سه × 4 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

میلیون ها نفر هنوز از ویندوز ۷ و XP استفاده می کنند!

رسول فروغی

نوشته

3 هفته قبل | 4 دیدگاه | مایکروسافت

میلیون ها نفر هنوز در خانه و دفتر کار از ویندوز XP و ویندوز ۷ استفاده می کنند و طعمه بسیار جذابی برای هکرها و مجرمان سایبری هستند. دلیل اصلی این امر نیز عدم پشتیبانی مایکروسافت از سیستم عامل های منسوخ و قدیمی است.

ویندوز ۷ و ویندوز XP میلیون ها کاربر دارند

گزارش جدیدی از Lansweeper . به نقل از techradar ادعا می کند، میلیون ها نفر هنوز در خانه و دفترکار از ویندوز XP و ویندوز 7 استفاده می کنند. با تجزیه و تحلیل بیش از 50 میلیون رایانه که در حال حاضر از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند، لانس ویپر دریافته است که 5 درصد کاربران از ویندوز 7 (تقریباً 2.5 میلیون نفر) استفاده می کنند، در حالی که 3 درصد کاربران از ویندوز XP (تقریباً 1.5 میلیون نفر) استفاده می کنند.

ویندوز ۷

ویندوز ۷

مایکروسافت در اوایل آپریل 2014 پشتیبانی از ویندوز XP و اوایل ژانویه 2020 پشتیبانی از ویندوز ۷ را متوقف کرد. این بدان معناست که از آن تاریخ به بعد، هر نقص و آسیب پذیری جدید عمدتا برطرف نخواهد شد. اگر چه مایکروسافت برای برخی از شرکت ها که ملزم به استفاده از این ویندوزها هستند، آپدیت های امنیتی را البته پس از صرف هزینه مشخص منتشر می کند اما این آپدیت ها هیچ گاه عمومی نبوده و افراد جامعه نمی توانند از آن ها استفاده کنند.

 

آموزش ضبط صفحه نمایش در ویندوز ۱۰ و مک

 

اجرای سیستم عاملی که به نوعی منقضی شده و حفره های امنیتی آن شناخته شده است می تواند عواقب بسیار جدی را متوجه کاربران این گونه سیستم عامل ها کند. در گزارش Lansweeper، گزارش شده است که از زمان همه گیری ویروس کرونا، همه چیز بدتر نیز شده است، چرا که کارمندان زیادی برای کار در خانه مانده اند و به استفاده از سیستم های خانگی روی آورده اند. در میان این کارمندان، تعداد زیادی دارای دانش و مهارت های امنیتی مناسبی نیستند و دوری از امنیت نسبی شبکه های شرکتی آن ها و همچنین بخش های فناوری اطلاعات، می تواند این مشکل را تشدید کند.

رول دکنوت ، مدیر ارشد بازاریابی در لنسوپر می گوید: “این واقعیت که مردم هنوز به سیستم های بیش از یک دهه گذشته اعتماد می کنند، بسیار تکان دهنده است”

 

بهترین نسخه ویندوز کدام است؟

 

اکوسیستم ویندوز امروزه بیش از یک و نیم میلیارد دستگاه را تأمین می کند. ویندوز 10، آخرین سیستم عامل این شرکت، به تنهایی بر روی بیش از یک میلیارد دستگاه وجود دارد. از 50 میلیون واحد مورد تجزیه و تحلیل در این تحقیق، 5 درصد کاربران (حدود 2.5 میلیون نفر) نیز از ویندوز 8 استفاده می کنند.

این شرکت به کاربران توصیه می کند برای اینکه سیستم و اطلاعات شان در معرض خطر و حمله هکرها قرار نگیرند، به آخرین نسخه سیستم عامل های ویندوز، مک یا لینوکس مجهز شوند و یا از یک آنتی ویروس مطمئن و به روز شده استفاده کنند.

 

شما از چه سیستم عاملی استفاده می کنید؟

techradar

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  M.YMahdiy
  ترنجِ نرسیده

  ما نيز هنوز از 7 استفاده می نماییم 😎😂

 2. MoMahdiNbt
  MoMahdiNbtMoMahdiNbt
  ترنجِ نرسیده

  بابا ویندوز ۷ و vp یه چیز دیگن.
  البته مایکروسافت بعد از این دوتا اسطوره ویندوزاش لگ داشتن علی الخصوص ۸.

 3. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  عشق ابدی 😍 بهترین نسخه از ویندوز👻

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,737 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,704 ترنج
 3. 3# m.b - 13,902 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,815 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,381 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,113 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,878 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,867 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,761 ترنج
قاصدک 24
تترایران
رسول فروغی
رسول فروغی
کانال تلگرام ترنجی