نوزده − نه =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

حق اختراع سونی برای PS5 و تبدیل خودکار محتوای SDR به HDR

سینا عطایی

نوشته

4 ماه قبل | 2 دیدگاه | پلی‌استیشن ، حق اختراع

به نظر می رسد سونی در حال آماده سازی ویژگی جدیدی برای PS5 است. روز گذشته یک لیست ثبت اختراع به بیرون درز کرد که پرونده سونی را برای تبدیل تصویر از SDR به HDR نشان می دهد. این بحث باعث شده است که سونی در حال کار بر روی رقیبی برای Auto-HDR ایکس باکس برای PS5 به نظر برسد. حق اختراع سونی برای PS5 و تبدیل خودکار محتوای SDR به HDR می تواند در کیفیت بصری بازی ها تاثیر خوبی بگذارد.

حق اختراع سونی برای PS5

لیست ثبت اختراع WIPO ساعاتی پیش منتشر شد و طرفداران را به گمانه زنی درمورد اینکه این فناوری به ویژه در مورد PS5 برای چه کاری می تواند باشد، واداشته است. این حق ثبت اختراع یک کنترل کننده نمایش و یک روش نمایش تصویر را نشان می دهد. همچنین از میزان روشنایی و مقادیر گاما نام برده شده است. هدف این فناوری تبدیل تصاویر به “فضای رنگی با ویژگی های مناسب برای نمایش” است. اینجا می توانید نمودارهای مرجع ثبت اختراع را بررسی کنید که نشان می دهد چگونه این فناوری کار می کند:

البته، حق ثبت اختراع به خودی خود نشان نمی دهد که سونی در حال توسعه یک رقیب مستقیم با Auto HDR ایکس باکس برای PS5 است. فناوری Xbox با استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین برای افزودن HDR به بازی های قدیمی کار می کند. هر چند که این حق ثبت اختراع می تواند پایه و اساس یک رقیب تمام عیار Auto HDR برای PS5 باشد.

برای شروع، می تواند به مقیاس بندی متن که کاربران پلی استیشن  برای مدتی مشکل داشته اند، کمک زیادی کند. شکایات کاربران از مات بودن متن در هنگام کوچک بودن بسیار بوده است. با ورود PS5 به عرصه 4K / 8K اکنون، این مسئله بیش از هر زمان دیگری نیاز به اصلاح دارد.

حق ثبت اختراع SDR به HDR – برخی از تاریخچه ها

درز اطلاعات قدیمی حاکی از آن بود که سونی در حال کار بر روی نسخه PSNow است که از فناوری مشابهی برای ارتقا عناوین قدیمی تر از PS1 یا PS2 و PS3 استفاده می کند. این اطلاعات نشان می دهد که سونی سعی دارد سازگاری با نسل های قدیمی خود را با PSNow سریعتر انجام دهد:

در حال حاضر همه اینها باید با کمی تردید دیده شوند، زیرا همه آنچه که ما داریم یک لیست ثبت اختراع است. ما می توانیم انتظار داشته باشیم که پلی استیشن به نوعی با بهبود SDR به HDR برای PS5 و در برخی ظرفیت های دیگر، همراه باشد. اینکه سونی دقیقاً با این فناوری چه کاری انجام خواهد داد، باید منتظر بمانیم و تماشا کنیم.

نظر شما چیست؟ به نظر می رسد که این حق اختراع می تواند برای کاربران پلی استیشن امیدوار کننده باشد.

mysmartprice

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنج لاگژری

  آفرین سونی

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  ps5 غول گیمینگ 🙂

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 18,742 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,274 ترنج
 3. 3# m.b - 13,187 ترنج
 4. 4# Sajad - 11,017 ترنج
 5. 5# Mahdi - 11,009 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,943 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,988 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,800 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,694 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,647 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی