حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اپل درحال آزمایش آیفون 16 پرو با چندین مدل طراحی دکمه اکشن و صدا است

نوشته

6 ماه قبل | بدون دیدگاه | اپل، شایعات

نمونه‌های اولیه آیفون 16 پرو که توسط MacRumors مشاهده شده است، نشان می‌دهد که اپل بار دیگر طراحی دکمه Action را بهینه‌سازی کرده و اکنون این دکمه بسیار شبیه به دکمه Action موجود در آیفون 15 پرو است. اپل تاکنون تغییراتی را در اندازه و طراحی دکمه Action آیفون 16 پرو داده بود، اما در آخرین مرحله توسعه نمونه «Proto2»، این شرکت به طراحی آزمایش‌شده اولیه خود بازگشته است.

اپل آیفون 16 پرو

در طول مراحل مختلف توسعه iPhone 16 Pro، اپل چهار پیکربندی دکمه و دو اندازه را برای دکمه Action آزمایش کرده است.

دکمه صدا یکپارچه با دکمه اکشن کوچک

دکمه صدا یکپارچه با دکمه اکشن بزرگ و دکمه جدید Capture

دکمه‌های صدا با دکمه بزرگ Action و دکمه Capture هم‌سطح با فریم

دکمه‌های صدا مجزا با دکمه کوچک Action و دکمه Capture هم‌سطح با فریم

اولین نمونه‌های اولیه شناخته‌شده از آیفون 16 پرو دارای یک دکمه صدا یکپارچه و یک دکمه کوچک چندمنظوره Action، هر دو در سمت چپ، با یک دکمه پاور در سمت راست بودند. این طراحی در ابتدا به‌عنوان بخشی از پروژه Bongo توسعه یافت که تلاشی برای آوردن دکمه‌های لمسی آیفون 15 پرو بود. درحالی‌که این پروژه درنهایت به‌دلیل نتایج تست غیررضایت‌بخش و نرخ بالای خرابی سخت‌افزار لغو شد، بخش‌هایی از طراحی Bongo، یعنی دکمه صدا یکپارچه، راه خود را به طرح‌های اولیه آیفون 16 پرو پیدا کرد.

اپل آیفون 16 پرو

اپل آیفون 16 پرو

دومین نمونه اولیه آیفون 16 پرو نیز از یک دکمه ولوم یکپارچه استفاده می‌کرد، اما یک دکمه Action بزرگتر داشت که اندازه آن نزدیک به دکمه‌های صدا بود. این نمونه اولیه همچنین دارای یک «دکمه Capture» اضافی در سمت راست زیر دکمه پاور بود.

نمونه‌های اولیه بعدی به‌جای طراحی دکمه‌های یکپارچه، دارای دکمه‌های صدا جداگانه بودند. با این دکمه‌های جدیدتر، اپل برنامه‌ریزی کرد که یک دکمه اکشن خازنی و دکمه Capture را اضافه کند که هر دو هم‌سطح با فریم دستگاه بوده و دارای فناوری تشخیص فشار هستند.

اپل با جدیدترین طراحی “Proto2” یک بار دیگر دکمه Action را تغییر داده است. اپل اکنون یک دکمه Action کوچکتر را انتخاب کرده است که مشابه دکمه Action آیفون 15 پرو است و ظاهر بزرگتر را کنار می‌گذارد.

اگرچه اطلاعات ارائه‌شده در اینجا به‌طور دقیق طراحی‌های داخلی موجود اپل را توصیف می‌کند، مهم است که توجه داشته باشید تغییرات طراحی اضافی همیشه امکان‌پذیر است و اطلاعات ارائه‌شده در اینجا ممکن است طراحی نهایی آیفون 16 پرو را منعکس نکند.

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
امیرحسین ملکی