3 × دو =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

صفحه اینستاگرام امیر تتلو یعنی دارنده دو رکورد این شبکه اجتماعی، مسدود شد

سینا عطایی

نوشته

10 ماه قبل | 26 دیدگاه | اخبار داخلی ، شبکه‌های اجتماعی

امیر تتلو خواننده و ترانه‌سرای شناخته شده‌ای است که طرفداران و مخالف‌های زیادی دارد. اگر بخواهیم بحث را در حرفه وی نگاه داریم شاید هیچکس نتواند استعداد وی را زیر سوال ببرد اما اگر از این حیطه کمی بیرون‌تر برویم آن‌جاست که مخالفان را می بینیم. من خود را در رتبه ای نمی‌بینیم که بخواهم درباره “اخلاق” کسی را قضاوت کنم و صحبت این مطلب هم نیست ولی بسته شدن اکانت اینستاگرام امیر تتلو یک زاویه دیگر هم دارد که فناوری‌طورتر است. صفحه اینستاگرام امیر تتلو یعنی دارنده دو رکورد این شبکه اجتماعی، مسدود شده است؛ نه یک حساب کاربری عادی که عقاید مخالف با مقررات اینستاگرامِ تحت تملک فیسبوک را نقض کرده است.

بسته شدن اکانت اینستاگرام امیر تتلو

شاید به یاد داشته باشید که هفت ماه پیش طرفداران امیر تتلو رکورد کامنت اینستاگرام را شکستند. در حساب اینستاگرام او یک رکورد دیگر نیز در اینستاگرام جابه‌جا شدن و آن تعداد تماشاگر لایو اینستاگرام بود. با هر محتوایی و به هر شکلی این رکورد زده شد و این یک معنی دارد، یعنی آن ۴ میلیون و مقدای فالووری که در صحفه او وجود داشتند بخشی از افرادی هستند که با وجود انتقادها نسبت به وی، صفحه او را فالو کرده اند و چیزی به معنی فالوور غیرواقعی خیلی کم تعداد در این صفحه بوده است. می گوییم کم تعداد چون به هر حال هیچ صفحه ای عاری از حساب‌هایی با معیارهای این توصیف نیستند اما اگر مقایسه کنیم می توان گفت نسبت به دیگر صفحات، صفحه وی خالی از چنین حساب هایی بود.

طرفداران امیر تتلو رکورد کامنت اینستاگرام را شکستند

به این ترتیب دو رکورد اینستاگرام به نام حساب پاک شده امیر تتلو است:

 1. ۱- بیشترین تعداد کامنت

  در شهریور ۱۳۹۸ تتلو از هوادارانش خواست تا اقدام به گذاشتن ده میلیون کامنت زیر پست او در صفحهٔ اینستاگرام‌اش کنند. در نهایت این اتفاق رخ داد و ۱۸ میلیون نظر از سوی کاربران به صفحهٔ تتلو فرستاده شد.
 2. ۲- بیشترین تماشاگر لایو 

  در فروردین ۱۳۹۹ و در دوران شیوع کورونا ویروس گفت‌وگوی اینستاگرامی تتلو با ندا یاسی، شخصیت مشهور ایرانی در رسانه‌های اجتماعی، با ۶۲۶ هزار بیننده همزمان رکوردی منحصر به فرد در این زمینه برجای گذاشت.

این را می گوییم که بدانید این حساب کاربری واقعا یک صفحه ارزشمند برای اینستاگرام بوده است، حداقل از نظر تعامل مخاطب با این شبکه اجتماعی در جامعه‌ای که اکثریت فارسی زبان بوده اند.

پس از مواردی که به صورت عمومی “غیر اخلاقی” دانسته می شوند و با هر عقل سلیمی هم همینطور است، به دلیل گزارش‌های متعدد کاربران دغدغه‌مند، اینستاگرام این حساب کاربری را حذف کرد. داستان حذف شدن حساب کاربری او اصلی موضوع جدیدی نیست، اجازه بدهید از ویکی‌پدیا درباره آن چند سطر برای شما بیاوریم:

 1. ۱- اولین بسته شدن صفحه اینستاگرام

  در ۱۳ آبان ۱۳۹۷، شرکت اینستاگرام اعلام کرد که حساب کاربری امیر تتلو را مسدود کرده‌است زیرا تتلو در روزهای پیش از آن «جملاتی توهین‌آمیز علیه زنان» نوشته و از هواداران مرد خود خواسته تا «زنان را کتک بزنند یا به آن‌ها توهین کنند». اینستاگرام نوشت که امنیت کاربرانش «مهم‌ترین مسئولیت» این شرکت است و این شبکه اجتماعی در اجرای قوانین خود بسیار جدی است. تتلو تا پیش از بسته شدن حسابش با حدود ۴ میلیون دنبال کننده، از پرمخاطب‌ترین چهره‌های ایرانی در اینستاگرام بود. وی پس از این رویداد با حساب کاربری جدید به فعالیت خود در اینستاگرام ادامه داد.

 2. ۲- دومین بسته شدن صفحه اینستاگرام
 3. در ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ حساب جدید اینستاگرام امیر تتلو با بیش از ۴ میلیون دنبال‌کننده، برای بار دوم بسته شد. این اتفاق پس از آن رخ داد که وی در چند استوری نوشت که قصد دارد «حرم‌سرای سلطان» راه‌اندازی کند و از دختران ۱۵ تا ۲۰ ساله خواست که به «حرم‌سرای» او بیایند. انتشار این استوری‌ها، با واکنش منفی و شدید برخی کاربران توییتر و روزنامه‌نگاران ایرانی و ترک مواجه شد و در نهایت به مسدود شدن اکانت تتلو در اینستاگرام انجامید.

مشخصا هر دو رفتار، رفتارهایی است که انتشارشان در این سطح به نوعی تبلیغ به شمار می رود و تبلیغ چنین مواردی هرگز پسندیده نیست.

به این ترتیب اینستاگرام تصمیم گرفت تا شاید پرتعامل‌ترین صفحه اینستاگرام ایرانی را برای دومین مرتبه ببندد. نظر شما درباره این تصمیم اینستاگرام چیست؟

ترنجی

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Saeed mirzaei
  Saeed mirzaeiSaeed mirzaei
  ترنجِ نرسیده
  53
  1

  واقعا این کار آخری رو فکر نکنم کسی از طرفدارهای خودشم بتونه توجیهش کنه ، مشکل تتلو از مشکل بعضی از حامیانش حادتر نیست چون با حمایت بی جا ازش همچین موجود کثیفی ساختن

 2. afsoon
  afsoonafsoon
  ترنجِ خیلی رسیده
  51

  ارزش حرف زدن هم ندارع این شخص

 3. alimardani
  alimardanialimardani
  ترنجِ رسیده
  41

  دو روز دیگه باز میشه ….
  واقعا دیگه حرفی نمیشه گفت درباره این شخص ….

 4. Ebinem
  EbinemEbinem
  ترنجِ رسیده
  33
  8

  ادمین محترم ما رو از قلب تکنولوژی به کجا آوردی ||:
  این چه پستی هست آخه.

 5. Avatar
  SiamakSiamak
  ترنجِ نرسیده
  43
  16

  یادمان نرود ۳ سال پیش رییس قوه قضاییه برای جمع آوری رای به این موجود کثیف متوسل شد 😐

 6. Avatar
  AminAmin1992
  ترنجِ خیلی رسیده
  41

  مسدود شد که شد به درک اینم مگه آدمه؟همینا اینستا رو به گند کشیدن..

