نه + 17 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

پروژه کوئیپر جف بزوس آغاز رقابت ۱۰ میلیارد دلاری با ایلان ماست است

سینا عطایی

نوشته

8 ماه قبل | 4 دیدگاه | فناوری هوافضا

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا مجوز پرتاب و استقرار ماهواره‌های اینترنتی شرکت آمازون موسوم به پروژه کوئیپر را که جف بزوس به عنوان ثروتمندترین فرد دنیا ۱۰ میلیارد دلار روی آن سرمایه گذاری می‌کند، صادر کرد تا تنور رقابت این دو کارآفرین میلیاردر گرم تر از قبل شود.

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا(FCC) به اتفاق آراء پروژه “کوئیپر”(Kuiper) آمازون را تصویب کرده است که بدین معناست که به این غول فناوری اجازه می دهد تا بتواند یک صورت فلکی متشکل از ۳۲۳۶ ماهواره اینترنتی را در مدار زمین مستقر و عملیاتی کند.

آمازون چند ماه پس از معرفی این پروژه در ماه ژوئیه ۲۰۱۹ از FCC درخواست کرد تا مجوز پرتاب هزاران ماهواره به مدار زیرین زمین را صادر کند.

هدف پروژه “کوئیپر” مانند پروژه “استارلینک” شرکت اسپیس ایکس، ارائه خدمات پهنای باند ماهواره ای در سراسر زمین است. آمازون امیدوار است با این پروژه به گسترش دسترسی به اینترنت برای خانوارها و مشاغل در مناطق دور افتاده در سراسر ایالات متحده و سراسر جهان کمک کند.

این شرکت در نظر دارد بیش از ۱۰ میلیارد دلار برای این پروژه که در پنج مرحله مستقر خواهد شد، سرمایه گذاری کند. طبق مجوز FCC، آمازون باید تا سال ۲۰۲۶ نیمی از ماهواره های “کوئیپر” را در مدار زمین مستقر کند و کار استقرار تمام آنها نیز باید تا ۳۰ ژوئیه ۲۰۲۹ تمام شده باشد.

“راجیف بادیال” معاون فناوری این پروژه گفت: ما در حال انجام یک ابتکار و برنامه باورنکردنی برای ارائه پهنای باند سریع و قابل اعتماد با قیمتی هستیم که برای مشتریان به صرفه خواهد بود.

سامانه های پهنای باند مبتنی بر مدار زیرین زمین مانند “پروژه کوئیپر” چالش های زیادی دارند و ما یک تیم از مهندسان و دانشمندان در کلاس جهانی را گردهم آورده ایم که متعهد هستند چشم انداز ما را برای این پروژه محقق کنند و فضا را به عنوان یک محیط امن و پایدار برای همگان حفظ کنند.

وی افزود: این امر را با تخصص شگرف آمازون در زمینه شبکه سازی و توسعه زیرساخت ها و توانایی آن در تأمین مالی چنین پروژه های عظیمی ترکیب کنید. من نسبت به تأثیراتی که می توانیم برای جوامع داشته باشیم، خوشبین هستم.

FCC در مجوز خود همچنین از برنامه های آمازون برای جلوگیری از مشکل رو به رشد زباله های فضایی سوال کرده است و آمازون نیز می گوید برخلاف استاندارد ۲۵ ساله ناسا، ماهواره های خود را ظرف ۳۵۵ روز پس از اتمام ماموریت، از مدار خارج خواهد کرد. این شرکت همچنین متعهد شده است که مطابق با دستورالعمل های ناسا در این مورد عمل کند.

نظر شما درباره دو مرد ثرتمند زمینه فناوری چیست؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  Amir7090Amir7090
  ترنجِ نرسیده
  2
  2

  ایلان ماست

  مثل ماست جف بزوس را ….

 2. Amir galaxy
  Amir galaxyAmir galaxy
  ترنج لاگژری
  1
  2

  یک تیتر تاریخی دیگر…

 3. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنج لاگژری
  1
  2

  فکر کنم جوراباشون سوراخه لعنتیا دلشون نمیاد نو بخرن😂

 4. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری
  1
  2

  ایلان ماسک ، امبر هرد چطوره 😀

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,609 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,646 ترنج
 3. 3# m.b - 13,810 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,701 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,346 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,394 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,096 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,855 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,853 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,751 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی