4 × 2 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

پرداخت هزینه برای استفاده از پتنت‌های 5G هوآوی، الزامی شد

سینا عطایی

نوشته

3 هفته قبل | یک دیدگاه | اخبار رسمی شرکت‌ها، حق اختراع، هواوی

کمپانی هوآوی در جدیدترین تصمیم خود، قصد دارد وجه معقولی را جهت استفاده از پتنت‌های 5G خود از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند، دریافت کند.

شرکت هوآوی تصمیم گرفته جهت دستیابی به اهداف خود، هزینه دسترسی شرکت‌های مختلف به پتنت‌های 5G خود را دریافت کند. هوآوی در یک بیانیه رسمی مطبوعاتی، اظهار داشت که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند باید 2.5 دلار به ازای هر دستگاه که از پتنت‌های 5G هوآوی استفاده می‌کند، پرداخت کنند. جیسون دینگ، مدیر حقوق مالکیت معنوی هوآوی تخمین می‌زند که این کار بتواند 1.2 الی 1.3 میلیارد دلار برای هوآوی، درآمدزایی داشته باشد.

شرکت هوآوی بزرگ‌ترین مجموعه از پتنت‌های 5G ثبت شده در جهان را دارد که بالاتر از سایر شرکت‌ها مانند نوکیا، کوالکام و اریکسون قرار گرفته است، اما در مقایسه با آن‌ها، هوآوی کمترین هزینه برای استفاده از طرح‌های خود توسط دیگر شرکت‌ها رادریافت می‌کند.

هزینه مجوز ثبت پتنت 5G برای گوشی‌های هوشمند معادل 2.5 دلار تعیین شده و هوآوی نرخ‌های قابل توجیهی را برای سایر تجهیزات (از جمله ماشین تا لوازم خانگی) در نظر گرفته است. هوآوی هدف خود از این تصمیم را پشتیبانی از تحقیق و توسعه برای فناوری 5G و هزینه مجدد این پول در تحقیقات جدید در این زمینه اعلام کرده است.. این استراتژی جدید هوآوی می‌تواند منبع درآمد مهمی محسوب شود.

پتنت‌های 5G را می‌شناسید؟

هنگامی که نسل جدیدی از اتصال تلفن همراه مانند 5G در حال توسعه است، استانداردهایی تعریف می‌شود که نسبت به نسل قبل سطح بالاتری داشته و امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. هنگامی که استانداردها مشخص شوند، شرکت‌هایی همانند کوالکام، هوآوی و اریکسون با ارائه طرح‌های جدید سعی در رسیدن به این استانداردها داشته و با ثبت پتنت جدید، مالکیت این دستاورد جدید را برای خود حفظ می‌کنند.

هوآوی با صرف بودجه زیاد، در حال حاضر یکی از شرکت‌های برتر حوزه تحقیق و توسعه است و تعداد زیاد پتنت‌های ثبت شده این شرکت در این زمینه نیز خود گواه این مدعا است.

شرایط هوآوی در رقابت گسترش شبکه 5G

همانطور که ذکر شد، شرایط هوآوی در تعداد پتنت‌های ثبت شده 5G بسیار عالی بوده و با سایر رقیبان، اختلاف قابل توجهی دارد. بر اساس گزارش‌های منتشرشده، هوآوی تا ماه مارس 2021 موفق به ثبت 3 هزار پتنت 5G شده است. پس از هوآوی، شرکت سامسونگ با ثبت 2317 پتنت و ال جی هم با ثبت 2147 پتنت قرار دارند. همچنین نوکیا، اریکسون و کوالکام هم جایگاه‌های بعدی را کسب کرده‌اند.

این شرکت‌ها کنار یکدیگر، توانسته‌اند 65 درصد استانداردهای لازم را به دست آورند و این در حالی است که 35 درصد باقی‌مانده توسط 70 شرکت و به صورت مشترک، کسب شده‌اند.

به گفته مدیر حقوق مالکیت معنوی هوآوی این شرکت بزرگ‌ترین همکاری فنی را در استانداردهای 5G داشته و هنگام صدور مجوز ثبت پتنت از اصول منصفانه، معقول و بدون تبعیض پیروی می‌کند. و امیدوارند که نرخ حق امتیاز اعلام شده با ارائه ساختار شفاف هزینه به مجریان، میزان پذیرش 5G را افزایش دهد.

هواوی

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  خوبه😁

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,784 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,714 ترنج
 3. 3# m.b - 13,923 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,827 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,391 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,115 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,881 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,872 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,764 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی