نه + هفت =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

تداوم گران فروشی اینترنت همراه توسط ایرانسل و همراه اول

سینا عطایی

نوشته

8 ماه قبل | 6 دیدگاه | اخبار داخلی، اینترنت

به گفته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بسته‌های اینترنتی یک ماهه تا سه ماهه جزو بسته‌های پرمخاطب هستند و ۸۰‌ درصد مردم از این نوع بسته‌ها استفاده می‌کنند، اما این بسته‌ها به یک‌باره از دسترس خارج شدند و اپراتورهای تلفن همراه هنوز آنها را برای خرید بازنگردانده‌اند. ما شاهد تداوم گران فروشی اینترنت همراه توسط ایرانسل و همراه اول هستیم و گویا اخطارهای ریگولاتوری و وزارت ارتباطات پشیزی برای آنها اهمیت ندارد!

گران فروشی اینترنت همراه

حسین فلاح جوشقانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا می‌توان بسته‌های اینترنتی یک ماهه تا سه ماهه را از اپراتورها خرید، گفت:

«اپراتورهای تلفن همراه هنوز بسته‌های اینترنتی یک ماهه تا سه ماهه را برای خرید بازنگردانده‌اند اما ما روال قانونی را دنبال می‌کنیم تا همان‌طور که به مردم قول داده بودیم این بسته‌ها را برگردانیم. برای بازگشت این بسته‌ها مقاومت‌هایی از سوی اپراتورها شده است و دلایلی ازجمله افزایش هزینه‌ها مطرح می‌شود، روشی که پیش گرفته‌اند برای ما قابل قبول نیست.»

او در پاسخ به این سوال که آیا طبق قانون هر گونه تغییر قیمت نباید با موافقت سازمان تنظیم مقررات باشد، گفت: «تا به حال چنین اتفاقی رخ نداده و حرکت اپراتورها نوعی سرکشی در مقابل قانون است و ما با آن برخورد می‌کنیم. اوایل هفته جاری مرحله اول جریمه‌ را که در پروانه پیش‌بینی شده به اپراتورها ابلاغ کردیم که اعمال شد، در صورت ادامه این روند در مراحل بعدی، کاهش مدت اعتبار پروانه و محدودیت‌های دیگر نیز اعمال می‌شود.»معاون وزیر ارتباطات با اشاره به ضرب‌الاجل بیست ‌و چهار ساعته به اپراتورها اظهار کرد: «از سوی سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده به اپراتورها اولتیماتوم داده و برای آنها ضرب‌الاجل بیست‌وچهار ساعته تعیین شد.

اگر اقدامی صورت نگیرد پرونده از سوی این سازمان به تعزیرات حکومتی ارجاع داده می‌شود. البته ما هم پرونده شکایتی علیه اپراتورها در سازمان تعزیرات باز کرده‌ایم و در برابر بی‌قانونی ایستادگی می‌کنیم. هفته آینده، هفته رسیدگی به این بی‌قانونی است که علاوه بر بازگشت تعرفه‌ها به قبل، حقوق مردم را به آنها برمی‌گردانیم.»

فلاح جوشقانی درباره کسانی که در این بازه زمانی از اپراتورها خرید کرده‌اند نیز توضیح داد:

«از تاریخ سیزدهم تیر که افزایش قیمت اعمال شده تا لحظه بازگردانده‌شدن تعرفه‌ها به قیمت قبل هزینه‌ها محاسبه و در خریدهای بعدی مشترکان اعمال می‌شود.»

او درباره افزایش قیمت از سوی دو اپراتور تلفن همراه نیز افزود: «پس از افزایش تعرفه‌ها از سوی دو اپراتور تلفن همراه، مشترکان آنها کاهش یافتند و در حوزه سرویس و دیتا به اپراتور سومی که این افزایش قیمت را اعمال نکرد، مراجعه کردند. بنابراین این موضوع در بلندمدت به نفع اپراتورها نیست. اپراتورها بدون اطلاع قیمت‌ها را افزایش داده‌اند که این کار نوعی بی‌قانونی است.»

به نظر می رسد ریگولاتوری با وجود اینکه گران فروشی اینترنت همراه را در این ۲ هفته شاهد است اما فقط به صحبت کردن درباره آن می پردازند و در عمل اقدامی به جز جریمه ناچیزی و خنده دار ۲ میلیارد تومانی ندیده ایم. حتی در همین بازه اپراتور همراه اول شرایط را بدتر کرده است!

حذف بسته های اینترنت محبوب همراه اول

فکر می کنید سرانجام این داستان چیست؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  mostafa3mostafa3
  ترنجِ خیلی رسیده
  41
  2

  نشون میده دولت ما چقدر ضعیفه که نمیتونه دوتا اپراتور رو کنترل کنه
  بعد میخوان یک مملکت رو اداره کنن
  نتیجش میشه همین

  • alimardani
   alimardanialimardani
   ترنجِ رسیده
   29
   1

   از دولتی که در واکنش به بلوکه کردن 7 میلیارد دلار ایران توسط کره جنوبی ، دستور قطع سریال های جومونگ و یانگوم و …از صدا وسیما می دهند چه انتظاری میشه داشت …. 🙂

 2. Amir galaxy
  Amir galaxyAmir galaxy
  ترنج لاگژری
  28
  1

  این یه فاجعه تمام عیاره
  بسته ماهانه ۲ گیگ ۱۵ تومن؟!
  آخه خدارو خوش میاد با این تعرفه ها؟!

 3. Avatar
  aliasadaliasad
  ترنجِ رسیده
  20
  4

  گیر کردیم تو این مملکت بسوزیمو بسازیم کار دیگه ای نمیشه کرد

 4. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  این 2تا کلا خود مختارن 😐

 5. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  این بنده خدا وزیر ارتباطات هم برای خودش الکی میچرخه که صندلی خالی نباشه 😐

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,784 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,723 ترنج
 3. 3# m.b - 13,930 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,831 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,400 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,118 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,883 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,872 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,764 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی