حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

هزینه اینترنت شاد برای معلمان و دانش آموزان چقدر خواهد بود؟

نوشته

1 سال قبل | 8 دیدگاه | اخبار داخلی، اینترنت، درسی

مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت که هزینه استفاده از شاد با استفاده از اینترنت همراه یک سوم محاسبه خواهد شد. در حقیقت به نظر می رسد هزینه اینترنت شاد برای معلمان و دانش آموزان تخفیف خاصی ندارد و به صورت عادی محاسبه می شود.

هزینه اینترنت شاد

محمود حبیبی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش درباره نتایج مذاکرات برای کاهش هزینه‌ها دراینترنت شاد اظهارکرد: اینترنت شاد رایگان نیست و آنچه مصوب شد این است که برای استفاده از اینترنت ثابت، آبنومان ماهانه تعیین شود که هنوز هزینه آن مشخص نیست، اما رقم آن بسیار اندک خواهد بود.

وی افزود: برای استفاده از شاد از طریق اینترنت ثابت دیگر میزان مصرف تعیین کننده نیست و دانش‌آموزان و معلمان هر چقدر از شاد استفاده کنند، آبنومان ماهانه را پرداخت می‌کنند.

حبیبی بیان کرد: هزینه استفاده از اینترنت همراه برای سایت‌های داخلی یک سوم است و هزینه شاد هم برای معلمان و دانش‌آموزان یک سوم خواهد بود این اینترنت فقط برای استفاده از بستر شاد است و در صورت استفاده از نرم‌افزارهای دیگر نرخ اینترنت به شیوه معمول برای آن‌ها محاسبه خواهد شد.

نسخه iOS شاد

نسخه iOS شاد

پیش از این محمود حبیبی در خبر ۲۱ درباره مشکلات شبکه شاد در سال تحصیلی گذشته از جمله وضعیت اینترنت گفته بود: آموزش و پرورش مانند سایر بخش‌های دیگر کشور در کرونا غافلگیر شد، اما در مدت زمانی کوتاه بستر شاد را ارائه کرد و هر بستر جدیدی با مشکلاتی همراه است، اما در طول چند ماه گذشته برنامه‌ریزی کافی انجام شد و زیرساخت شاد و سرورها ارتقا پیدا کرد و برای ارائه کلاس‌های آنلاین برای کل دانش آموزان کشور آماده است از طرفی جلسات متناوب را با وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی داشتیم تا زیرساخت اینترنت در کل کشور ایجاد و پوشش دهی شبکه ملی اطلاعات را داشته باشند.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: در جلسه امروز با مرکز ملی فضای مجازی، قول دادند تمام ظرفیت کشور به کار گرفته شود تا با مشکلات پهنای باند و ترافیک برای شاد مواجه نباشیم، ما پیش بینی کردیم که تقریباً ۱۰ درصد از ظرفیت کشور را برای شاد نیاز داریم که قول همکاری دادند.

وی درباره تامین اینترنت ارزان در شبکه شاد گفت: جلسات متعددی برگزار شد و طبق مصوبه امروز شورای عالی فضای مجازی ظرف یک هفته آینده الگوی مصرف برای دانش‌آموزان و معلمان طراحی و هزینه و مبالغی که برای استفاده از شبکه شاد صرف می‌شود، مشخص خواهد شد.

فکر می کنید شاد در سال تحصیلی جدید عملکرد بهتری داشته باشد؟

اشتراک در
اطلاع از
8 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
به عشق سلام کنید

عاشقتم اینترنت

Mahdi

اونقدری هست که شاد ها رو غمگین کنه

Milad7

شاد سامانه ای برای غمگین کردن مردم ایران 😐

Milad7

امسال هم مدارس غیر حضوری هستن خدا ب داد خانواده ای هایی برسه که چند دانش آموز دارن!!!

MohammadFarhaadi

فکر کنم اینطوری بنویسم بهتره و برا تایید نمیره:
با عکس مربوط به مطلب جناب عط.ا.یی به این موضوع اشاره داره که لوگوی شاد از روی ت.ر.ن.ج.ی کپ زده شده!

persepolis

اء لوگوی ترنجی هم دیدم
ممنون که کمک کردی لوگوش را ببینم!.😀

MohammadFarhaadi

الان با عکس اول مطلب دقیقا جناب عطایی به این موضوع اشاره داره که شاد لوگوش رو از رو ترنجی کپ زده😎😎😎

safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)