حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید
موبایل استقلال
موبایل استقلال

مسدودشدن تلگرام در برزیل به دلیل عدم همکاری با مسئولین

نوشته

1 سال قبل | بدون دیدگاه | پیام رسان

قاضی الکساندر دی مورائس از دادگاه عالی برزیل روز جمعه دستور تعطیلی اپلیکیشن پیام رسان تلگرام در سراسر کشور را صادر کرد و دلیل آن این بود که با مقامات برزیلی همکاری نکرده است. مسدودشدن تلگرام در برزیل به دلیل عدم همکاری با مسئولین شاید برای ما که در ایران هستیم موضوع عجیبی نباشد اما به هر حال همیشه پروکسی برای دسترسی به پیام رسان محبوب وجود دارد.

به صورت خلاصه باید گفت که دادگاه عالی برزیل دستور داد به دلیل عدم همکاری تلگرام با دولت، این اپلیکشین در سراسر کشور مسدود شود. این تصمیم دادگاه ضربه‌ای به ژائير بولسونارو، رئيس جمهوری این کشور که بیش از ۱ میلیون دنبال کننده در این پلتفرم دارد، محسوب می‌شود.

آقای بولسونارو از تلگرام به عنوان ابزاری کلیدی برای بالا بردن شانس انتخاب مجدد خود در انتخابات ماه اکتبر استفاده می‌کند.

قاضی الکساندر ده مورانس در حکم خود در خصوص مسدود کردن تلگرام می‌گوید که بارها مقام‌های برزیل درخواست داده‌اند پروفایل آلن دوس سانتوش، وبلاگ نویس متحد بولسونارو مسدود شود اما این شرکت تمام این درخواست‌ها را نادیده گرفته است. آقای دوس سانتوش متهم است که مطالبی کذب و دروغ در کانال تلگرامی خود منتشر کرده است.

مسدودشدن تلگرام در برزیل

این تعطیلی به دلیل ناآگاهی به دستورات قبلی در مورد حکم بازداشت صادر شده به نام آلن دوس سانتوس (وبلاگ نویسی که از متحدان رئیس جمهور فعلی ژایر بولسونارو است) بوده که اخبار جعلی را در تلگرام منتشر می کند. این فعال فراری که اکنون مقیم آمریکاست، همچنان در تلگرام فعال است.

تلگرام همچنین درخواست‌های مقامات برزیل، از جمله درخواست پلیس برای مسدود کردن پروفایل‌ها و ارائه اطلاعات مرتبط با وبلاگ نویس را نادیده گرفت. دادگستری اضافه کرد که تلگرام نیز برخلاف رقبای خود از معرفی نماینده قانونی در برزیل کوتاهی کرده است.

تلگرام

تلگرام

بسیاری از حامیان بولسونارو از زمانی که رقیب این اپلیکیشن پیام‌رسان یعنی واتس‌اپ، سیاست‌های خود را در زمینه اشتراک‌گذاری پیام ها تغییر داد، به تلگرام روی آوردند. بولسونارو و متحدانش از ابتدای سال 2021 فالوورهای خود را تشویق به پیوستن به تلگرام کرده اند.

طرفداران از بولسونارو پرسیدند که نظرش در مورد مسدودشدن تلگرام چیست. او گفت:

“این کار بزدلانه ای است که آنها می خواهند با برزیل انجام دهند.”

رئیس جمهور همچنین اغلب دو موراس و دادگاه عالی برزیل را به احکامی که بر خلاف آزادی بیان است متهم کرده است.

یکی از بنیانگذاران تلگرام یعنی پاول دوروف، در بیانیه‌ای گفت که:

تلگرام در ارتباط با ایمیل‌هایی که بین آدرس‌های شرکت telegram.org ما و دادگاه عالی برزیل ارسال می‌شد، مشکل داشت. در نتیجه این ارتباط نادرست، دادگاه حکم به ممنوعیت تلگرام و به دلیل عدم پاسخگویی داد.

من از دادگاه عالی برزیل به دلیل سهل انگاری عذرخواهی می کنم. دوروف گفت:

قطعاً می‌توانستیم کار بهتری انجام دهیم. ما از تصمیم دادگاه قبلی در اواخر فوریه پیروی کردیم و با پیشنهادی برای ارسال درخواست‌های آن ها یک آدرس ایمیل اختصاصی پاسخ دادیم. متأسفانه، پاسخ ما باید از دست رفته باشد، زیرا دادگاه از آدرس ایمیل قدیمی همه منظوره در تلاش‌ برای تماس با ما استفاده کرده است.

دوروف همچنین از دادگاه خواست تا «به صلاحدید خود، تصمیم خود را برای چند روز به تأخیر بیاندازد تا به ما اجازه دهد تا با تعیین نماینده در برزیل و ایجاد چارچوبی برای واکنش سریع به مسائل مبرم آینده مانند این وضعیت را اصلاح کنیم».

سرویس‌های تلگرام تا عصر روز جمعه فعال بودند و وب‌سایت راستی‌آزمایی Aos-Fatos که صفحات طرفدار بولسونارو را در تلگرام زیر نظر داشت، گزارش داد که چندین حامی رئیس‌جمهور برزیل آموزش‌هایی را در مورد نحوه نصب شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) به اشتراک گذاشته‌اند تا بتوانند از تلگرام استفاده کنند.

نظر شما درباره مسدودشدن تلگرام در برزیل چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)