دو + 14 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

افزایش قیمت پیامک در سال ۹۹

سینا عطایی

نوشته

6 ماه قبل | 6 دیدگاه | اخبار داخلی

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش قیمت پیامک موبایل به تصمیم قانون بودجه سال ۹۹ خبر داد و اعلام کرد که این افزایش قیمت پس از بلاغ بودجه سال ۹۹ به وزارت ارتباطات عملی خواهد شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره افزایش قیمت پیامک در سال ۹۹ صحبت کنیم.

افزایش قیمت پیامک در سال ۹۹

پیامک تبلیغاتی

حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ایم موضوع ارتباطی با وزارت ارتباطات ندارد و تصمیم قانون بودجه است که باید توسط اپراتورهای موبایلی اجرا شود، در خصوص بودجه سال 99 و این افزایش قیمت پیامک‌ها موبایل گفت:

مطابق این بند از برنامه بودجه سال 99، اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی و تلفن همراه باید علاوه‌بر قیمت فعلی هر پیامک مبلغ یک تومان (10 ریال) از مشترکانشان دریافت و به حساب درآمد عمومی خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.

طبق اعلام معاون وزیر ارتباطات درآمد ناشی از افزایش قیمت پیامک  تا سقف 100 میلیارد تومان باید برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان و ساماندهی کودکان کار و خیابانی در اختیار سازمان بهزیستی قرار خواهد گرفت. او البته اذعان داشت که هنوز این قانون به وزارت ارتباطات ابلاغ نشده است و پس از ابلاغ این مصوبه لازم الاجرا خواهد بود.

جوشقانی در ادامه عنوان کرد که در چند سال گذشته در قانون بودجه، دریافت یک تومان هزینه اضافی از مشترکان از محل پیامک لحاظ شده بود و اپراتورها ملزم به اجرای آن بودند. امسال هم در قانون بودجه 99 درآمد 100 میلیارد تومانی اپراتورها از این محل، پیش‌بینی شده است که در صورت ابلاغ، از فروردین‌ ماه باید اجرایی شود.

در حال حاضر قیمت هر پیامک فارسی حدود ۹ تومان است، اما با ابلاغ این قانون، به حدود ۱۰ تومان می‌رسد. قیمت هر پیامک لاتین حدود ۲۲ تومان است که در سال 99 حدود ۲۳ تومان محاسبه خواهد شد. جوشقانی در ادامه اظهارات خود عنوان کرد:

 درآمد 100 میلیارد تومانی پیش‌بینی شده، مربوط به مجموع درآمد تمامی اپراتورهای موبایل از محل پیامک است که به‌نظر می‌رسد تحقق آن در 6 ماه اول سال 99، دور از ذهن نباشد. بر این اساس هر زمانی که این درآمد محقق شد، پس از آن هزینه اضافی یک تومان از مشترکان دریافت نشده و قیمت پیامک به حالت قبل باز می‌گردد.

شما از پیامک استفاده می کنید؟ فکر می کنید این افزایش قیمت پیامک اهمیتی برای کاربران داشته باشد؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  aliasadaliasad
  ترنجِ رسیده
  12

  در سال ۲۰تا پیامک نمیفرستم من😂

 2. The Destroyer
  The DestroyerThe Destroyer
  ترنج لاگژری
  2
  3

  https://www.gsmarena.com/redmi_note_9_pro_max_is_announced_brings_back_the_big_screen_experience-news-41959.php

  ردمی نوت ۹ پرو و نوت ۹ پرو مکس رونمایی شدن جناب عطایی…

 3. Amir galaxy
  Amir galaxyAmir galaxy
  ترنج لاگژری

  خیلی کم پیام میدم🤔

 4. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  ببخشید دیگه کی پیامک میده 😐

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 15,091 ترنج
 2. 2# ahmad - 13,714 ترنج
 3. 3# m.b - 10,839 ترنج
 4. 4# Sajad - 9,636 ترنج
 5. 5# _V_ - 8,391 ترنج
 6. 6# Amir galaxy - 8,277 ترنج
 7. 7# Peiman - 8,082 ترنج
 8. 8# The Destroyer - 7,959 ترنج
 9. 9# نیما عرفانی - 7,698 ترنج
 10. 10# Mahdi - 7,657 ترنج
کانال تلگرام ترنجی