های هوشمند پریمیوم اپل لقب «باریک‌ترین فریم نمایشگر در جهان» را بدهد. اما برای درک بهتر تفاوت بین آیفون 15 پرو مکس سال گذشته و آیفون 16 پرو مکس آینده، آیس یونیورس تصویر زیر را به اشتراک گذاشته است.

آیفون 15 پرو مکس سال گذشته و آیفون 16 پرو مکس آینده

آیفون 15 پرو مکس سال گذشته و آیفون 16 پرو مکس آینده

برای کاربرانی که از مدل آیفون 15 پرو می‌آیند، احتمالاً تفاوت حاشیه نمایشگر اندک به‌نظر می‌رسد، اما لازم‌به‌یادآوری است که خود نمایشگرها در مدل‌های آیفون 16 پرو بزرگتر هستند و حاشیه صفحه باریک‌تر، مقدار شاسی موردنیاز برای افزایش سایز دستگاه را کاهش می‌دهد. بنابراین، این تأثیر زمانی که گوشی را در دست گرفته‌اید و در زندگی واقعی به نمایشگر آن نگاه می‌کنید، احتمالاً محسوس خواهد بود.

آیفون 16 پرو مکس (چپ) و آیفون 13 پرو مکس (راست)

آیفون 16 پرو مکس (چپ) و آیفون 13 پرو مکس (راست)

بااین‌حال، برای کسانی که قصد دارند از یک مدل قدیمی آیفون پرو، گوشی خود را ارتقاء دهند، تفاوت نمایشگر کاملاً واضح است. آیس یونیورس مقایسه بالا را از آیفون 16 پرو مکس درکنار آیفون 13 پرو مکس که در سال 2021 عرضه شد، ارائه کرد.

اگر حاشیه‌های باریک‌تر به‌خودی‌خود چندان مهم به‌نظر نمی‌رسند، آیفون‌های جدید همچنین دارای فناوری دوربین ارتقایافته، دکمه ضبط جدید در سمت راست دستگاه، تراشه‌های مودم جدید، گزینه‌های رنگی جدید و موارد دیگر هستند.

نظر شما درباره ابعاد دقیق خانواده آیفون 16 پرو اپل چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
امیرحسین ملکی