حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

دلایل ایلان ماسک برای خرید سهام توییتر و سرمایه گذاری در این شبکه اجتماعی چیست؟

نوشته

1 ماه قبل | بدون دیدگاه | اخبار، شبکه‌های اجتماعی

همانطور که می‌دانید، اخیرا طی یک رخداد عجیب و کاملا دور از انتظار، ایلان ماسک اقدام به خرید ۹.۲ درصد از سهام توییتر کرد. اما فارغ از بحث و جدل‌های رفعی، حالا سوال اصلی این است که دلایل ایلان ماسک برای خرید سهام توییتر و سرمایه گذاری در این شبکه اجتماعی چیست؟ با ترنجی همراه باشید.

دلایل ایلان ماسک برای خرید سهام توییتر چیست؟!

در هفته گذشته، ایلان ماسک تمام دنیا را شگفت زده کرد. با این حال، این بار، کار وی هیچ ربطی به وسایل نقلیه تسلا یا موشک‌های اسپیس ایکس یا ماهواره‌ها نداشت و حتی هیچ چیزی در این اخبار مربوط به ساخت زره مرد آهنی هم نیست. همانطور که می‌دانید، ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان همه جهان را با خرید و تصاحب ۹ درصد از توییتر شگفت زده کرد.

این رسانه و سرویس میکروبلاگ هنوز یکی از موفق‌ترین پلتفرم‌ها در میان رسانه‌های اجتماعی جهان است. با این حال، مدیران این پلتفرم محبوب با مشکلات متعددی در تلاش برای کسب سود از این رسانه  روبرو هستند. بنابراین، هدف بزرگ ایلان ماسک از خرید سهام این پلتفرم چیست؟ او مطمئنا مردی است که قبل از سرمایه گذاری بسیار مراقب است و همچنین به دلیل رساندن شرکت‌ها از شکست به موفقیت مشهور است.

دلایل ایلان ماسک برای خرید سهام توییتر

همین واقعیت ساده که ایلان ماسک به بزرگ‌ترین سهامدار توییتر تبدیل شده است کافی بود تا در اطلاعیه روز یکشنبه، سهام این پلتفرم را از ۳۹.۳۱ دلار به ۴۹.۹۷ دلار برساند. با این حال، تا پایان هفته شاهد کاهش چشمگیر حدود ۷.۵ درصدی نسبت به قیمت روز دوشنبه بودیم. ایلان ماسک ۲.۶ میلیارد دلار در توییتر سرمایه گذاری کرد که اکنون ارزش آن مبلغ به حدود ۳.۷ میلیارد دلار رسیده است و این تنها ۱ درصد از کل دارایی‌های او را تشکیل می‌دهد.

جالب اینجاست که این یک تغییر عمده از سرمایه گذاری‌های معمول ماسک است. او حالا حتی بالاتر از جک دورسی، به بزرگ‌ترین سرمایه گذار این شرکت تبدیل شده است. دورسی یکی از بنیانگذاران توییتر است و ۲.۳ درصد از توییتر را در اختیار دارد.

اهداف Elon Musk از خرید Twitter هنوز نامشخص است

از زمان خرید بزرگ و ور سر و صدای وی، گمانه زنی‌های زیادی مطرح شده است. به هر حال، دلیل اصلی این خرید جدید ایلان ماسک چیست؟ به خصوص زمانی که سیاست و هدف این شرکت کاملا با شرکت‌های اصلی او متفاوت است. یکی از گمانه‌زنی‌ها، قصد ماسک برای بازگرداندن دسترسی به حساب‌های توئیتر ممنوع شده بود. این سرمایه گذار برای معرفی امکان تصحیح توییت‌ها را نظرسنجی خود منتشر کرده بود. او همچنین یک نظرسنجی کنجکاوانه در حساب توییتر خود درباره فروش سهام ۱۰ میلیارد دلاری تسلا انجام داد.

با در نظر گرفتن چشم انداز مالی توییتر، پیش بینی شده است که ۷.۳ میلیارد دلاری را که برای سال ۲۰۲۳ گزارش داده است را کسب خواهد کرد. با این حال، این مدل کسب و کار ممکن است تغییر کند و صحت این برآورد به یک سوال بزرگ تبدیل شود. اخیرا توییتر سرویس پولی TwitterBlue خود را معرفی کرده است که ویژگی‌های انحصاری را در اختیار مشترکین قرار می‌دهد.

عضویت ایلان ماسک در هیئت مدیره توئیتر احتمالا هرگز عملی نخواهد شد

تا این لحظه، هنوز مشخص نیست که آیا طرفداران توییتر قصد پرداخت هزینه ماهانه برای ویژگی‌های جدید را دارند یا خیر. ماسک همچنین در مورد امکان دکمه ویرایش در توییتر یک نظرسنجی منتشر کرد و مدت کوتاهی پس از آن، شاهد افزایش توجه کاربران به افزوده شدن این ویژگی بودیم. توییتر ممکن است در آینده به یک پلتفرم کاملا متفاوت تبدیل شود، شاید هم با آزادی بیشتر. از این گذشته، ایلان ماسک از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به دلیل عدم آزادی آن‌ها انتقاد زیادی کرده است.

به گفته GizChina، پیش‌بینی اینکه ایلان ماسک با توییتر چه خواهد کرد تا به حال دشوار است. اما صادقانه بگوییم، او در سال‌های اخیر تصمیمات درستی را با تسلا و اسپیس ایکس گرفته است که موفقیت آن‌ها را تضمین کرده است. نظر شما در این مورد چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
محسن علیرضائیان