یازده + 7 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

جزئیات سیم کارت دانش آموزی یا سیم کارت شاد

سینا عطایی

نوشته

8 ماه قبل | 3 دیدگاه | اخبار داخلی

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت این سیم‌کارت‌ها مخاطراتی مانند استفاده کنترل نشده از فضای مجازی را ندارند و به زودی در مراکز اپراتور‌ها عرضه مي شوند. جزئیات سیم کارت دانش آموزی یا سیم کارت شاد نیز منتشر شده است.

سیم کارت دانش آموزی

آقای محمود حبیبی درباره توزیع سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی گفت: فرآیند تولید سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی آغاز شده و اپراتور‌ها پای‌کار آمدند و مکلف شدند که سیم‌کارتی به نام سیم‌کارت شاد را برای استفاده ایمن در فضای مجازی ارائه دهند تا از این طریق دل‌نگرانی‌های خانواده‌ها هم کاسته شود.

وی درباره نقش اپراتور‌ها توضیح داد: همکاران ما در حوزه اپراتور‌ها برنامه‌ریزی کرده‌اند و با جلسات متعددی که گذاشته شده و فرآیندی که طی شده، به‌زودی ارائه سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی را شاهد خواهیم بود.

سیم کارت دانش آموزی

سیم کارت دانش آموزی

آقای حبیبی بابیان اینکه سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی تنها به فضا‌های مورد تأیید آموزش و پرورش دسترسی خواهند داشت، گفت: این سیم‌کارت خاص استفاده کودکان و نوجوانان در فضای مجازی خواهد بود. قاعدتاً این سیم‌کارت‌ها آن دسته از مخاطراتی که شامل استفاده کنترل نشده از فضای مجازی است را، نخواهند داشت. قرار است ما در خصوص این سیم‌کارت‌ها به صورت White list عمل کنیم که دانش آموزان بتوانند به فضا‌هایی که مورد تأیید است دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد: تلاش ما این است که دانش‌آموزان به محتوا‌های نامناسب دسترسی پیدا نکنند، همچنین سیاست‌هایی که وزارت آموزش و پرورش در نظر دارد، روی این سیم‌کارت‌ها اعمال خواهد شد.

سیم کارت شاد چیست؟

وی با اشاره به اینکه هیچ محدودیت سنی برای دریافت سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی وجود ندارد، گفت: دانش‌آموزان می‌توانند با نام و مشخصات خودشان سیم‌کارت را خریداری کنند. ظاهراً آن‌طور که اعلام شده، وزارت ارتباطات محدودیت زیر ۱۸ سال برای دریافت سیم‌کارت را برداشته تا همه دانش آموزان از آن استفاده کنند.

مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پروررش گفت: سیم کارت «شاد» مانند سایر سیم کارت‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارد و قابل شارژ توسط دانش آموزان است

شما به سیم کارت دانش آموزشی نیاز دارید؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنج لاگژری
  1
  1

  چقدر از اون ور از فروش گوشیا سود میکنن

 2. Avatar
  MohammadFarhaadiMohammadFarhaadi
  ترنجِ خیلی رسیده

  راست میگه دیگه.مخاطراتی مثل حامله شدن از طریق تلگرام بوسیله فعالسازی بسته دو گیگ هدیه اپراتور رو نداره!!!خودم برنامه زنده دیدم😵😵😵
  طرف میگفت دختره فعال کرده بسته هدیه رو نصب تلگرام رو زده اکانت ساخته بعد پسره اومده پی وی بهش مسیج داده😎😎😎(از کجا بیشرف فهمیده این تو تل فعال شده!!!حتما کشیک وایستاده!)بعد دختره اوکی داده بعد اومده دختره رو با چشم بسته ترتیبش رو داده و رفته و تلگرام خودشم غیرفعال کرده و دست دختر مظلوم و از همه جا بیخبر!!! باردار شده و تمااااااام(تو برنامه اینطور گفت!!!دیگه با این سیمکارت نداریم این چیزا رو🧐🧐🧐

 3. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  تلاش ما این است که دانش‌آموزان به محتوا‌های نامناسب دسترسی پیدا نکنند، همچنین سیاست‌هایی که وزارت آموزش و پرورش در نظر دارد، روی این سیم‌کارت‌ها اعمال خواهد شد.

  مثل اون خانم نماینده که گفته بود فضای اندروید الوده اس =))

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,241 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,911 ترنج
 3. 3# m.b - 14,101 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,151 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,543 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,968 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,939 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی