یک × سه =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

نماینده مجلس: مسئولان چرا از توییتر و تلگرام فیلتر شده استفاده می‌کنند؟!

رسول فروغی

نوشته

3 هفته قبل | 11 دیدگاه | اخبار داخلی

نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت‌: اگر توییتر و تلگرام طبق قانون ممنوع است چرا مسئولان و فیلترکنندگان از آن استفاده می‌کنند؟! سوالی که مدت ها پیش توسط کاربران و مردم نیز در فضاهای مجازی و گاها محافل غیررسمی پرسیده شده بود، اما هیچ گاه با پاسخ همراه نبوده است. به واقع چرا کسانی که فیلتر را در دستور کار قرار داده اند، خود از توییتر و تلگرام فیلتر شده استفاده می کنند؟

استفاده مسئولان از توییتر و تلگرام فیلترشده

نماینده مجلس درباره استفاده از فضای مجازی فیلتر شده توسط مسئولان کشور و ایجاد دوگانگی در رعایت قانون گفت: در آستانه انتخابات قرار داریم و به فرموده مقام معظم رهبری دغدغه همه ارکان کشور باید ایجاد شور و نشاط انتخاباتی باشد که در نهایت منجر به مشارکت حداکثری شود اما برخی از رفتارهای دوگانه که باعث بی‌اعتمادی مردم می‌شود چنین چیزی را نشان نمی‌دهد.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با بیان این که امروز تلگرام و توئیتر برای مردم ممنوع و محدود شده است، گفت: برخی از پلتفرم‌ها برای مردم ممنوع شده است  اما نامزدهای ریاست جمهوری از این شبکه‌ها استفاده و در آنجا حرف‌هایشان را می‌زنند؛ جالب است اشخاصی که خودشان فیلتر کننده این فضاها هستند در این محیط قرار دارند، آیا انجام این کار  بی‌قانونی توسط  کسانی که باید متولی قانون باشند نیست؟

وی افزود: سوال جدی که مطرح می‌شود این است که  چرا مسئولان می‌توانند از چنین فضایی استفاده کنند اما مردم نمی‌توانند؟ آیا این یک رویکرد دوگانه نیست؟ آیا ما با این کار باعث ناامیدی مردم  نمی‌شویم که منجر به فاصله بیشتر آنان با مسئولان خواهد شد؟

سعیدی ادامه داد: موضوع بعدی این است که مشاهده می‌کنیم هرچه به روزهای انتخابات نزدیک می‌شویم صداو سیما هم با اقشار مختلف جامعه مصاحبه‌ می‌کند و حتی کسانی که شاید به لحاظ ظاهری خیلی حجاب نداشته باشند امروز در صداو سیما جای دارند، اگر چنین چیزی درست است چرا فقط زمان انتخابات؟ آیا مردم را صرفاً برای رأی دادن می‌خواهیم! اگر غلط است امروز هم نباید این اتفاق بیفتد.

وی یادآور شد: امام تعبیری  از رسانه ملی داشتند و می‌گفتند صداوسیما باید دانشگاه و مکتب علم‌آموزی باشد ،اگر معتقد هستیم که رسانه‌ ملی است باید فضا و فرصت به همه نحله‌های فکری و اجتماعی داده شود.

این نماینده مجلس با بیان این‌ سوال که چرا  هنگامی که به انتخابات نزدیک می‌شویم فضا باز می‌ شود، گفت: باور کنید مردم از رفتارهای دوگانه ما مسئولین خسته شده‌اند و هیچکدام هم از این مسئله مبرا نیستیم و همه کسانی که مسئولیت دارند باید حافظ قانون باشد؛ لذا استفاده مسئولان از تلگرام و توئیتر که برای مردم  ممنوعیت دارد  به نظر من به هیچ عنوان مناسب با شأن و نظام ما نیست .

وی درباره این‌که عنوان می‌شود فیلتر توئیتر به دلیل مسائل امنیتی است، اظهار داشت: با دوستان کمیسیون فرهنگی هم صحبت کردم حرف‌شان این است که کارگروه فضای مجازی و مصادیق مجرمانه  تلگرام و توئیتر را  به خاطر مسائل امنیتی فیلتر کرده است، درصورتی که  معتقدم توئیتر فضایی است که می‌تواند در پیشبرد انقلاب اسلامی در کل دنیا نقش داشته باشد.

سعیدی تاکید کرد: آیا مردم حق ندارند که بگویند چرا این دغدغه امنیتی باید برای ما باشد و چرا مسئولین مسثتنی  هستند؟ حرف من این است اگر به هر دلیلی احساس می‌شود توئیتر و تلگرام ممنوع شود باید شامل حال همه و در رأس آن مسئولان قرار گیرد و قابل پذیرش نیست دغدغه امنیتی فقط برای مردم است.

نظر شما درباره استفاده مسئولان از برنامه ها و پیام رسان های فیلترشده چیست؟

ترنجی

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. mr.veyani
  mr.veyanimr.veyani
  ترنجِ رسیده
  23
  4

  داداش شما هم وقت انتخابات داری اینا رو میگی و خودی نشون

  وگرنه آن چنان حرف هایت درست است که سخنی ندارم

 2. ali_s
  ali_sali_as2020
  ترنجِ خیلی رسیده
  13
  3

  واقعا نباید استفاده کنن برا ما بده برا اونا هم باید بد باشه

 3. سید‌ امیررضا
  سید‌ امیررضا9Amirreza9
  ترنجِ رسیده

  آ.ق.ا س.ی.ن.ا
  چرا کامنتای من حتی بدون هیچ چیزی بعد عید میره تای.ی.د؟

 4. Avatar
  xiaomi mi mix4xiaomi mi mix4
  ترنجِ رسیده
  12
  2

  چون مسئولان حق دارن به خاطر اینکه همه مردم را در سرمایه گزاری بورس دعوت کردن و به مردم نحوه پیشرفت را نشان دادن پس حق دارن .

 5. The Free Critic
  The Free Criticapple.
  ترنجِ خیلی رسیده
  3
  1

  مزئولین رو کار ندارم ولی مزدورین توئیتر سامانه هم دارن

 6. ARMTIN
  ARMTINarmtin
  ترنجِ خیلی رسیده
  14
  4

  رای بی رای 🖕🏼

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,479 ترنج
 2. 2# ahmad - 16,267 ترنج
 3. 3# m.b - 14,455 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,608 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,821 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,158 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 9,077 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,064 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
تبلیغات متنی و بنری
رپورتاژ آگهی پربازده
رسول فروغی
رسول فروغی
کانال تلگرام ترنجی