 7. smartiz
  smartizsmartiz
  ترنجِ خیلی رسیده
  37
  1

  طرفداراشو درک نمیکنم…

  • The Destroyer
   The DestroyerThe Destroyer
   ترنج لاگژری
   27

   دقیقا من هم هیچوقت درک نکردم… تازه نمیدونم باهاشون دهن به دهن شدی یا نه اما تجربه جذابیه… نتایج جالبی از چیزهایی میگیرن که مخ آدم سوت میکشه… بعد جالبش هم اینه که همشون بلا استثنا مخالف حکو.مت و… هستن… یکی نیست بگه آخه برادر/خواهر من تو خودت یکی از پایه‌های سقوط ایرانی… اصلا هیچ انتقادی رو نسبت به تتلو نمیپذیرن… واقعا جالبن

 8. V800B
  V800BV800B
  ترنجِ خیلی رسیده
  21
  1

  کلا این ادم
  ادم نیس

 9. Avatar
  BaronBaron
  ترنجِ نرسیده
  26

  استیو هاوکینگ و امیر تتلو هر کدوم به نوعی این جمله رو نقض کردند:
  “عقل سالم در تن سالم”

 10. Avatar
  MOAZEZMOAZEZ
  ترنجِ نرسیده
  13
  2

  رکورد لایو مشترک رونالدو و دیوید بکهام 1.6میلیون نفر بود.اگه قرار باشه رکوردار های لایو رو نام ببریم لایو ندایاسی و تتلو اصلا جزو آمار نمیاد

 11. Avatar
  aliasadaliasad
  ترنجِ رسیده
  7
  14

  جالب اینجاست همه اینایی که ازش انتقاد میکنن صداشو گوش میدن

 12. The real winner in politics is a person who doing checkmate without the minister!USA or China?
  The real winner in politics is a person who doing checkmate without the minister!USA or China?K@ren
  ترنجِ رسیده
  15
  2

  امروز ظهر داشتم با ماشین شخصی میومدم خونه خسته و کوفته بعد از ۲۰ دقیقه بالاخره راننده یه آهنگ گذاشت . یکدفعه دیدم تتلو پلی شد گفتم شاید اشتباه گذاشته و میخواد آهنگو عوض کنه چون به سن و سالش نمی‌خورد تتل گوش بده ، بعد دیدم نه ای دل غافل انگار باید تا انتهای مسیر همینو گوش کنم . بعد از گذشت دو سومه راه بهش گفتم آقا بزن کنار پیاده میشم! مابقی راهو پیاده رفتم …

 13. Avatar
  MosiMosi
  ترنجِ نرسیده
  15

  اسم این دوتا رو (نمیگم انسان چون گناهه اسم انسان گذاشتن روی این دوتا) که می‌شنوم (ندا یاسی و تتلو) حالت تهوع بهم دست میده

 14. Avatar
  mega08mega08
  ترنجِ رسیده

  خدارو شکر. باید زودتر میبستن صفحه ی این نجسو. با آهنگای …. شعرش

 15. Avatar
  MohammadsolyMohammadsoly
  ترنجِ رسیده
  4
  6

  کار اشتباهی کردن بستن،صفحه شخصیه همه اینایی که میگن تتلو ادم حسابی نیست همه استوری ها و لایواشو چک میکنن خب دوس نداری مرض داری میری پیجش!(در ضمن من تتلیتی نیستم شادمهری ام)

 16. Avatar
  DIGIALLDIGIALL
  ترنجِ نرسیده

  واقعا این خبر چه ربطی به تکنولوژی داره میخواستیم از اینجور اخبار بخونیم میرفتیم سایت هایی که از این اخبار میزارند

 17. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  تتل یه شل مغز حرامزاده هست…

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 18,541 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,194 ترنج
 3. 3# m.b - 13,025 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,956 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,833 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,828 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,982 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,781 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,669 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,608 ترنج
قاصدک 24
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
تبلیغ سمت چپ
کانال تلگرام ترنجی